Jaro

26. kolo: Loděnice B - TJ Chrustenice 4:1 (0:0)

Branka TJCH: D.Dvořák

Poslední vystoupení Chrustoše ve III. třídě se odehrálo na nejbližším možném hřišti - na Jánské. Původně přislíbená reportáž od fotbalistky a možná zajímavý ženský pohled na fotbal bohužel nedorazila. Vemte prosím zavděk alespoň stručným info.

Chrustoš se sešel a na lavičce byli připraveni hráči i na střídání a nakonec si i všichni zahráli. Obavy (i moje) z nedostatku hráčů se tedy nepotvrdily a Chrustenice bojovaly. Pěkný výkon na půdě jarních neporažených vypadal dlouho nadějně i výsledkově. Dvě rychlé rány k tyči po hodině hry však domácím pomohly k uklidnění a hláška z hlediště po prvním z nich "zaplať pánbů", budiž důkazem, že si loděničtí oddychli a se sestupujícím to zvládnou. Za stavu 3:0 korigoval David Dvořák po dlouhém nákopu Pepy Špringla a podařilo se mu tedy dát Loděnicím gól v každém utkání uplynulého ročníku (včetně loňských oslav AFK).

Rozlučkový zápas přinesl sympatický výkon Chrustenic, který ocenili i někteří z AFK (jak já doufám, bez legrace). Nakonec tedy dva dobré venkovní zápasy na hřištích letošních top týmů III. A třídy. Chrustenice forever!

Tom (web)

25. kolo: TJ Chrustenice - Srbsko 3:0 (kontumačně)

Hosté nepřijeli.

24. kolo: Hýskov - TJ Chrustenice 4:0 (0:0)

Nad Berounkou dobrý výkon (5.6.2010)

V krásném slunečném odpoledni zajeli naši borci na utkání do Hýskova. Před zápasem s lídrem III. A třídy panovaly velké obavy, aby z toho nebyla megaostuda. To se naštěstí nestalo. Trenéři naordinovali mužstvu totální "beton" a nutno dodat, že hlavně v první půli ho naši hráči hráli skvěle. Hýskovští byly evidentně nešťastní z neúspěšného dobývání naší brány a i jejich fanoušci, kteří se těšili na gólostroj, byli dost rozladěni.
Ve druhé půli se domácí chytli penaltou a trochu se uklidnili. Strach, aby se dobře načaté utkání nakonec opravdu neproměnilo v debakl, se nenaplnil. Hýskov sice přidal ještě tři branky, ale dá se říct, že utkání jsme vzhledem k poslednímu výkonu zvládli dobře. Škoda, že takto zodpovědně nehrajeme i slabšími soupeři. Tak snad nás hráči vyvedou v příštím utkání se Srbskem z omylu a přibudou ještě nějaké body.

Roman (ŠOR)

23. kolo: Chrustenice - Hudlice 1:8 (1:4)

Branka TJCH: J. Kaplan

Den a noc (29.5.2010)

Natěšen všeradickým výkonem (posléze zklamán kontumací) jsem se těšil na drahelčický mač s hudlickým Laziem. Rozčarování přišlo velmi brzy. Tentokrát byla většina na zápase včas, ale většina neznamená všichni. Náš jedenáctý hráč nastoupil opět až v průběhu zápasu, ale utkání začalo tentokrát dle úředního času. Veselo ovšem bylo na terase drahelčického hřiště, kde mezi diváky bylo i několik nehrajících playerů, asi už zřejmě definitivně bývalých.
Zápas samotný nevstoupí do vzpomínek fandů TJCH nijak pozitivně. Ten tam byla soudržnost z minulého zápasu ze Všeradic, kdy všichni na hřišti táhli za jeden provaz, zálohovali se, křičeli na sebe, pomáhali si. Člověk si po týdnu říká, jak je to vůbec možné, taková změna. Minule boj o výsledek až do konce, tentokrát bylo rozhodnuto prakticky záhy. Hudličtí byli lepší, rychle vedli. Snížení gólem Josefa Kaplana na 1:3, ale výkon našeho týmu nenakoplo a ve druhém poločase už skórovali jen hosté. Osmý gól do naší sítě si z penalty připsal hostující gólman.
Čest všem, kteří chodí a bojují (a třeba i neumí) i když se výsledkově nedaří. Všichni ostatní se jděte bodnout.

Držím palce všem bojovníkům TJCH do dalších zápasů

Tom T. (web)

22. kolo: Všeradice - Chrustenice 3:0 kontumačně

Původní výsledek: 4:2 (1:1)

Branky TJCH: D. Dvořák (2)

Nejdelší výjezd (22.5.2010)

Durisol Všeradice, to byl další soupeř chrustenických fotbalistů. Soupeř, se kterým jsme doma získali jediný podzimní bod. Po dvou debaklech bylo načase předvést výkon na vyšší úrovni. Bohužel morálka hráčů je žalostná. Opět měl trenér velké problémy dát dohromady 11 lidí, o náhradnících ani nepřemýšlel. V kabině došlo i ke komické situaci, kdy byl Mapa nominován současně do branky i zálohy. Spousta omluvenek a ještě k tomu těsně před zápasem vrcholil duel ČR-ŠVÉDSKO na MS v hokeji, tak se na fotbal nikomu moc nechtělo. Ani fanoušci nedorazili, jen Péta, Tomáš a moje maličkost. Já však vyfasoval praporek a zápas sledoval z trochu jiného pohledu než obvykle.

Hrající trenér naordinoval deseti statečným defenzivní taktiku a občas podniknout rychlý brejk. Docela to fungovalo. Domácí se zachytávali v obranné síti Chrustoše. V.Šmíd nechal vzpomenout na dobu své největší slávy a ranou z 30 metrů do břevna vystrašil domácího gólmana. Ti však varování nebrali vážně, tak je ztrestal D. Dvořák po rychlém protiútoku. Gól vnesl na kopačky domácích nervozitu a hostům svitla naděje na solidní výsledek. Všeradičtí fotbalisté byli fotbalovější, ale hosté je předčili bojovností a důrazem. Domácí nakonec po pěkné kombinační akci vyrovnali. Stav o půli byl tedy nečekaných, ale milých 1:1.

Na druhý poločas jsme už byli kompletní a tudíž pomýšleli i na nějaký bodík. Domácí ale dali rychle gól na 2:1 a snažili se dát další góly, které by vnesly klid do jejich řad. Chrusteničtí totiž bojovali, někteří i za hranicí svých možností a nenechali soupeře získat v klidu tři body. Na gól domácích na 3:1 rychle odpověděl, kdo jiný než D. Dvořák a za několik dalších minut měl na kopačkách vyrovnání. Bohužel zůstalo jen u šance. Síly rychle ubývaly a rychlonozí domácí útočníci se stále častěji dostávali do šancí a nakonec přeci jen výsledek pojistili. Závěrečné resumé zní 4:2 pro Všeradice.

Nemohu napsat pěkný výsledek, je to opět porážka, ale se ctí. Způsob jakým se 10 a pak i 11 hráčů rvalo o výsledek nebyl dlouho vidět. Nemůžu jinak než smeknout. Zbývají ještě čtyři zápasy. Zkuste podobným způsobem přistoupit i k těmto duelům. Pravda, fotbalová kvalita některých týmů je jinde, ale bojovností a srdcem se dá rozdíl hodně zmenšit, ne-li vymazat.

Na viděnou, snad v hojnějším počtu se těší

Vašík D.

Pozn. webu: Zápas byl později kontumován pro domácí, důvodem bylo, že utkání bylo zahájeno po čekací době ze zavinění TJ Chrustenice.

21. kolo: Chrustenice - Vysoký Újezd 0:9 (0:2)

Utkání jara (15.5.2010)

Týden po ostudném debaklu na Karlštejně k nám zavítal tým z Vysokého Újezda. Jeden ze soupeřů s kterými bojujeme o holé bytí ve III. třídě. Po výzvě trenéra, aby se hráči zamysleli nad svým přístupem k fotbalu, jsem očekával hojnou účast na zápase. Opak byl pravdou. Torzo mužstva čítající pouhých 11 hráčů, včetně náhradního gólmana, jenž musel zaskočit v útoku. Takhle si to trenér asi nepředstavoval.

Zápas přesto začal podle našich představ. Chrustoš se pustil do soupeře s odhodláním. Vytvářel si šance, ale branka byla asi zakletá. Výsledkem byla jen nastřelená tyč. Jak už to v našich zápasech bývá přišel trest. Náhodnou, ale pěknou střelou hosté vyhnali pavouky ze šibenice naší branky. To byl začátek našeho konce. Definitivní hřebík do naší rakve zatloukl J. Nič, jenž se nechal vyloučit za vulgární výraz určený údajně rozhodčímu. Červená karta a následné extempore budou mít dohru na disciplinárce a Honza si asi letos už nekopne. Hosté přidali do poločasu ještě jeden gól a akcie Chrustenic klesly k bodu mrazu.

Druhý poločas se odvíjel podle očekávaného scénáře. Domácí se snažili o zvrat a hosté hrozili rychlými brejky. A to takže pořádně. Dali našim hráčů lekci z proměňování šancí. Nemohoucnost našich hráčů vstřelit aspoň čestný úspěch je do nebe volající. Skóre utěšeně narůstalo, až se nakonec zastavilo na strašných 0:9. Jednoznačný výsledek, nemá cenu se na něco vymlouvat, ale musím se zmínit o rozhodčím tohoto zápasu. Pan Pos opět rozhodoval utkání ze středového kruhu odkud přehlížel penaltové zákroky i za rozhodnutého stavu, ignoroval signalizaci svých asistentů na čárách, otáčel fauly na obě strany a svým prohlášením, že už nechce do Chrustenic jezdit podtrhl svůj špatný výkon. Viděl jsem i několik zápasů jiných týmů, které tento pán pískal a úroveň rozhodování byla stejná. Nejvyšší čas aby ukončil svou kariéru a nekazil odpoledne hráčům a fanouškům.

Upřímně řečeno, je vymalováno. Výsledky nejsou, hráči nechodí na zápasy a mám pocit, že se vnitřně smířili se sestupem. Zkuste dohrát soutěž se ctí, aby se neopakovaly debakly z posledních utkání. Nebo chcete odradit i poslední nejvěrnější fanoušky? Možnost složit reparát máte již v sobotu ve Všeradicích. Hodně štěstí.

Vašík D.

20. kolo: Karlštejn - Chrustenice 10:0 (5:0)

No comment

19. kolo: Chrustenice - Tmaň 3:2 (0:1)

Branky TJCH: D. Vlčko, J. Mužík, D. Dvořák

Tak, konečně výhra (1.5.2010)

V rámci 19. kola k nám zavítal tým z Tmaně. Po nakládačce na Cembritu a pátečních čarodějnicích jsem v tomto zápase opravdu nečekal žádné zázraky, o to víc jsem byl mile překvapen po závěrečném hvizdu rozhodčího.

Zápas začal trochu opatrně, hráči obou týmů zřejmě ještě vyběhávali kocovinu, ale s přibývajícím časem taktovku utkání přebrali chrusteničtí fotbalisté. Vytvářeli si i nějaké šance, ale střelecká potence našich hráčů je mizerná. Hosté hrozili jen ojediněle, ale zato nebezpečněji z rychlých protiútoků. Jak praví stará moudrost: “nedáš,dostaneš“. Platilo to i tentokrát. Špatně trefený přímák proletěl pod naší zdí, když kdosi ve zdi nadskočil. Gólman byl bezmocný. Stav byl o poločase 0:1.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli. Hosté byli spokojeni s vedením a naši se marně snažili dobýt soupeřovu branku. Až do chvíle, kdy rozhodčí Špicl odpískal penaltu na D. Dvořáka a Dušan Vlčko ji bezpečně proměnil. Bod byl na dosah a ani tři nebyly utopie. Jenže jak bývá zvykem ve vyrovnaných zápasech našeho mužstva, soupeř tyto zápasy rozhoduje gólem z kategorie Gól roku. Tam spadá i gól hostí na 1:2. Rána od břevna do sítě. Naši tuto nepřízeň osudu hodlali změnit. Prakticky z protiútoku kapitán J. Mužík vyrovnal, když s chladnou hlavou z blízka překonal brankáře hostí. Zlatým hřebem utkání byl precizní obranný zákrok M. Mencla a jeho úprk přes celé hřiště a nezištná nahrávka D. Dvořákovi, který ji přetavil v první vítězství v této sezóně. 3:2.

Jak jsme minulý týden zaslouženě prohráli, tak dnešní vítězství bylo taky zasloužené. Bojovnost a chuť hrát celých 90 minut přinesly ovoce v podobě tří bodů. Pravda, soupeř nám to trochu usnadnil svým špatným výkonem, což potvrdili i hostující hráči při cestě do kabin. Na to se ale historie neptá. Jen tak dál. V závěru musím vyzdvihnout i výkon pana rozhodčího. Viděl vše podstatné, příliš nezasahoval do hry a utkání měl plně pod kontrolou. Někteří sudí v této soutěži by se mohli učit.

No, chlapci, tak teď to jen potvrdit v sobotu v Karlštejně a záchrana může nabírat reálné obrysy. Ať se daří.

Vašík D.

Hlasy z týmu:

D. Dvořák: Klasický zápas, kdy jsme neproměňovali šance. Zase jsme v závěru inkasovali náhodný gól, ale je vidět, že ještě bojujem a tentokrát se podařilo zápas otočit a vydřít vítězství. Je to výhra a to se počítá.

J. Nič: Průběh zápasu napovídal, že bychom to mohli dneska urvat. Ve druhé půli jsme byli jednoznačně lepší a rozhodně nám nepřidal sice pěkný, ale náhodný gól soupeře na 1:2. Ale dokázali jsme se ještě semknout, rychle vyrovnat a i vstřelit vítěznou branku. Dnes jsme podali dobrý výkon, zasloužená výhra. Dokázali jsme si, že vyhrát se dá a doufejme, že nám to pomůže dál.

R. Lhoták: Soupeř nehrál příliš dobře, vítězství je super, ale opět jsme se na góly až moc nadřeli. Zápas jsme mohli pro sebe rozhodnout daleko dřív, než v úplném závěru.

T. Tancl (web): Já mám možná ještě větší radost než hráči, to čekání na dobrý výsledek bylo pro fans už opravdu úmorné. Jsem moc rád, že se konečně může na našem webu objevit slovo vítězství.

18. kolo: Cembrit Beroun - Chrustenice 7:1 (3:0)

Branka TJCH: D. Dvořák

Smutné dopoledne u Berounky (25.4.2010)

Dalším pokusem urvat první vítězství v sezóně byl zápas v Berouně s místním Cembritem. Sice netradiční čas utkání (10:15), zato pěkné počasí přilákalo solidní diváckou návštěvu. Byli to vesměs příznivci domácích, jelikož hostující fanoušci zřejmě nad svými fotbalisty zlomili pověstnou hůl a odsoudili je k sestupu. Pravda, body nejsou a odstup se zvyšuje, ale zázraky se občas dějí.

Domácí zřejmě měli špióny na některých zápasech Chrustoše a tudíž věděli o tragických úvodech našeho týmu. Vlítli do zápasu jak utrženi ze řetězu a chrusteničtí fotbalisté se nestačili divit. 2.minuta a 1:0 pro domácí. Naši hráči ještě pospávali a Cembrit si na hřišti dělal co chtěl. Na branku se valil jeden útok za druhým. Domácí byli ve všech parametrech o třídu lepší a předváděli vcelku pěkný fotbal.Výsledek 3:0 o poločase je hodně milosrdný.

Bohužel ve stejném duchu pokračoval zápas i ve 2. půli. Chrusteničtí hráči sice bojovali, ale hlavně sami se sebou a marně se snažili zmírnit brankový příděl. Nepodařilo se. Domácí neměli slitování a i když trochu zvolnili, branky padaly dál. D.Dvořák sice vsítil čestný gól, ale tím jen nepatrně zmírnil nejvyšší porážku našeho týmu v tomto ročníku soutěže. David zanechal u Berounky nejvýraznější stopu z našich hráčů. Dal dva góly (jeden sice vlastní) a zařídil domácím penaltu. Zázraky se občas dějí, ale tento zápas toho nebyl důkazem. Vlastně ano. Konečné skóre bylo pouhých 7:1 a slovo pouhých je opravdu na místě, neb bylo zaděláno na dvouciferný výsledek.

Po spláchnutí žalu z drtivé porážky vyrazila skupina fans a hráčů okouknout budoucí soupeře na zápas Loděnice "B"- Všeradice. Bojovný zápas v solidním tempu, ale moc fotbalové krásy nenabídnul. Šancí málo a vše se odehrávalo mezi šestnáctkami a jediný gól vsítili domácí z trestného kopu.

Zbývá ještě osm kol, ale po vítězství Vysokého Újezda nad Hudlicemi se odstup se zvýšil na 6 bodů. Čekání na 3 body se natáhlo na 18 zápasů a to není povzbudivé. Slovy klasika "Bárka se potápí, Titanic jde ke dnu".

Vašík D.

V. Šmíd (trenér): Beroun byl zřejmě zatím náš nejsilnější jarní soupeř. Předčil nás rychlostí i důrazem. Přesto jsme mu to několikrát ulehčili, když si naši hráči přestávali držet svoje pozice. Rychlé vedení soupeře 2:0 ovlivnilo celý další průběh zápasu.

M. Patejdl: Druhý gól byl můj, to je jasné, ale myslím, že během dalšího průběhu zápasu jsem tam ještě něco pochytal. Porážka je to vysoká, ale musíme na to zapomenout a bojovat dál.

17. kolo: Chrustenice - Nový Jáchymov 1:2 (1:1)

Branka TJCH: Jiří Heies

Body byly blízko (17.4.2010)

Los 17. kola nám určil za soupeře tým z Nového Jáchymova, momentálně lídra celé soutěže.Upřímně řečeno v body věřil jen málokdo, i když na podzim v Jáchymově k nim také nebylo daleko. Soupeř se mohl pochlubit skalpem největšího kandidáta na postup Hýskova, ale i hra Chrustoše se zlepšuje, jen ty body ne a ne přijít.

V Jáchymově zřejmě panuje euforie z prvního fleku, což se odráží i na divácké přízni. Hostující diváci však museli být hodně zklamaní, neboť hostující tým nezačal očekávaným náporem, jak se čekalo v souboji posledního s prvním. Domácí vsadili na bojovnost a přesné plnění trenérových pokynů. Vše vycházelo dobře. Hosté se sice ujali vedení po pěkné kombinační akci, ale Jirka Heies brzy srovnal na 1:1 a tím hosty dost rozhodil. Jak je již zvykem Jirka vydržel opět jen poločas. Půle se dohrála v poklidu. Vyrovnaný průběh potvrdilo i skóre 1:1.

Hosté si nervozitu přinesli i do druhé půle a chrusteničtí hráči vycítili, že ani 3 body nejsou daleko. Zápas byl vyrovnaný po všech stránkách. Brankové příležitosti přicházely na obou stranách, některé byly i 1000%, ale hráči s nimi naložili mizerně. Několikrát gólmanům pomohla i branková konstrukce. Hlavně střela M.Dvořáka 5 minut před koncem, volala po gólu, ale zazvonila jen tyč. Sladká odměna v podobě bodového zisku se bohužel rozplynula 3 minuty před koncem. Nenápadný nákop Jáchymova na velké vápno usměrnil jejich útočník přes špatně vyběhnuvšího M.Patejdla do prázdné branky. To byla pro naše hráče rána, ze které se už neoklepali. Konečný výsledek tedy zní 2:1 pro Jáchymov.

Chápu radost hostujících hráčů, ale chování některých z nich po zápase bylo opravdu nesoudné. Tvrdit, že to bylo jasný, když se 80 minut strachuji o výsledek je hovadina a postrádá to jakýkoli smysl pro realitu. Já tam rozdíl 14 míst v tabulce neviděl ani náhodou. Kdyby paní Štěstěna nebyla kurva, tak jste jeli domů s brekem a ne s 3 body. A vy hoši chrustenický nevěšte hlavy, musí se to zlomit, vždyť na jaře to je o 100% lepší než na podzim. Třeba tuto neděli na Cembritu.

Vašík D.

16. kolo: Nižbor B - Chrustenice 2:0 (1:0)

V. Šmíd (trenér): Tentokrát se nemůžeme vymlouvat na chybějící štěstí. Neproměnili jsme celkem dobré šance, nedaří se nám soupeře dostat do úzkých, přestože příležitosti na to byly. Pro příští utkání chystám přeskupení sestavy.

T. Tancl (web): Jsem zklamaný a zároveň překvapený, že se nepodařilo skórovat. Neprohráváme ty zápasy na jaře nijak výrazně, je jedno s kým hrajeme, jaro je zatím co se týče výkonů určitě lepší než podzim. Chybí bodový impuls, abychom měli pocit, že ta snaha má smysl.

Za soupeře nám pár vět řekl náš bývalý gólman:
Jan Chyba (Nižbor B): Chrustenice podaly dobrý výkon a myslím, že nebyly daleko od bodu. Můj odchod z TJCH bych okomentoval tím, že se v Nižboru cítím po fotbalové stránce daleko líp a děkuji Chrustoši, že mi umožnil odchod zpět. Děkuji všem bývalým spoluhráčům, trenérům a samozřejmě fans TJ Chrustenice a přeji vše nejlepší do příštích sezón :-).

15. kolo: Chrustenice - Lužce 1:3 (0:1)

Branka TJCH: M. Dvořák

Drahelčické zastavení č.2 (3.4.2010)

Možnost odčinit nešťastnou porážku od Svaté dostali naši hráči hned za týden, opět na "domácím" plácku v Drahelčicích. Dalším soupeřem byl tým z nedalekých Lužců. Po minulém kole jsem jásal nad počtem zúčastněných hráčů, tak tentokrát mohu jen zaplakat. S 12 (slovy dvanácti) hráči, když na střídání je pouze gólman, se mistrovské utkání hrát nedá.

Zápas začal ve volném tempu, jakoby ani jeden ze soupeřů nechtěl body. Spousta nepřesností, málo pohybu, prostě na takový fotbal se nedá koukat. Ještě, že místní restaurant nabízí náhradní alternativu, dobré pivo a občerstvení a tv, kde zrovna hrál Arsenal. Pár nesmělých výkřiků góóól, když soupeř překonal naši obranu a ujal se vedení 1:0, tak skončil i 1. poločas.

Po změně stran přeci jen hráči nabídli pár akcí, kterým se dalo zatleskat. Především pěkná kombinace chrustenických po ose David-Standa-Míra byla nádherná, bohužel vedla jen ke snížení na 1:2. Soupeř několik minut předtím potrestal naši ztrátu míče uprostřed hřiště. V závěru byla vidět snaha Chrustoše vyrovnat, ale akce vesměs končily před pokutovým územím hostí. Ti využili prostupnější obrany a upravili výsledek na konečných 3:1 pro Lužce.

Situace v sestupových vodách naší soutěže se začíná vyjasňovat, bohužel v náš neprospěch. Srbsko si připsalo vítězství s Nižborem a uniká sestupu. Právě tento tým bude naším dalším soupeřem. Utkání se asi nezúčastní S. Mencl a J. Mužík, oba hráči po karetním výstupu rozhodčího Kuša poslední zápas nedohráli a zřejmě je čeká trest. Červenou pro našeho kapitána nepochopil nikdo, možná ani pomatený sudí. Bohužel píská i zápas v Nižboru.

Závěrem bych měl jedno skromné přání. Chlapci což takhle už vyhrát, pro nás skalní fanoušky co jezdí na každý zápas a sdílí toto trápení s vámi.

Vašík D.

V. Šmíd (trenér): Byla špatná situace se sestavou, měli jsme na střídání pouze brankáře. Nedostatek hráčů nám uškodil v celém zápase. Začínáme si na soutěž zvykat, hrajeme celkem vyrovnané zápasy, ale výsledky zatím nepřicházejí. Krajní obránci nezvládli druhou půli, dnes prostě chyběli hráči na střídání, hodně scházel Dušan Vlčko. Doufejme, že v Nižboru už bude sestava silnější. Červená karta pro Honzu Mužíka neměla být, doufejme že nedostane velký trest.

D. Dvořák: První dva góly jsme dostali po chybách, kterých by se neměli dopouštět ani žáci. Co se týče nás útočníků - když jdeme třikrát sami na brankáře a nedáme gól, nemůžeme vyhrát.

S. Mencl: Dvě zbytečné chyby nás srazili, jinak jsme hráli vyrovnaný zápas. Bylo to celkem heclý, makalo se, ale nedali jsme góly. Vyhodnocujeme špatně herní situace, volíme většinou tu nejhorší možnost. Moje červená karta v závěru byla zasloužená, ale nenechám se okopávat od mlaďase po odpískání.

M. Patejdl: Pořád děláme stejné chyby jako celý podzim i minulý zápas. Obdržené laciné góly nás srážejí, na ty svoje potřebujeme moc šancí. Terén v Drahelčicích je špatný, ale to je stejné pro oba týmy.

14. kolo: Chrustenice - Svatá 3:4 (1:3)

Branky TJCH: Jiří Heies, M. Dvořák, J. Špringl

Kdo neviděl, neuvěří (Domácí zápas se Svatou 27.3.2010)

Jaro je tady. Tuhá zima skončila a vlády se snad ujme vlídnější roční období. Doufejme, že začne svítat na lepší časy i ohledně herního projevu a hlavně bodového zisku chrustenických kopálistů. Během měsíců odloučení od zeleného pažitu, kdy se hráči věnovali získávání fyzické kondice kde se dalo, realizační tým čeřil vody na přestupovém trhu, aby získal nějaké posily na jarní záchranářské boje. Jak byli všichni úspěšní zjistíme za dalších 13 víkendů. Jediné co se nepovedlo je oprava našeho plácku u Kačáku po nájezdech divokých prasat. Klub musí vzít zavděk azylem v Drahelčicích. Snad to našim borcům nebude tolik vadit, stejně jim nic jiného nezbývá.

Prvním jarním soupeřem byl celek ze Svaté, který nás doma porazil 2:0. Takže bylo co vracet. Hráči byli nabuzeni a plni odhodlání zahájit záchranu plným bodovým ziskem. Kdo ale viděl poslední přípravný mač s místním SK Drahelčice (výsledek 2:2), tento pocit neměl. Na zápas dorazil neuvěřitelný počet 17 hry schopných hráčů (včetně tří posil z Chyňavy). Jen aby to nadšení chlapcům vydrželo. Bohužel dorazil i rozhodčí p. Pos. Tento pán dokáže na place doslova divy, což nakonec potvrdil.

Zápas začal pro domácí jak vytržen z nejstrašnějšího horroru hollywoodské produkce. Po dvou fatálních chybách domácí obrany byl stav ve 3.(!!!) minutě 2:0 pro hostující hráče. Ti byli stejně zaskočeni vývojem zápasu jako domácí. Na hřišti se odehrával celkem nudný duel zpestřený několika hodně ostrými zákroky, které rozhodčí ze svého místa ve středovém kruhu s ledovým klidem přehlížel. Nutno dodat, na obě strany. Vzruch do zápasu přinesl až nepovedený centr hostí, který nepochopitelně skončil v naší síti. Gólman Lhoták se červenal až na pr…. To bylo hotové KO. Z mizérie našich hráčů vybočila jen nádherná akce Jiřího Heiese, kdy zamotal hlavu a nohy několika hráčům a přesnou ranou k tyči stanovil poločasový stav na 1:3. Bohužel to bylo vše co nám Jirka předvedl. Slabší fyzická kondice a Menclův syndrom mu znemožnily pokračovat v zápase.

Kdo přišel až na druhou půli si musel myslet, že poločasový výsledek je nějaký žert. Týmy si totiž své role úplně vyměnily. Byli to domácí kdo tvořil hru a také střílel branky a hosté chybovali. Postupně M. Dvořák a J. Špringl vyrovnali na 3:3. Musím vyzdvihnout výkon Dušana Vlčka, jenž výborně tvořil hru a hosté ho zastavovali jen za cenu faulů, ale sudí nechal karty doma a také Romana Neliby, který opět potvrdil, že obrana bez něho je poloviční. Po dalších neproměněných šancích to vypadalo na plichtu a cenný bodík. Chrustoš se v závěru stáhl více do obrany a soupeř po nenápadné akci vsítil vítězný gól, kdy hostující hráč nádhernou ranou trefil šibenici naší branky. Po třech minutách rozhodčí zápas ukončil. V očích našich hráčů bylo vidět obrovské zklamání, vždyť body byly proklatě blízko.

Nemá cenu se vymlouvat na rozhodčího, že neodpískal penaltu, že zkrátil zápas. Hráči se o body připravily tragickým úvodem do zápasu, ale pane Pos, zápas v kopané se hraje na 2x45 minut + nastavení (za každé střídání 30s + ošetřování, což může celkem dát pro Vás neuvěřitelných 5 a více minut). Laciné branky po hrubých chybách obrany nebo brankáře srážejí tým do kolen a soupeře naopak posilují, zkuste se jich vyvarovat. Bude se vám hrát o hodně lépe.

Reparát mohou hráči složit již tento víkend proti Lužcům, opět v Drahelčicích od 16:30, přijďte své kamarády povzbudit v hojném počtu.

Menclův syndrom: onemocnění dýchacích cest, které se projevuje bolestivou reakcí v krční oblasti při polykání, u nás poprvé popsané v 90. letech minulého století u našeho kamaráda Standy, lidový název je "knedlík v krku".

Ze hřiště u dálnice se loučí                                                 Vašík D.

V. Šmíd (trenér): O sestavě jsme byli rozhodnuti už v průběhu týdne, nechtěli jsme hned od úvodu nasadit hráče, kteří neměli až tak natrénováno, základ vycházel z přáteláku s Drahelčicemi. Začátek zápasu byl velmi špatný, provázely ho naše hrubky. Střídající hráči nám pomohli vydržet fyzicky i ve druhém poločase. Musím ocenit bojovnost všech hráčů, kteří to nevzdali ani za stavu 0:3. Chvíli to vypadalo, že zápas otočíme, ale měli jsme při našich šancích smůlu. Jsem spokojen s přístupem a bojovností hráčů, výrazně nám pomohl příchod Romana Neliby. Štěstí dnes ale stálo na straně soupeře. Zklamal mě rozhodčí, když přehlížel některé zákroky na naše hráče.

R. Lhoták: Začátek nám ujel, dali jsme si prakticky sami tři góly. Ale pak jsme zabrali, byli i lepší, ale chybělo štěstí, aby tam spadl ten gól navíc. Rozhodl gól, se kterým se nedalo nic dělat, na rozdíl od těch předchozích.

J. Špringl: Věřil jsem v bod, možná i vítězství, bojovali jsme, ale chybělo štěstí.

R. Heies: Škoda začátku, pak už byl zápas vyrovnaný. Byly to velké nervy, při našem tlaku za stavu 3:3 chybělo štěstí. Přínosem pro tým byl start Romana Neliby, doufejme, že bude nastupovat pravidelně. Byl to smolný zápas, obrovská škoda.

R. Neliba: Původně jsem nepočítal, že nastoupím. Jsem rád, že jsem šel až do druhé půle. Čerství hráči do druhé půle je myslím ta správná taktika, většinu zápasů jsme ztratili právě ve druhých poločasech, dnes jsme až do konce bojovali o vítězství.