Sezóna 2013/2014

 

Tým mužů TJ Chrustenice

Po loňské, výsledkově utrápené sezóně, zaznamenaly Chrustenice ročník výrazně lepší. Neúčasti spousty hráčů a nestálost sestavy ovšem zůstala. Otázkou zůstává, jestli v současné době, kdy fotbal na vesnicích trpí nedostatkem lidí věnujících se fotbalu pořádně, lze čekat nějaké zlepšení. Každopádně podzimní část nezačala pro TJ Chrustenice zrovna šťastně, přišla série jednogólových proher, kdy naše body skončily na soupeřových tyčích a břevnech. Naštěstí to žlutomodré nezlomilo a ve zbytku podzimu začal tým směřovat do středu tabulky. O zimní pauze došlo k výměně trenéra. Na dlouhodobé výzvy dosavadního kouče Václava Šmída, že je potřebná změna, reagoval jeden z bývalých koučů Chrustenic Zdeněk Dvořák a vedení týmu převzal. Václav dále působil jako asistent. I vzhledem k letošní vyrovnanosti soutěže Chrustenice na jaře solidně bojovaly o první polovinu tabulky, reálně i o čtvrté místo. Nakonec z toho bylo místo páté a ukázalo se, že chybí pár bodíků ze smolných proher z úvodu soutěže. Následujících pár statistických údajů totiž ukazuje, že skóre nebylo špatné, chyběly ty body.
 
TJ Chrustenice obsadila v uplynulém ročníku IV. A třídy okresu Beroun páté místo s bilancí 7-3-8 a ziskem 24 bodů. Mnohem více se dařilo v domácích utkáních, kde byla bilance 6-1-2 (19 bodů). I přes umístění ve středu tabulky nastřílela TJCH druhý nejvyšší počet gólů v soutěži a to 54. O to se největší měrou zasloužil David Dvořák, který konta soupeřů zatížil 30-ti góly a stal se tak suverénně nejlepším střelcem této soutěže (a zřejmě nejen jí). Za TJCH dále nejvíc přispěl J. Paták (7) a J. Špringl (3). I co se týče inkasovaných branek na tom Chrustoš nebyl zle, v této statistice na tom byly lépe jen v tabulce první Kr. Dvůr B a druhá Chodouň. V každém z osmnácti zápasů Chrustenice vstřelily alespoň jeden gól, naopak ve dvou utkáních se podařilo neinkasovat (doma s Mořinkou a se Srbskem), obě nuly vychytal R. Lhoták. Nejvyšších výher bylo dosaženo doma a to 10:2 se Zdejcinou a 7:0 se Srbskem. Nejvyšší prohry byly na Zdejcině (5:1) a v Králově Dvoře (4:1). Z celkových osmi proher v sezóně byly čtyři rozdílem jednoho gólu.
Info ze zápasů, sestavy a tabulka je v menu napravo. Fotky ze sezóny byly ukládány na fotoweb rajče.idnes - TJCH. (TT)
 

Tým mladší přípravky TJ Chrustenice

Tým absolvoval druhý soutěžní ročník od založení a nabrané loňské zkušenosti se v podzimní části turnajů projevily celkem pohodovým postupem mezi osm nejlepších celků okresu Beroun. V jarní části tedy Chrustoš čekaly boje se špičkou okresu a na výsledcích to bylo znát. Nakonec však tým vylepšil své loňské umístění a obsadil sedmou příčku okresního přeboru a v ročníku určitě zanechal sympatickou stopu. (TT)
Uplynulý ročník pro náš web zhodnotil Roman Heies (vedoucí mládeže TJCH): "Naše mladší přípravka zažila sezonu jako na houpačce. Po celkem slušném podzimu, kdy v základní skupině s Rudnou, Berounem a Hýskovem obsadila druhé místo které znamenalo postup mezi nejlepších osm celků okresu. Přes úplné kolapsy v první polovině skupiny rozřazovací (soupeři nám byli týmy Rudné, Kr.Dvora a Loděnic) k postupnému zlepšení a k zakončení sezony s hlavou vztyčenou. Na závěrečném turnaji o umístění jsme obsadili třetí místo a to nás zařadilo na konečné sedmé místo na okrese což je o jedno místo lepší než v naší loňské první "profi" sezoně.
Při hodnocení sezony je určitě třeba říct, že ne vždy vše fungovalo tak jak by si všichni představovali (a to i ze strany TJ). Došlo i k třenicím s názory některých rodičů. K tomu bych rád řekl jedno: Názory všech rodičů vnímáme , jsou pro nás skutečně důležité a v mnoha věcech jsme jim i naši činnost přizpůsobili. Ale klub přípravku založil, klub ji vede a klub nese zodpovědnost, proto o zásadních věcech rozhoduje zas jen klub.
Zbývá dodat, že na podzim bychom chtěli zahájit činnost  vedle mladší i starší přípravky. Nečekáme zázraky (spíš naopak), ale naším cílem je jít dopředu a ne zůstat stát na místě."

Info z turnajů je v menu napravo, fotky ze sezóny byly ukládány na fotoweb rajče.idnes - TJCH.
 
 

Areál TJ Chrustenice

Fotbalový ročník 2013/14 byl poměrně bohatý na změny týkající se areálu hřiště. Díky poznámkám Pavla Dostála se změny a události dají velice dobře shrnout:
 • Po povodních 5/6 2013 byla brigádnicky opravena cesta a uklízely se různé věci co Kačák přinesl.
 • Bylo dokončeno osvětlení přístupové cesty.
 • Na podzim osazena vhodná místa novými stromky.
 • Brigádnicky byla natřena fasáda budovy.
 • Brigádnicky bylo nainstalováno filtrační zařizení vody v budově, které i přes veškerou snahu stále nefunguje jak by mělo. (Výrazné zhoršení kvality vstupní vody) 
 • Zimní období 2013/2014 bylo věnováno opravám a údržbě sekačky Stiga.
 • V lednu a v únoru se dávalo dohromady první historické praní na hrišti. Pračka, sušák, oprava pračky atd. Zároveň se dostalo péče i sprchám v obou kabinách.
 • Koncem února se poprvé dosívala tráva.
 • 2.3. 2014 byl namontován nápis JEZARENA CHRUSTENICE jako nový, dodnes neoficiální název areálu.
 • 4.3. 2014 začala výstavba protipovoďňové hráze , která byla dokončena 11.3. 2014 a následně byla brigádnicky oseta za fin. podpory OÚ.
 • V průběhu března byl dokončen elektrický rozvod v technickém zázemí, tamtéž namontovány nové regály.
 • Hřiště v té době dostalo 120 kg hnojiva, válcovalo se, provzdušňovalo se píchákem.
 • Koncem března se uvedlo po zimě do provozu zavlažování.
 • Od 1.4. 2014 převzala TJ Chrustenice do pronájmu celou JEZARENU od OÚ.
 • Začatkem dubna se objednaly fošny na nové lavičky a stoly, které se posléze hoblovaly, natíraly a naledující měsíc úspěšně zabudovaly u pergoly.
 • V květnu se kromě běžné údržby (sekání, zavlažování) podařilo namontovat nový škrabák na pichlák.
 • V červnu byla zakoupena po dlouhých dohadech vřetenová sekačka, která by měla zlepšit kvalitu trávy na hřišti a zároveň ušetřit cca 25% paliva. Stigou budou nadále udržována okolí hřiště a zároveń bude sloužit jako záloha na hřiště.
 
 
Výkonný výbor: Jan Mužík (předeseda), Miroslav Václavek (jednatel), Roman Heies (pokladník), Václav Šmíd a Pavel Dostál (členové VV)
Kontrolní a revizní komise: Martin Mencl, David Dvořák, Josef Špringl
 
 

Vyhledávání

© 2009-2015 TJ Chrustenice. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode