Sezóna 2009/2010

Sezóna, ve které se po dlouhých letech hrála v Chrustenicích III. třída, se rozhodně jako celek nedá hodnotit pozitivně. Rozkoukávání v soutěži trvalo příliš dlouho,Odpískáno stejně tak čekání na první bod. Ten se ještě podařilo uhrát na chrustenickém hřišti, ale nedlouho poté jsme museli vzít zavděk azylem v Drahelčicích, kde se odehrála většina "domácích" zápasů v sezóně, plocha chrustenického hřiště byla totiž na podzim zničena divočáky. To byl jeden také jeden z důvodů nepodařené sezóny, vyloženě domácí prostředí chybělo, fanoušků rozhodně nechodilo tolik, kolik bychom si představovali.

Dalším, ještě podstatnějším faktorem bylo to, že se v průběhu celé sezóny nepodařilo ustálit alespoň základ sestavy, absencí bylo hodně a rozhodně nebyly zaviněny pouze zraněními. Také tréninků bylo málo a když už, tak účast na nich byla slabá, vyjma zimní přípravy, která dávala určité naděje pro jarní část. To se ale nepodařilo potvrdit na hřišti, výsledky se stále nedostavovaly. Kromě vyloženě pokažených zápasů, které někdy skončily až ostudnými debakly, se však povedlo odehrát i povedená utkání, ve kterých chrustoš dřel, držel se stanovené taktiky a bojoval o dobrý výsledek až do závěrečného hvizdu. Zvláštností bylo, že dobré výkony byly k vidění většinou v zápasech se silnými týmy, které nakonec z naší skupiny postoupily do přeboru. Na druhou stranu jsme však spoustu zápasů ztratili právě ve druhých poločasech.

V době, kdy vznikají tyto řádky, se buduje nový plot kolem hřiště TJ Chrustenice a povrch hřiště prochází posledními úpravami. Vše tedy zatím nasvědčuje tomu, že nová sezóna by se měla hrát opět U jezu. Do nové sezóny se vzhlíží vždy s nadějemi na zlepšení, stejně tak v Chrustenicích. Doufejme, že si příští rok užijeme s fotbalem více zábavy i radosti z výsledků.
Poděkování patří obci Chrustenice za celoroční podporu, věrným fanouškům i bojovníkům v dresu TJ Chrustenice.

Sezóna je díky tomuto webu poměrně dobře zmapovaná, vznikaly fotky, videa, reportáže. Videa jsou uložena na YouTube, na kanále TJ Chrustenice, fotky ze sezóny 2009/2010 naleznete zde, výsledky, reportáže a ostatní je pak na výběr v menu napravo. (TT)