Článek ze zpravodaje Náš region (březen 2010)

Výňatek z článku ze zpravodaje Náš region

(hodnocení podzimních výkonů týmů z našeho okolí)

Lužce
Třetí místo ve 3. třídě a smělé plány pro jaro. Jen škoda posledního podzimního kola. Lužce nastoupily doma proti vedoucímu Hýskovu a prohrály smolně 2:3.

Karlštejn
Podobný komentář jako u předchozího mužstva. Karlštejn nasbíral o dva body méňe než Lužce, je čtvrtý v tabulce 3. třídy a stále ještě pošilhává po postupu.

Srbsko
Boj o udržení, nic jiného tým na jaře nečeká. Pět podzimních bodů je sakra málo.

Vysoký Újezd
Ještě o bod horší bilance než Srbsko a dokonce 68 (!) inkasovanách gólů, což znamená předposlední místo. Ovšem možná vás překvapí, že ani tohle není nejhorší tým 3. třídy z našeho regionu.

TJ Chrustenice
Tohle je teprve propadák ze 3. třídy, kam se postoupilo po dlouhých 22 letech. Třináct zápasů, jediný bod a ostudné skóre 13:51. Vrcholem bylo, když v posledním podzimním kole dostaly Chrustenice výprask 2:7 od béčka Loděnice. Do toho přišla velká rána od přírody, protože na chrustenické hřiště dvakrát zaútočila divoká prasata a travnatou plochu rozryla. "Musíme sehnat dvě stě tisíc korun na oplocení," reagoval pak vedoucí týmu Tomáš Novák.

Autor: Lucie Paličková

Článeček z týdeníku Sedmička

Zase ti divočáci

Chrustenice| Veškerá snaha o obnovu trávníku na fotbalovém hřišti v Chrustenicích po říjnové návštěvě divokých prasat byla marná. Krátce po brigádě, která odstranila nejviditelnější následky nočního útoku, rozryli divočáci plochu znovu. "Musíme sehnat dvě stě tisíc korun na oplocení," řekl vedoucí týmu Tomáš Novák.

Výňatek článku z Berounského deníku:

Hýskov vyhrál na půdě Lužců, přezimuje s pětibodovým náskokem

Kanonádou zakončily podzim celky Loděnice B, Cembritu Beroun a Svaté. Rezerva Loděnice se ve Zličíně střetla v derby s Chrustenicemi. V prvním poločase měli zelenobílí mírně navrch a v závěru půle se díky proměněné penaltě dostali do vedení 1:0. Druhý poločas jasně patřil Loděnici B, která nastřílela Chrustenicím dalších šest branek. Na straně domácích sice skórovali oba útočníci, na rozjetou Loděnici to ale nestačilo. Hosté vyhráli 7:2.

Autor: Jan Vildmon
Odkaz na celý článek zde

Přepis článku z Berounského deníku:

Dobrovolní hasiči z Chrustenic pomáhají hlavně obci

Chrustenice /LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA/ Hasiči pomáhají s výstavbou zázemí pro místní tělovýchovnou jednotu

Sbor dobrovolných hasičů Chrustenice má 42 členů. Z toho 20 činných. Protože sbor patří do JPO 5 starají se jeho členové především o údržbu obce.

„Práce máme víc než dost. Kvůli prevenci před povodněmi jsme čistili koryto Kačáku, kácíme stromy v nebezpečných místech a podobně. Kromě toho s přispěním obce, také pořádáme společenské akce. Tradicí už je hasičský ples, dětský karneval, čarodějnice, dětský den a letos jsme zajišťovali i lampiónový průvod,“ vyjmenoval některé z činností chrustenických hasičů starosta sboru Tomáš Šuran.
S obcí hasiči udržují velmi dobré vztahy. Letos od ní dostali například novou požární stříkačku. „Za stříkačku obci děkujeme a také za další věci, které pro nás dělá,“ poznamenal Šuran.
Hasiči mají dobré vztahy také s místní tělovýchovnou jednotou. Pomáhají na stavbě jejího zázemí, které po dokončení nebude sloužit jen fotbalu, ale i hasičům, všem organizacím v Chrustenicích a dětem.
Během uplynulých dvaceti let se ve funkci starosty sboru vystřídalo několik lidí. „Byli to například František Nejedlý, Pavel Čtrnáctý a Vladimír Jolek, který dne 5. března 2006 tragicky zahynul. Tímto mu chceme poděkovat za jeho obětavost pro SDH,“ vyjmenoval Tomáš Šuran.
Po jeho odchodu byl starostou jmenován pan Robert Lhoták. Nyní chrustenické hasiče vede Tomáš Šuran, který patří k nejmladším členům sboru. I chrusteničtí hasiči musí řešit problémy. Jedním z největších je nezájem mladých o jejich práci a členství ve sboru.
„Nemůžeme sehnat mladé lidi, kteří by měli o naši činnost zájem, čas a ochotu pomoci a vlastně si i odpočinout od všedních problémů,“ uvedl starosta sboru.
I přesto se ale, hasiči účastní mnoha soutěží, námětových cvičení a pomáhají i při automobilových závodech. Pro příklad uveďme okrskovou soutěž v Chyňavě, dálkovou dopravu vody na Malých Přílepech, noční soutěž ve Svaté Maří na Šumavě a mnoho dalších.
V příštím roce oslaví Sbor dobrovolných hasičů Chrustenice 80. výročí založení. Došlo k němu 13. dubna roku 1930. Stalo se tak po požáru rodinného domku tehdejšího starosty obce pana Josefa Pokoje.
„Tenkrát v obci panoval všeobecný chaos a zmatek, nikdo nevěděl, co má dělat a napáchalo se více škody jak užitku. Lidé si v obci uvědomili, že je potřeba založit hasičský sbor, jako je v Loděnicích a jiných obcích. Přestože chyběly peníze na pořízení nejnutnějšího vybavení, podařilo se hasičům zajistit stejnokroje, žebříky a jiné věci,“ upozornil na nelehké začátky sboru Tomáš Šuran.
V roce 1932 sbor získal stříkačku od firmy Stratílek. Ta se po pár letech osvědčila při požáru hospodářské usedlosti ve Vráži. První vozidlo bylo požárnímu sboru přiděleno v březnu roku 1949, a to vůz značky Staier, který však nebyl v nejlepším stavu. O rok poté se začalo uvažovat o výstavbě nové požární zbrojnice, která byla dokončena 19. září 1954.
V roce 1956 do této zbrojnice Chrustenice obdržely nové, plně vybavené vozidlo. Dva roky na to byla přistavena klubovna.

Autor: Romana Šimková
Odkaz na původní článek zde

Přepis článku z týdeníku SedmičkaČlánek v Sedmičce:

Jak divočáci ukončili sezonu

Těžko uvěřitelný příběh zažívají fotbalisté Chrustenic. V podzimní části si už doma nezahrají. Hřiště jim totiž rozryli divočáci.

Na konec letošního října budou chrusteničtí fotbalisté dlouho vzpomínat. V devátém kole třetí třídy získali v utkání se Všeradicemi první bod v sezoně. Těšili se, že doma budou bodovat dál. Jenže nakonec to byl na dlouhou dobu poslední zápas před domácími diváky.
Radost ze skutečnosti, že se odpoutali z posledního místa v tabulce, fotbalistům zkazila nečekaná návštěva.

Pomsta za rozlučku?

Divočáci zničili 150 čtverečních metrů plochy a nikdo netuší, kdy se na ní zase bude hrát. "Divoká prasata nás už navštívila, ale nechala po sobě pár drobných hromádek. Nikdy však nedošla až doprostřed hřiště," konstatoval vedoucí mužstva Tomáš Novák. Ač v nezáviděníhodné situaci, chrusteničtí fotbalisté neztratili smysl pro humor. Na webových stránkách klubu se objevilo, že šlo zřejmě o předčasnou pomstu za plánovanou rozlučku na konci podzimu. Při ní měl být poražen a sněden kolega pachatelů.

Mohou za to žížaly

Důvod nočního řádění divočáků je prozaičtější. "Lákají je sem žížaly. Už jsme nakladli odpuzovače, jakými jsou lidské vlasy. Od myslivců z Vráže jsme dostali chemikálii, kterou natřeme na stromy kolem pozemku. Jenže divoká prasata jsou tak mazaná, že na hřiště klidně dojdou podél chat po příjezdové cestě," řekl Novák.
Brigádníci už terén srovnali, zavezli hlínou, zatravnili a uválcovali. "Hrát na tom samozřejmě nejde, až zjara uvidíme, zda se trávník spraví. Je pravděpodobné, že pět domácích utkání budeme muset sehrát v Nučicích," řekl Novák.
"Máme domluveno s myslivci, že sem přijdou na čekanou, ale asi to bude marné. Musíme areál oplotit," dodal Novák.

Autor: Jaroslav Pešice

Chrustenice vybojovaly se Všeradicemi bod

Chrustenice - Velký favorit utkání Všeradice byly po zápase v Chrustenicích rády za bod. Domácí jim po celé utkání byli minimálně vyrovnaným soupeřem a co se týče golových šancí, tak nastřelené břevno a tyč svědčí o tom, že při troše štěstí mohly tři body zůstat doma.

Chrustenice – Všeradice 1:1

Všeradice se snažily na soupeře vlétnout kombinační hrou, ale malé prostory hřiště jim moc místa nedaly. Úvod utkání musel hosty vystrašit, když během deseti minut měli domácí dvakrát hodně blízko ke gólu. Nejprve vystřelil Dvořák M. a míč orazítkoval tyč, po chvíli pak domácí Vlčko orazítkoval břevno. Aktivnější sice byli v úvodu domácí, ale zahrozit dokázali i hosté. Střelu Šebka vyrazil Chyba na tyč a Gálik poté nedokázal usměrnit míč do odkyté branky. Ve 32. minutě pak jen včasné vyběhnutí domácího brankáře zabranilo Boučkovi ve skórování. Po celý první poločas byla větší aktivita, ale i šance na straně domácích. Všeradice se na malém hřišti nedokázaly prosadit. V závěru poločasu vsadili hosté na brejky, ale ani při nich neuspěli.

I do druhé půle vstoupili lépe domácí. Jenže udeřili hosté. Na gól se čekalo jen do 50. minuty, kdy Urban razantní střelou, která se otřela o tyč, poslal Všeradice do vedení – 0:1. Hosté se poté začali více prosazovat a v 64. minutě stálo při domácích štěstí, když míč směřoval do sítě, obránce Chrustenic jej ale stačil vykoupnout z čáry. Domácí s přibývajícími minutami začali hrát vabank a stále častěji se tlačili do útoku. A to se Chrustenicím vyplatilo, když v 75. minutě po křídle unikl Vlčko a jeho centr proměnil ve vyrovnávací gól M. Dvořák - 1:1.

Poté se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Blíže k vítězství měli hosté, domácí ale s trochou štěstí neinkasovali. Do konce utkání se již nikdo střelecky neprosadil, a tak nakonec byly s remízou spokojeny oba celky.

Zápas řídil rozhodčí Plecitý, kterého zlobil především nespokojený Šebek starší. Za zmínku stojí dodat, že nedělní ráno překvapilo funkcionáře Chrustenic, kteří museli upravit hrací plochu po nočním řádění divočáků.

Branky: Urban – Dvořák. Rozhodčí: Plecitý. Diváci: 50. ŽK: Šebek st., Červenka, Chyba D., Nič. Poločas: 0:0.

Chrustenice: Chyba Jan – Nič, Špringl, Mencl, Neliba, Dvořák D., Chyba D., Filip, Dvořák M., Vlčko, Heies Jindra (Václavík).

Všeradice: Nájemník – Augusta, Šebek st. (Artl), Jakoubek, Šebek ml. Ježdík, Červenka, Linhart, Bouček, Urban, Gálik.

Autor: Viktor Pavlis