Další historie

Díky nadšenci pro fotbal na berounském okrese se podařilo pro tento web získat i ty nejstarší data o soutěžích a umístění, ve kterých startoval náš klub od dob založení. Richard Špaček z Mořinky, který v sezónách 2011/12 a 2012/13 hostuje jako hráč v TJCH, poskytl část svých historicky vzácných materiálů pro doplnění sekce "Minulé sezóny" tohoto webu. Chrustoš velmi děkuje za vstřícný postoj Richarda k poskytnutí informací, které by se jinak jen dost složitě dohledávaly. Pár úvodních slov od "statistika":

Vážení příznivci chrustenického fotbalu,

máte před sebou 40-ti letou historii místní kopané v tabulkách. U jednotlivého roku najdete vždy vítěze, ale i druhého v pořadí, mnohdy i tohle umístění znamenalo vysněný postup. V řadě vesnic to byla vzácná meta dosažená po dlouhých letech čekání, odříkání a mnohdy i pobytu ve fotbalovém suterénu nejen dle výkonnosti, ale i umístěním v tabulce. Poslední místa označí nejen toho "černého petra" v tabulce, ale i počet týmů přihlášených v daném roce, podle toho má také umístění svoji "váhu" v kontextu doby a počtu zápasů. Mnohdy bylo zápasů tak žalostně málo,že je nutno playery bez ohledu na dres litovat jak malý počet mistráků mohli jak je vidno v některých letech zažít. Některé roky nejsou kompletní i se skóre, ale alespoň ručím za umístění a počet bodů.

Pro jistou kontinuitu jsou zde též  3 fotbalové ročníky před zrozením zdejšího fotbalu, kde jsou zanesena data fotbalistů z Nenačovic, vždyť právě v těchto letech se tvořil základ týmu Chrustenic, mnohdy i polovinu nenačovické party tvořili hráči, kteří byli u prémiového startu místního fotbalu na podzim 1971.

Pod tabulkou jsou někdy přidány zajímavosti z příslušného fotbalového ročníku.

Richard Špaček