Reportáže

2.6.2012 - 11. kolo: Vysoký Újezd - TJ Chrustenice 6:3 (4:1)

Góly TJCH: R. Špaček (2), D. Paleček
Sled branek: 2:0, 2:1, 6:1, 6:3

Chrustenice nastoupily k poslednímu zápasu ve značně netradičním složení, chyběla nejméně polovina hráčů základní sestavy. TJCH v první půli vůbec nevyužila silnou podporu větru, domácí hráči byli přesnější, bez větších problémů se dostávali do šancí a trestali i chyby gólmana. Po pěkné přihrávce Špačkovi do sóla sice Chrustoš snížil na 2:1, ale Újezd ještě do poločasu dvakrát skóroval a půle tak byla 4:1. Domácí ve druhém poločase Chrustoš zatlačili, ale druhá část přesto skončila nerozhodně. Za TJCH se z protiútoků prosadil znovu Špaček a také Paleček.
Sestava: R. Lhoták (g), J. Nič, J. Špringl, M. Václavek, D. Paleček (c), M. Mencl (Froněk), J. Mužík, P. Němec, D. Ondračka, T. Ondračka, R. Špaček. Trenéři: V. Šmíd, P. Penc.

27.5.2012 - 10. kolo: TJ Chrustenice - SK Nižbor B 3:10 (1:5)

Góly TJCH: R. Špaček, R. Pixa, D. Paleček (pen)
Sled branek: 1:0, 1:6, 2:6, 2:10, 3:10

No comment

19.5.2012 - 18. kolo: Vižina - TJ Chrustenice 4:2 (1:2)

Góly TJCH: R. Špaček, J. Špringl
Sled branek: 1:0, 1:2, 4:2

Na půdě vedoucího týmu soutěže nastoupila TJ Chrustenice bez některých opor a vstup do zápasu nevyšel, TJCH brzo prohrávala. Do půle však Chrustoš zápas otočil, po asistenci Špringla vyrovnal Špaček a vedoucí gól pak nedlouho před pauzou vsítil Špringl po nahrávce D. Ondračky. Druhá půle už však byla ze strany Chrustoše slabá, odstoupil Neliba a TJCH se v okleštěné sestavě nepodařilo vedení uhájit. Domácí zabrali a zápas otočili zpět ve svůj prospěch.
Sestava TJCH: R. Lhoták (g), J. Mužík, R. Neliba (J. Froněk), D. Dvořák, J. Nič, D. Vlčko (T. Ondračka), M. Václavek (M. Slaboch), J. Špringl, R. Pixa, R. Špaček, D. Ondračka. Trenéři: V. Šmíd, P. Penc.

13.5.2012 - 17. kolo: TJ Chrustenice - FK Hýskov B 1:0 (1:0)

Gól: J. Špringl
Diváci: 50

Chrustenice pokračovaly v dobrých jarních výkonech a zvládly přehrát dalšího soupeře. Hýskovské béčko vyrukovalo s aktivní hrou, ale jejich snaha povětšinou končila před naším vápnem nebo nakopnuté míče sbíral náš gólman. To Chrustoš byl o něco nebezpečnější a některé své akce dotáhl až do zakončení, za zmínku stojí zejména trefená spojnice po rohu (Šmíd), tyč po dalekonosné střele (Paták) a nastřelený gólman při únicích (Špaček, Špringl). Na hřišti se dost jiskřilo, bylo k vidění několik strkanic, ke slyšení nadávky a rozhodčí Koza tak musel tasit několik žlutých. Rozhodující moment zápasu přišel ve 39. minutě, kdy TJCH zahrávala přímák. K míči, který stál cca 5 metrů před vápnem hýskovských se postavil Pepa Špringl a poslal ho přes zeď do nekryté části hostující branky. Druhá půle byla klidnější, zřejmě k tomu přispělo to, že byl vystřídán Pepa Paták a hostující psychogólman musel chytat před domácím "kotlem". Chrustenice se snažily definitivně rozhodnout, ale zakončení se nedařilo. Hostům se do pořádné šance nepodařilo dostat, obrana TJCH opět šlapala. Dobrý zápas dnes odehrál Pepa Kaplan, vynikal přehledem, dobrou rozehrávkou i dlouhými pasy. I všichni ostatní se však dnes snažili hrát fotbal a přesto, že v zápase padl jen jeden gól, byly k vidění pěkné akce. Dobrá práce!
Sestava TJCH: D. Ondračka (g), J. Nič, R. Neliba, D. Dvořák (c), P. Němec, J. Kaplan, J. Paták (J. Mužík), M. Šmíd, R. Pixa, J. Špringl, R. Špaček (M. Slaboch). Trenéři: V. Šmíd (také podavač míčů z kopřiv), P. Penc.

6.5.2012 - 16. kolo: TJ Chrustenice - Endeco Zdejcina 3:0 (2:0)

Góly: 2x M. Šmíd, vlastní
Diváci: 50

Chrustenice se v dalším kole soutěže utkaly se Zdejcinou. Soupeř měl trochu problém se sestavou, celý zápas marně čekal na příjezd jedenáctého hráče. Chrustenice měly významnou změnu na postu brankáře, pro trest nemohl nastoupit Kůta a pro zranění Lhoták. Mezi tyče se tak postavil mladík D. Ondračka. Utkání začalo únikem Pixy po pravé straně, jeho centr pak hostující Bína srazil pod vlastního gólmana, který balón zastavil až těsně za brankovou lajnou. Lepší vstup do zápasu si Chrustoš nemohl přát. Zdejcina ale určitě nebyla ještě poražena, hosté se snažili hrát svižně a na mokrém terénu bojovali. Do gólových šancí se však dostávala jen TJCH a že jich bylo... Snad všichni ofenzivní hráči našeho týmu předvedli zazdění stoprocentních tutovek. Několikrát byl ze samostaných úniků našich plejerů trefen gólman hostí nebo šly střely hodně vedle. Štěstí stálo při hostech i při krásném voleji Špringla po rohu (břevno) a nádherně zahraném přímáku Palečkem téměř z rohu hřiště, který s pomocí tyče vytěsnil zdejcinský brankář. Utkání tedy paradoxně rozhodly nečekané trefy z dálky. Obě si vzal na starost Šmíd, když vždy vystihl správnou chvíli na dalekonosný oblouk do zdejcinské svatyně. I v dalším průběhu však mlaskaly zdejcinské tyče a rukavice jejich gólmana. Několikrát byli úplně volní dva i tři naši hráči, přesto je spoluhráči nevyzvali ke skórovaní. Do řad Chrustoše se v té době vkrádala jakási zbytečná nervozita a dohady, vždyť zápas už byl rozhodnut. V závěru se přesunul dopředu i Dvořák, ale jeho gólové zakončení nebylo uznáno pro ofsajd. Chrustenice dnes nevyužily spousty jasných gólovek, ale zasloužené vítězství se přesto urodilo.
Sestava TJCH: D. Ondračka (g), D. Paleček, R. Neliba, D. Dvořák, J. Nič, J. Paták (J. Kaplan), J. Mužík, M. Šmíd, R. Pixa, J. Špringl, R. Špaček (T. Ondračka). Připraveni ještě byli M. Václavek a P. Němec. Trenéři: V. Šmíd, P. Penc.

V. Šmíd (trenér): Jsme rádi za další výhru, sice jsme neuvěřitelně zahodili jasné šance, ale něco tam přesto spadlo. V závěru, zřejmě v zápalu boje, někteří naši hráči nedrželi svoje posty, to by se nám nemělo stávat, musíme vydržet hrát až do konce, co jsme si řekli.

29.4.2012 - 15. kolo: FC Liteň - TJ Chrustenice 0:2 (0:0)

Góly: R. Špaček, R. Pixa

Pěkný fotbalový areál v hodně multikulturní obci jménem Liteň, "přivítal" dosud na jaře neporaženou žlutomodrou ekipu z Chrustenic. Hlavní postavou první půle byl domácí praporečník, který prakticky celou první půlhodinu zápasu absolvoval se zdviženým praporkem a nechtěl pustit TJCH do jediného ohrožení domácí branky. Situace se lehce zlepšila, když ho začal kontrolovat Máca, ale toho chtěl zase kontrolovat rozhodčí Závora a vyslal k Martinovi hned dva pořadatele. Ale zpět na úvod zápasu - chvíli po začátku se lehce zatáhlo a trochu ustoupilo obávané vedro. Jak už bylo výše uvedeno, Chrustoš neměl v první půli mnoho příležitostí se dostat do šance, ale i domácí ve hře dopředu ztroskotávali a to zejména kvůli dobré defenzivě TJCH. Poločas tak byl bezbrankový a zamrzela jen zbytečná nervozita našeho veterána Kaplana na spoluhráče. Druhý poločas muselo domácí individuum s praporkem (i napomínané hlavním rozhodčím) absolvovat před hostující lavičkou a počet našich ofsajdů výrazně ubyl. Pepa Kaplan se trochu uklidnil a asi po deseti minutách si Roman Pixa z minulého zápasu připomněl zatáhnutí míče po pravé straně, jeho první ránu blokoval liteňský obránce, opakovanou druhou vyrazil gólman, ale na dorážku už číhal Richard Špaček - 0:1. Chrustenice se pak poměrně brzy začaly soustředit na defenzivu, dopředu to tolik nešlo, ale bránění bylo spolehlivé, jen pár situací zavánělo nebezpečím pro naši branku. Cca dvacet minut před koncem odstoupil po bombě míčem z metru do obličeje Míla Šmíd. Chrustoš se po této změně tím více bránil, ale domácí už také začal tlačit čas. Chvíli před koncem vzal osud zápasu do rukou náš Roman Pixa, naběhl si do volného prostoru, lehkým (luxusním) přiťuknutím obelstil liteňského posledního a poté střelou i gólmana - 0:2. Chrustenice dnes opět zdobila kvalitní defenziva vedená Davidem Dvořákem z pozice stopera. Poděkování ale opět míří ke všem bojovníkům TJCH ze sestavy, za zvládnutí opravdu těžkého zápasu na venkovním hřišti - BRAVO TEAM!
Sestava: R. Lhoták (g), D. Paleček, J. Mužík, D. Dvořák, P. Němec, J. Kaplan, J. Špringl, M. Šmíd (M. Václavek), R. Pixa, R. Špaček, D. Ondračka (T. Ondračka), trenéři V. Šmíd a P. Penc.

22.4.2012 - 14. kolo: TJ Chrustenice - Baník Mořina 4:1 (2:0), později kontumace 0:3

Góly TJCH: 2x M. Šmíd, D. Paleček, R. Pixa
Sled branek: 3:0, 3:1, 4:1
Diváci: 60

TJCH se podruhé na jaře představila na domácím trávníku v soutěžním utkání a navázala na minulé venkovní vítězství. Na chrustenické konto dnes přiskočily další tři body, když si náš tým poradil s Mořinou. Zápas začal parádní trefou Dana Palečka, jeho rána o břevno byla nechytatelná. Chrustoš ale neusnul na vavřínech a velice zodpovědný výkon nedával soupeři příliš šancí na nějaký zvrat a domácí fans museli mít z dnešního výkonu radost. Defenziva opět bez výraznějších chyb a i dopředu se kluci snažili nalézat skulinky v mořinské obraně. Jednu takovou využil Míla Šmíd, když mu útočníci roztáhli obránce do stran a Míla umístěnou střelou zvýšil vedení. Přestávku vyplnila svým minizápasem naše přípravka a chvíli po pauze utekl všem po pravé straně Roman Pixa a nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 3:0. Hosté se ale nechtěli ještě vzdát a povedlo se jim cca dvacet minut před koncem snížit. Možné obavy obavy o výsledek utnul svojí další technickou střelou dnes vynikající Míla Šmíd. Chrusteňákům dnes zápas sedl, všichni kluci zaslouží pochvalu, hráli zodpovědně, pomáhali si a zaslouženě berou vítězství.
Sestava TJCH: D. Kůta (g), D. Paleček, J. Mužík, D. Dvořák, J. Nič, J. Kaplan (P. Němec), J. Paták (R. Špaček), M. Šmíd, R. Pixa, J. Špringl, D. Onračka (T. Ondračka). Trenéři V. Šmíd a P. Penc.

Pozn.: Zápas Chrustenice - Mořina byl později kontumován ve prospěch hostů, důvodem byla neobnovená registrace D. Kůty.

15.4.2012 - 13. kolo: Všeradice B - TJ Chrustenice 0:1 (0:1), později kontumace 3:0

Gól TJCH: M. Šmíd

První jarní soutěžní výjezd zavedl Chrustenice do Všeradic. Jako snad vždy ve Všeradicích úřadovala zima a vítr s deštěm. V prvním poločase utkání s místním béčkem předváděl Chrustoš bojovný fotbal se snahou uspět v každém souboji. Obrana fungovala spolehlivě a jen nepřesnosti TJCH ve snaze dopředu nepřinášely gól v síti domácích. Ohromnou šanci zahodil Míla Šmíd, když šli ve dvou se Špačkem na jednoho obránce, ale Šmíd se rozhodl zakončit sám a to přímo do gólmana. Chrustenice se snažily zapojovat do útoku více hráčů a narodila se krásná akce, když Mužík nádhernou přihrávkou po zemi skrz bránící domácí našel Šmída a ten se tentokrát nemýlil a střelou ve skluzu přes gólmana poslal Chrustoš do vedení. Míč zapadl do šibenice. Po přestávce už se Chrustenice tolik dopředu netlačily a domácí se začali hnát za vyrovnáním. Tlak Všeradic se stupňoval, TJCH hrozila jen z ojedinělých výpadů, oba týmy však bez gólového úspěchu. Chrustenice chvílemi i díky štěstí odolávaly, když už vyrovnání viselo na vlásku, dokázal dobře zasáhnout náš gólman Kůta. Nastala i sporná situace, kdy se mohla kopat po zákroku na Ondračku proti domácím penalta, ale rozhodčí Kušo nechal domácí až do konce bojovat o vyrovnání. To už ale nepřišlo a Chrustoš tak urval zejména díky velké bojovnosti ve Všeradicích tři body a to za v Chrustenicích nevídané vítězství klasickým fotbalovým výsledkem 1:0. Stínem vítězného utkání je zranění dvou defenzivních štítů Neliby a Štětky.
Za TJCH tentokrát nastoupili: D. Kůta (g), J. Nič, R. Neliba (J. Mužík), D. Dvořák, D. Paleček, M. Štětka (T. Ondračka), R. Pixa, M. Šmíd, J. Paták, R. Špaček (M. Mencl), J. Špringl, trenér V. Šmíd.

Hlasy z týmu:

J. Špringl (C): První část se nám dařila, po povedené akci jsme šli do vedení. Druhá půlka už byla horší, nechávali jsme se chvílemi dost zatlačit, ale těsné vedení se nám povedlo ubránit. Pro Chrustoš je to cenná výhra.

J. Mužík: Začali jsme hodně útočně a v tom pokračovali celý poločas. Škoda, že někteří hráči hráli dopředu moc na sebe, ačkoli byly možnosti si balón narazit a jednoznačně přečíslovat obranu domácích. Druhá půlka už se nesla víceméně ve stylu ubránit vedení, bojovali jsme a nakonec máme i body. Jsem spokojen.

D. Dvořák: V první půli jsme hráli celkem kombinační fotbal a vytvořili si i šance a jednu z nich dokázali i proměnit. I vlivem zranění, střídání a z toho vyplývajících změn v rozestavení, jsme přenechali iniciativu domácím a vedení v zápase se snažili ubránit.

R. Heies (pomezní TJCH): První poločas byl z naší strany velice dobrý a mohli jsme vést víc než o gól. I úvod druhé části jsme hráli dobře, ale i vzhledem k vynuceným stídáním jsme se dostávali pod tlak soupeře a do poslední chvíle se pak obávali o výhru. Zvláštní poděkování si dnes zaslouží obrana dirigovaná Davidem Dvořákem.

Pozn.: Zápas Všeradice B - Chrustenice byl později kontumován ve prospěch domácích, důvodem byla neobnovená registrace D. Kůty.

8.4.2012 - 12. kolo: TJ Chrustenice - SK Osov 1:1 (0:0)

Gól TJCH: R. Špaček
Sled branek: 0:1, 1:1
Diváci: 25

Dost kvalitní nedělní zima, nové dresy v klubových barvách - Chrustoš doma rozehrál jarní soutěžní sezónu. Soupeřem byl tým Osova, na jehož půdě si TJCH připsala jediné podzimní vítězství. Zápas byl spíše fotbalovým bojem, než hrou, k čemuž přispěl i špatný terén. První poločas přinesl jen pár šancí, chvíli po začátku zkusil pěknou střelu Pixa – těsně nad. Hosté měli zajímavé přímáky, jeden skončil „kontrolován“ na našem břevně. Dobrou šanci měl i Pepa Špringl, ale zblízka netrefil. Nepovedený odkop hned v úvodu poločasu druhého dal šanci soupeři nakopnout míč směrem na naší bránu. Bohužel v cestě balónu stála naše síť, míč zapadl k tyči, gólman neměl šanci. Chrustoš pak zabral a po několika minutách napravil svou obrannou minelu Dan Paleček, když si vyběhl z obrany, po levé straně pěkně zatáhl míč až k brankové lajně a připravil závar před brankářem hostů. V těchto situacích většinou ví, kde má být Špaček – 1:1. Další snaha v té době aktivnějších domácích už míč do branky Osova nedopravila, zápas tak skončil plichtou, ze které mají určitě větší radost hosté. Za TJCH nastoupili: Lhoták, Nič, Neliba, D. Dvořák, Němec, Paták, Špringl, Mužík, Pixa, D. Ondračka, Špaček, Kaplan, D. Paleček, Štětka, trenéři V. Šmíd a P. Penc.

J. Špringl (C): První půle byla od nás myslím dobrá, měli jsme víc ze hry i víc šancí, ale gólu v síti Osova jsme se bohužel nedočkali. Vlažnější vstup do druhé a nešťastný odkop přinesl gól v naší síti. Po inkasované brance jsme soupeře zatlačili a po chvíli i vyrovnali, ale vítěznou branku jsme i přes některé slibné příležitosti nedali.

J. Mužík: Málo jsme se dostávali do vyloženějších šancí, vázlo zakončování a důraz v soupeřově vápně ve chvílích, kdy se mohlo rozhodnout v náš prospěch. Spousta našich akcí skončila na hranici vápna.

D. Dvořák: Nové rozestavení týmu si zřejmě vybralo svojí daň. Léta zaběhlý systém je pořád na hře znát. Nedařilo se nám podržet balón a dopředu jsme se dostávali víceméně jen nákopy.

P. Němec: Měli jsme šance tenhle zápas vyhrát, je škoda, že se proměňování příležitostí nedařilo. Měli jsme navíc, než jen jeden gól.

J. Kaplan: Přijďte na hráčskou schůzi a já vám vysvětlím jak se hraje fotbal. Špatné zpracování míče některých hráčů nám bere šance ohrožovat více soupeřovu branku.

J. Paták: Z mého hlediska to byl prokaučovaný zápas, rozestavení týmu se moc nepovedlo. Defenziva by už od začátku potřebovala zkušenější hráče s větší schopností rozehrávat. Hosté dopředu téměř nehrozili a myslím, že se alespoň v průběhu zápasu měl přesunout David Dvořák do ofenzivy.

T. Tancl (web): Taktiku ani výkon nechci hodnotit, věřím, že všichni na hřišti dělají co můžou, kdyby se mělo vše povést, tak bysme asi nehráli prales. Co ale můžeme spolehlivě ovlivnit je včasný příchod všech zúčastněných (hráčů i trenérů) na zápas. Opakují se podzimní trapasy s pozdním předáním zápisu, vše se honí na poslední chvíli. Nevím proč je pro spoustu lidí problém prostě přijít na zápas včas (čest vyjímkám).

30.10.2011 - 1. kolo: Nižbor B - TJ Chrustenice 4:1 (2:0)

Branka TJCH: R. Špaček

23.10.2011 - 9. kolo: TJ Chrustenice - Vižina 0:3 (0:1)

Diváci: 30

V posledním domácím mači v roce 2011 Chrustenice i nadále provázely problémy v zakončení, s řešením soupeřových standardek a s vracením se zálohy. Suverénní lídr naší tabulky Vižina, nepotřeboval ke svému vítězství podat nějaký mimořádný výkon. Chrustoš nevyužil svoje slibné akce ke skórování, vižinští na sebe chvílemi dost vztekle řvali, ale třikrát se prosadili. Chrustenický gólman Kůta dělal co mohl, ale další prohře se zabránit nepodařilo.

16.10.2011 - 8. kolo: Hýskov B - TJ Chrustenice 2:0 (2:0)

9.10.2011 - 7. kolo: Zdejcina - TJ Chrustenice 5:3 (2:2)

Góly TJCH: D. Dvořák (2), D. Vlčko
Sled branek: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3

2.10.2011 - 6. kolo: TJ Chrustenice - FC Liteň 3:4 (2:1)

Góly: R. Pixa, Jiří Heies, J. Špringl - Rys (3), Lesko
Sled branek: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4
Diváci: 60

Potřetí za sebou ovládly Chrustenice úvod mistráku, o rychlé vedení TJCH se svým premiérovým soutěžním gólem v našem dresu postaral Roman Pixa. Znovu ovšem v polovině poločasu začal chrustenický strojek zadrhávat a hostující Liteň se stále více dostávala do zápasu. Vyrovnání přišlo letos už poněkolikáté po nezvládnutém bránění soupeřova rohu. Vedení na chrustenickou stranu vrátil Jirka Heies, po našem závaru si našel místo pro úspěšnou střelu. Liteň ale dál bojovala, trefila spojnici a její další tečovaný pokus vytáhl na břevno náš gólman Kůta. Druhá nervózní půle přinesla nejprve rychlé otočení stavu, Chrustenice zase nezvládly bránit standardky. Zbytek zápasu se pak nesl v duchu přesnější hry hostů a absolutně nepřesného rozhodování člověka v černém, jménem Náhlík. Důkazem jeho přístupu k utkání budiž jeho prohlášení po zápase: "Dvacet let jsem tu nebyl a dalších dvacet zas nebudu". My bychom berounskému fotbalu přáli, aby se v něm neobjevil už ani na dvacet minut. Kostrbaté pokusy domácích nikam nevedly, hosté nedlouho před koncem zvýšili svoje vedení. V úplném závěru pak korigoval Pepa Špringl.

24.9.2011 - 5. kolo: Baník Mořina - TJ Chrustenice 5:1 (2:1)

Gól TJCH: J. Špringl
Sled branek: 0:1, 5:1

Vstup do zápasu na Mořině se Chrusteňákům podařil nad očekávání, gól hned z první návštěvy na polovině domácích zařídil po rohu Pepa Špringl, když propálil vše co stálo míči v cestě. V dalších dvaceti minutách pak Chrustoš nepustil Mořinu do žádné větší šance, naopak dvě tutové příležitosti trestuhodně zahodil a to také mělo Chrustenice později mrzet. Domácí totiž ožili po zkušební střele z velké dálky, která nečekaně zapadla do sítě. Zanedlouho už povzbuzená Mořina vedla. Rychlé otočení stavu se pak zřejmě podepsalo na výkonu TJCH po zbytek zápasu. Před přestávkou se měla proti Mořině pískat penalta, faul na našeho Pixu odsouhlasila i domácí lavička. Ne však rozhodčí Kušo. Po přestávce se už Chrustenice do zápasu vůbec nedostaly. Domácí dvěma brankami rychle rozhodli a rozhozený Chrustoš se vzmáhal jen na ojedinělé výpady, které končily nepřesně nebo nedůrazně. Mořina se pak dočkala i pověstného bůra.

18.9.2011 - 4. kolo: TJ Chrustenice - Všeradice B 3:3 (2:2)

Góly: M. Šmíd, J. Špringl, D. Dvořák - Vynš (2), Augusta
Sled branek: 2:0, 2:3, 3:3
Diváci: 60

V deštivé neděli vstoupil Chrustoš parádně do dalšího mistráku, tentokrát s béčkem Všeradic. David Dvořák zaběhl za hostující obranu a z jeho přihrávky vytěžil zblízka vedení Míla Šmíd. Chvilku poté byl pro změnu asistentem Míla Šmíd, vyzval Pepu Špringla, který pěkně přehodil všeradického gólmana. Po cca osmi minutách byl stav 2:0, ale hosté to rozhodně nevzdali. Sbírali prakticky všechny míče po rozehrách, vyhrávali většinu soubojů a prozatím se jen z dálky zastřelovali. Když se však dostali do vápna bylo zle, ze skrumáže vyletěl míč do naší sítě. I dál byly Všeradice přesnější a parádním obloučkem o břevno srovnali. Chrustenickým pokusům chyběl klid a přesnost. Po změně stran byli hosté i dál důraznější a dokončili obrat stavu, po rohu šli do vedení úspěšnou hlavičkou. V záverečné dvacetiminutovce se TJCH snažila soupeře přitlačit a soupeř spoléhal na rychlé brejky. Gól ani na jedné straně ale nepřicházel a zdálo se, že Chrustoš tentokrát zůstane bez bodu. Hosté vyčerpali poslední taktické střídání, ale poslední malá domů jim nevyšla. S přispěním mokrého terénu a chyby gólmana vydřel z posledního pokusu pro Chrustenice bod David Dvořák. Ihned po rozehrání pak sudí zápas ukončil.

10.9.2011 - 3. kolo: SK Osov - TJ Chrustenice 2:5 (1:1)

Góly TJCH: R. Špaček (4), M. Šmíd
Sled branek: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5

Úspěšný reparát za nepovedený domácí zápas v minulém týdnu složil dnes Chrustoš v hodně pozměněné sestavě na druhé straně okresu. Aktivní hra hostů v úvodu utkání přinesla šanci pro Mílu Šmída a ten svojí umístěnou trefou z hranice šestnáctky dostal TJCH do vedení a stal se tak premiérovým střelcem Chrustoše v novém soutěžním ročníku. Chrustenice se i po vedoucím gólu snažily o aktivní hru, ale domácí vyrovnali po povedené ráně z dálky. Hra se poté vyrovnala, gólmani na obou stranách vše kontrolovali. Velmi slabá divácká návštěva tak viděla nerozhodný poločas. Brzo po pauze dostal Chrustoš do vedení Richard Špaček. Hned poté se trefil i David Dvořák, ale gól nebyl uznán, domácí uštěkali ofsajd, který nebyl. Chrustenice pak znovu přišly o vedení, po špatném obsazení protihráčů domácí opět srovnali. Gólmani pak několikrát podrželi svoje týmy. Pasáž, kdy se nedalo předvídat jak zápas skončí, utnul znovu chrustenický Špaček - 2:3. Rychlé chrustenické výpady do Osovské obrany řídil navrátilec Dušan Vlčko a Richard Špaček i dál věděl, kde se má ve vápně soupeře pohybovat. Skóre zápasu tak Richard posunul až na 2:5! Ani dnes se vše nedařilo, jak bychom si přáli, ale bojovnost mladých i zkušených (dobrý Kižum!!!) přivezla do Chrustenic tři body.

4.9.2011 - 2. kolo: TJ Chrustenice - Vysoký Újezd 0:4 (0:1)

Diváci: 70

Úvodní soutěžní zápas Chrustenicím nevyšel, skončil čtyřgólovou porážkou a stejnou školní známkou se dá hodnotit i výkon TJCH (zkušenosti říkají si pětku radši nechat na jindy). První poločas s Vysokým Újezdem nepřinesl příliš gólovek, po úvodním oťuku Chrustoš nevyužil závar před soupeřovou brankou, vlastně svoji jedinou kloudnou příležitost první půle. Do kabin šli ve vedení přesnější hosté, ti svoji šanci proměnili. Snaha o vyrovnání po přestávce ani nestačila přijít, Chrustoš inkasoval gól téměř z půlky hřiště. Od té chvíle řídili vývoj zápasu hosté, získávali prakticky všechny míče - odražené i po soubojích a když si potřebovali vydechnout, v pohodě si hru zpomalili. Chrustoš působil chaoticky, nepřesně, nesehraně. Vysoký Újezd zápas kontroloval a přidal ještě dva góly do naší sítě. Čestný úspěch domácích mohl přijít v úplném závěru, kdy zřejmě nejlepší hráč TJCH Pixa prošel sólem skrz obranu soupeře, z úhlu trefil vzdálenější tyč, ale dorazit míč do sítě jsme nedokázali. Velmi pěkná divácká návštěva se tak úspěchu domácích nedočkala.