O přípravě

Hráčská schůze 2. LEDNA 2010

V sobotu se uskutečnilo první setkání týmu TJ Chrustenice v roce 2010. Zde je několik postřehů z jednání:Hráčská schůze

Team
Složení realizačního týmu se nemění, vedení dostalo důvěru zúčastněných s výstrahou :-). Stávající hráči zůstávají, v jednání je pouze jeden odchod a to J. Chyby (zřejmě do Nižbora, záleží na rozhodnutí hráče). Je usilováno o příchod čtyř až pěti hráčů, několik přestupních lístků je již podepsáno, zbývá dořešit vyvázání hráčů z jejich aktuálních klubů. Čárovým rozhodčím bude i nadále Roman Heies.

Sportovní cíl
Jasnou prioritou pro jaro bude záchrana soutěže. Všichni se shodli, že pro toto udělají maximum. Cíl je to nelehký, ale rozhodně realizovatelný. Příprava začne 9. ledna, úvodní tréninky zřejmě proběhnou v Berouně-Hlinkách.

Hřiště
Je přislíbeno zapůjčení velkého válce pro co nejrychlejší urovnání hřiště v Chrustenicích. Přesto je jasné, že doma hrát zatím nemůžeme. Zúčastnění se dohodli na oslovení čtyř klubů ohledně pronájmu hřiště pro domácí zápasy. Zřejmě se budeme ptát v Nučicích, na Dobříči, na Tetíně a v Lužcích. Pokud se podaří získat dotace, začne během jara výstavba plotu kolem hřiště TJ Chrustenice.

CYKLISTICKÝ VÝLET 1. SRPNA 2009

Start nové sezóny se blíží, takže přípravy všech týmů finišují, Chrustenice nevyjímaje. Na sobotu 1.8. byl sice naplánovaný přátelský zápas, ale dovolená několika hráčů zapříčila odvolání tohoto zápasu. Trénovat je potřeba, takže náhradou se stal cyklistický výjezd. Profil trasy byl volen tak, aby vyhovoval i slabším jezdcům. Chrustenice-Nučice-Tachlovice-Kuchař-Dobřichovice-Řevnice-Z.Třebáň-Karlštejn-Srbsko-Hostím-Chrustenice, cca 45 km.

Start byl stanoven na 9:30 u restaurace Na kovárně. Zájem ze strany hráčů nebyl velký, tak skupinu jezdců doplnili zástupci fanoušků. S mírným zpožděním vyráží skupina čítající 6 jezdců. První polovina trasy vede lehce zvlněnou krajinou, takže každý ve stoupání volí tempo dle svých možností. Hned z kraje musím vyzdvihnout heroický výkon Jiřího Heiese, který ač sváteční cyklista, popasoval se s trasou výborně.

Po 25 km jsme dorazili do campu v Z. Třebáni, kde byla plánována zastávka na doplnění tekutin a načerpání sil na zbytek trasy, vedoucí sice podél řeky Berounky, ale zbývalo ještě 20 km. Zastávka se nečekaně protáhla z důvodu defektu zadního kola M. Mencla. Přestože je Martin zkušený cyklista a lepení vozí s sebou, závada byla takového rázu, že musel shánět duši novou. Oprava se zdařila, můžeme pokračovat.

Trasa vede cyklisticky oblíbenou krajinou, to dokumentují desítky cyklistů, které potkáváme. Místy je i čas kochat se okolím. Zbývající kilometry ubývají rychle, stejně tak i síly některých z nás, takže následují ještě dvě kratičké zastávky. 45. km a cíl výjezdu. Počasí vyšlo náramně, všichni dorazili v pořádku a už se těší na další vyjížďku, která bude 15. srpna v sobotu. Doufám, že vyrazíme v hojnějším počtu.

Jeden z účastníků   Vašík D.

Fotografie z výletu zde

Přípravné zápasy

26.6. 2010 - Turnaj Chyňava 2010

SK Nižbor - TJ Chrustenice 3:0

SK Chyňava - TJ Chrustenice 2:2 (5:4 pen.)

20.3. 2010 - přátelský zápas

SK Drahelčice - TJ Chrustenice 2:2 (1:1)

Branky: D. Dvořák (2)

16.8. 2009 - přátelský zápas

SK Tetín - TJ Chrustenice 4:2 (2:0)

Branky: Katriňák, M. Dvořák

Týden se sešel s týdnem a je tu poslední test formy před mistrovskými zápasy. Paní příroda si opět s fotbalisty zalaškovala, neboť počasí jaké panovalo včera na Tetíně bylo přímo smrtící. Sluneční výheň, podobná jako minulý týden v Nižboru, s tím rozdílem, že na tetínské pláni hráči marně hledali kousek stínu.

Zápas začal volně, což vzhledem k podmínkám na place, bylo vcelku logické. První minuty byly vyrovnané a vypadalo to konečně na dobrý výsledek, který by před startem soutěže určitě povzbudil. Náš tým odolal v úvodu nepřímému kopu za malou domů, chycenou naším gólmanem do ruky. Chrustoš, který nastoupil s řadou nových tváří, přesto inkasoval jako první. Hráči bojovali, v rozletu je ale přibrzdil smolný zákrok v našem pokutovém území, který rozhodčí musel chtě nechtě odpískat. Penalta a 2-0 pro domácí. Poločas se dohrál v poklidu. Kaňkou na první půli je pouze nezaviněné zranění domácího hráče. Mám pocit, že sádra a pár týdnů bez fotbalu ho nemine.

Do druhé půle hostující trenéři naordinovali mužstvu útočnou taktiku, s cílem zkorigovat stav zápasu. Hráči plnili pokyny trenérů do puntíku, jen občas nechali vyniknout M.Patejdla v brance. Ten opět předváděl vynikající zákroky, často oceněné potleskem publika. Snížení a později i vyrovnání stavu zařídily holé lebky v našem týmu (J.Katriňák a M.Dvořák). Hosté v útočení neustávali a chtěli urvat vítězství na svou stranu a to se jim vymstilo. Domácí využili okének v naší obraně a dvakrát skórovali. Prohra 2-4 je docela krutá, zápasu by více slušela remíza.

Zápas ukázal, že i chrusteničtí hráči mohou předvádět solidní fotbal. Až konečně nastoupí v nejsilnější sestavě, nemuselo by to v mistrovských zápasech vypadat špatně. V závěru musím také ocenit pomezního rozhodčího R.Heiese, který vyměnil posezení ve stínu stromů za praporek a 90 minut na slunci.

Tímto přeji mužstvu vydařený vstup do soutěže a za týden na Svaté při prvním mistráku naviděnou.

Foto ze zápasu ve fotogalerii                                                               Vašík D.

Hlasy z týmu po utkání:

Trenér Václav Šmíd: Absence ve stoperské dvojci jsme řešili zařazením do obrany jinak útočníka Davida Dvořáka. Podal tam výborný výkon. Tým se oproti minulému utkání v Nižboru zlepšil i ve střelbě a také fyzická kondice vydržela mnohem déle než minule. Je možné, že přesun Davida Dvořáka v závěru zápasu do útoku zapříčinil dva inkasované góly v naší brance. Myslím, že dnešní utkání bylo velmi dobrou přípravou na nadcházející první mistrák na Svaté.

Martin Patejdl: Zlepšený výkon oproti minulému utkání, přesto si myslím, že v závěru opět chyběla fyzická kondice. Výborný výkon podal Filip Pina, myslím, že si výrazně řekl o místo v základní sestavě.

David Dvořák: Zažil jsem pestrý zápas, v obraně jsem nastoupil snad naposled někdy v žákovské kategorii. Určitě radši hraju v útoku. Sestava opět nebyla ideální, přesto myslím, že jsme se oproti minulému zápasu zlepšili.

9.8. 2009 - přátelský zápas

SK Nižbor B - TJ Chrustenice 6:1 (3:1)

Branka: Jindřich Heies

Nižbor B - ChrusteniceZačátek soutěže se blíží, tak všechny týmy ladí formu v přátelských zápasech, tak činí i chrustoš. První ze dvou přáteláků sehráli naši borci v Nižboru, s týmem, se kterým se střetnou i během sezóny v mistrovských zápasech.

Počasí vybízelo spíše k radovánkám u vody, než 90 minut běhat za koženým nesmyslem, ale trénovat je potřeba, tak se hraje za každého počasí. Při příjezdu na hřiště jsem myslel, že hrajeme doma a ne venku. Chrusteničtí fanoušci měli drtivou převahu v ochozech „stadionu“, bohužel to nemohu říci o hráčích.

Díky úmornému vedru zápas začal ve volném tempu. Domácí se s tímto jevem vypořádali daleko lépe a našim borcům zle zatápěli. Gól v naší síti na sebe nenechal dlouho čekat, byl jen vyústěním převahy domácích. Pak zabrali i naši. Bohužel selhala koncovka, gól nepadl ani z vyložených šancí. Nakonec jsme se dočkali. Postavou nevysoký, ale svým výkonem vyčnívající kapitán hostí Jindřich Heies srovnal pěknou hlavičkou na 1-1. Domácí to nerozhodilo a dvěma zásahy do naší sítě upravili poločasový stav na 3-1.

Po nutném osvěžení začala 2. půle tlakem našich hráčů, kteří se snažili upravit nepříznivý stav. Při snaze o vstřelení gólu zapomínali na zadní vrátka a tím nabízeli domácím šance na rychlé brejky. Ti ovšem naráželi na M.Patejdla, který v bráně čaroval a domácí hráče přiváděl k zoufalství. V závěru, po odstoupení pilíře zadních řad R.Neliby, se obrana chrustenických sesypala jak domeček z karet. Zákonitý trest se dostavil v podobě 3 gólů v naší síti.

Závěrečné skóre zní 6-1 pro Nižbor. Abych jen nekritizoval, musím ocenit všechny hráče co nastoupili, páč hrát v takovém vedru, to je o zdraví. Fotbalově mohu tentokrát vyzdvihnout snad jen gólmana M.Patejdla, R.Nelibu který nevypustil jediný souboj a především Jindru Heiese, v tomto počasí a jeho věku, klobouk dolů!!!

Na dalším zápase chrustoše nashledanou.

Vašík D.

28.6. 2009 - přátelský zápas v rámci oslav výročí loděnického fotbalu:Fotbal

AFK Loděnice - TJ Chrustenice 7:1 (2:1)

Branka: D. Dvořák

Minulou neděli, 28.6., v rámci oslav 80-ti let AFK LODĚNICE se uskutečnil přátelský zápas mezi domácím B-týmem a našimi fotbalisty. Oba týmy budou v příští sezóně kopat stejnou soutěž, tak se nabízelo srovnání týmu, který sestoupil z okresu a našeho postupujícího ze 4. třídy.

Kdo si myslel, že domácí budou poněkud společensky unaveni z oslav a nebudou našim „oranjes“ stíhat, musel být hodně překvapen. Chrustoš dorazil na zápas citelně oslaben o několik svých opor, které z různých důvodů tento přátelák vypustily a domácí mladíci po nepovedené sezóně byli hladoví po úspěchu a podle toho zápas vypadal.

Zápas začal tlakem domácích, kteří neúnavně bušili na naši branku ale chrusteňáci, v čele s dobře chytajícím M. Patejdlem, statečně odolávali. Bohužel jen 13 minut, pak se domácí ujali vedení 1:0.V polovině 1. půle přišly další dvě rány do sebevědomí našich fotbalistů a to gól na 2:0 a hlavně zranění Jiřího Heiese. 1. poločas se dohrával v poklidu, když naši podknikli sporadický výpad na soupeřovu polovinu a kanonýr D. Dvořák chladnokrevně zakončil, 2:1. Do kabin se šlo za přijatelného stavu, s ohledem na průběh 1. půle.

Po změně stran našim hráčům rychle ubývaly síly, nepomohlo ani hokejové střídání a domácí rychlonozí hráči začali vynikat čím dál tím víc. Mimochodem, hodně z nich pochází z Chrustenic, ale šli za „lepším“. Sázeli nám gól za gólem, až se skóre zastavilo na děsivých 7:1 pro Loděnice.

Věřím, že tento zápas nebyl obrazem skutečné síly chrustenických fotbalistů. Hráči mají čas zapracovat na fyzické kondici a realizační tým na posílení kádru na přístí sezónu. Tímto přeji všem hráčům spoustu gólů a klidný střed tabulky a nám fotbalovým fanouškům mnoho pěkných momentů při zápasech našich žlutomodrých chrusteňáků.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť!!!

Vašík D.

Výňatek z článku v Berounském deníku:

Závěrečné utkání celého programu patřilo od 16.30 hodin B mužstvu, které přivítalo mužstvo Chrustenic. Přestože ještě na jaře byl mezi oběma celky rozdíl dvou tříd, díky sestupu domácí rezervy a naopak postupu Chrustenic, se potkají na podzim ve stejné soutěži. Generálkou na velmi očekávaná derby bylo toto utkání, které sledovalo více než 150 diváků.

Ještě v 1. poločase drželi hosté s domácími hráči krok, ale dvě branky v úvodu 2. poločasu odstartovaly pohodovou exhibici na jednu branku a výsledek se zastavil na stavu 7:1.

Hostující hráči tak trochu poznali, že je na podzim čekají trošku jiná utkání, než na která byli zvyklí. Branky: Melichar 2, M. Šmíd, Holý, Majer, L. Paleček a Miška – D. Dvořák.