Reportáže

4.6.2011 - 11. kolo: Osov - TJ Chrustenice 2:1 (1:1)

Branka TJCH: Špringl

Sled branek: 1:0, 1:1, 2:1

Chrustoš se loučil se soutěžním ročníkem zápasem v Osově. Kvalitní výkon z posledních mačů našich kluků byl k vidění i v závěrečném zápase, většina utkání se odehrávala pod taktovkou TJCH, ovšem nedaří se nám prosadit ve vápně soupeře a dostat se do příležitostí. Právě hranice šestnáctky byla naší konečnou stanicí při snaze skórovat a dobrá obrana domácích opakovaně a nekopromisně odvracela naše centry. Jedna chyba v naší defenzivě pak dokonce přinesla vedení Osova. Aktivita Chrustoše poté lehce opadla, ale v závěru poločasu dobré atakování rozehrávky domácích dostalo do šance Pepu Špringla, ten nezaváhal a Chrustoš vyrovnal, půle 1:1. Druhý poločas hrály Chrustenice do všech kopců, co v Osově mají, ale ani to nevadilo, stále jsme byli aktivnější. Každý dobrý skutek však musí být po zásluze potrestán a tak několikeré přiznání se k tečování míče během zápasu (které pan rozhodčí neviděl) a obrácení chybných verdiktů rozhodčího ve prospěch domácích, se nám vrátilo cca deset minut před koncem v podobě rozhodujícího gólu z ofsajdu, který rozhodčí taky nechtěl vidět. Byla naše chyba, že nejsme schopni využít dobrou hru v poli pro góly, ale čí chyba je, že už poněkolikáté přicházíme o body kvůli kiksům pánů v černém?

29.5.2011 - 10. kolo: Chodouň - TJ Chrustenice 2:1 (1:0)

Sled branek: 2:0, 2:1

Velmi dobrým výkonem se prezentovali hráči TJ Chrustenice v souboji s jistým vítězem naší skupiny - Chodouní. Na hřišti v Libomyšli, kde mají chodounští azyl, bylo vidět pěkné utkání s aktivním pojetím z obou stran. Dalo by se říci, že více příležitostí v první půli měl Chrustoš, ale akce končily nepřesným zakončením. To domácím se chvíli před přestávkou podařilo skórovat zvláštním gólem z velkého úhlu. Po pauze zápas pokračoval dále v bojovném duchu, lehký nápor domácích Chrustenice ustály a začaly se snažit o vyrovnání. Nevycházely však finální přihrávky a když už byla šance, končila nepřesně nebo na chodouňském gólmanovi. Chodouň hrozila z brejků a jeden jim vyšel dokonale - 2:0. Chrustoš dál bojoval, hráčům se nedá nic vytknout, přesto body zůstaly domácím. V úplném závěru se po přímáku volejem pěkně prosadil Pepa Špringl a rozhodčí pískl konec. (Patejdl, Bauer, Mužík, M. Dvořák, M. Mencl, Špringl, M. Šmíd, Kaplan, Vlčko, Kůřil, Kosprd, Kůta).

22.5.2011 - 18. kolo: TJ Chrustenice - Nižbor B 2:2 (2:1)

Branky TJCH: 2x M.Šmíd

Sled branek: 2:0, 2:2

Diváci: 60

Za významné pomoci bývalých hráčů TJCH, kteří "zalepili" díry v sestavě po nemohoucích a pod vedením nového kapitána Pepy Špringla, bojoval Chrustoš o další pralesní body. V brance nastoupil po dlouhé době Martin Patejdl, v obraně vypomáhal Venca Šmíd a ve druhé půli oblékl dres i Venca Vaněk. Utkáním s tradičním soupeřem se TJ Chrustenice loučila s domácím prostředím v této sezóně. Hosté z Nižbora více kontrolovali balón, ale lepší šance měl Chrustoš a dva velmi podařené brejky i proměnil. Fungovala osa Špringl - M. Šmíd a druhý jmenovaný gólově zařídil vedení Chrustoše 2:0. Zazvonilo i břevno po pokusu Vlčka. Zodpovědná defenziva Chrustoše toho hostům moc nedovolila, ale chvilku před poločasem se přece hosté prosadili i přes následné diskuse o ofsajdu. Očekávaný tlak nižborských ve druhém poločase přišel a TJCH odolávala i díky velmi dobrému výkonu Martina Patejdla v brance. Oblíbenost Chrustoše u rozhodčích však rozhodně nestoupá a tak v době, kdy už byl Nižbor nasazením poněkud vyčerpán a hra se vyrovnala, posoudil rozhodčí Kušo šlápnutí na balón a pád nižborského veterána jako penaltu. Ta stanovila skóre na 2:2. Přišly ještě další dobré šance na obou stranách, ale stav už se neměnil. Zajímavý zápas tak skončil plichtou. Poděkování za bojovnost míří ke všem plejerům Chrustoše. (Patejdl, Nič, Mužík, V. Šmíd, Bauer, M. Mencl, Špringl, Vlčko, M. Šmíd, Kůřil, Kůta, Vaněk).

14.5.2011 - 17. kolo: Mořinka - TJ Chrustenice 3:3 (3:2)

Branky:  2x Špaček, Jungman - Kosprd, M. Šmíd, Vlčko

Sled branek: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3

Diváci: 32

Tradiční soupeř, netradiční hřiště.

Tým Mořinky je nucen hrát své domácí zápasy v azylu v Lužcích, tudíž jsme tam vyrazili, potvrdit tříbodový zisk z minulého zápasu. Sestava klasicky slepovaná na poslední chvíli a spousta zraněných nebo omluvených slibovala spíš boj než hladké vítězství, což se potvrdilo. Po 15-ti minutách hry a dvou našich hrubých chybách bylo skóre 2:0 pro domácí. Naštěstí Jirka Heies měl chuť hrát a spolu z dalšími záložníky pěknými kombinacemi připravil dva góly a tím i naše vyrovnání. Branky vstřelili L. Kosprd a M. Šmíd. Bohužel ostatní šance zůstaly nevyužity a tak trestal soupeř. Do kabin se šlo za stavu 3:2 pro domácí. Horší než skóre ale byl zdravotní stav Jirky Heiese, který nakonec odjel do nemocnice s podezřením na natržený lýtkový sval.

Druhý poločas nabídl mizerné představení z obou stran. Na to se nemohl koukat rozhodčí p. Koza a chopil se taktovky utkání. Za takovou bramboračku jakou dokázal z utkání udělat, by se nestyděla ani M. D. Rettigová. Obracel fauly, rohy a vhazování dle své libosti čímž diváky pobavil, ale hráče přiváděl k šílenství, což v závěru odnesl J. Paták červenou kartou. Před tímto momentem stihl rozhodčí ještě odpískat dvě penalty (obě jasné). Domácím ji zlikvidoval solidně chytající R. Lhoták a naši proměnil D.Vlčko. V závěru sudí dokončil svou show červenou pro domácího hráče za povalení soupeře po přerušení hry.

Rozhodčí Koza naposledy zamečel do píšťalky a zápas byl u konce. S remízou 3:3 byly nakonec spokojeny oba týmy a vlastně i hrstka fandů obou týmů. Závěrem musím vyslovit přání, aby tým Mořinky hrál nadále v Lužcích neboť místní opékané klobásy jsou famózní.

Na dalším fotbale na viděnou se těší                                           Vašík D.

8.5.2011 - 16. kolo: TJ Chrustenice - Baník Mořina 4:1 (1:1)

Branky: 2x M. Šmíd, Kosprd, Kůřil - Kubín

Sled branek: 1:0, 1:1, 4:1

Diváci: 50

Probíhající MS v hokeji a zápas s bývalým sovětským bratrem asi trochu ovlivnil průběh mistráku Chrustoše s mořinským Baníkem. Domácích diváků tentokrát moc nepřišlo, ale hosté měli podporu dobrou, včetně fotografky s kvalitním (celkovým) vybavením (třeba něco pošle). Mořina nastoupila v deseti lidech a během první půle nebyl tento handicap příliš znát. TJCH měla šance ze hry, Mořina hrozila po přímých kopech. První bral náš gólman, druhý bralo břevno, třetí už zapadl do naší sítě a znamenal vyrovnání na 1:1, protože už chvíli před tím se za Chrustoš po přihrávce Pepy Špringla prosadil M. Šmíd. Ve druhé části už byla více znát absence jednoho hráče v sestavě hostů, ataky Mořiny byly ojedinělé a Chrustenice si nejen vytvářely šance, ale i dávaly góly. Vydřený gól na lajně, penalta a hlavičkový lob M. Kůřila stanovily skóre na 4:1 pro TJ Chrustenice. Chrustoš si tak konečně připisuje jarní body.

1.5.2011 - 15. kolo: Tetín B - TJ Chrustenice 4:2 (2:1)

Branky TJCH: D. Dvořák, Špringl

Sled branek: 0:1, 4:1, 4:2

Diváci: 90

Obnovení zranění klíčových hráčů během mistráku na Tetíně (a i nová zranění dalších při mimoklubových aktivitách) byly znát na konečném výsledku snažení Chrustoše o první jarní body. Chrustoš obtesal průběh zápasu s tetínským béčkem dvěma góly. Brzy se jsme ujali vedení díky pěkné akci na trase Špringl, Jirka Heies, D. Dvořák. Autor úvodní branky však během chvíle odstoupil a vzhledem ke střelecké formě ostatních bylo jasné, že boj o další góly bude těžký. Domácí otočili skóre na 2:1 a ještě zahodili penaltu. V poslední minutě poločasu odmítl vyrovnání náš Jindra Heies, když tutovku kopnul do boční sítě. Opětovné špatné bránění soupeřových standardek, fatální chyba stopera při malé domů, neproměňování jasných tutovek a neustálé diskuze s rozhodčím dovedly zápas až ke stavu 4:1 pro domácí. V úplném závěru pak pěknou pumelicí korigoval Pepa Špringl. Na body však TJ Chrustenice ani dnes nedosáhla. Poděkování patří chrustenickým fans, kteří dorazili na zápas ve velmi pěkném počtu.

24.4.2011 - 14. kolo: TJ Chrustenice - Hýskov B 0:1 (0:1)

Branka: Tomsa

Diváci: 50

Jediný gól stačil hýskovskému béčku k zisku tří bodů na chrustenickém hřišti. V úvodní oťukávačce se aktivnějším domácím hráčům nepodařilo gólově prosadit a cca po dvaceti minutách udeřili po přímáku hosté. Na rozehrávku z brankové lajny u hranice šestnáctky si naběhl hýskovský Tomsa a hosté se radovali z vedení. Zápas poté nabral monotónní náboj, divákům se moc líbit nemohl. Chrustoš byl aktivnější, ale Hýskov nebezpečnější při brejcích. Málokterá akce obou soupeřů však skončila pořádným zakončením. Chrustoš měl chvílemi i smůlu při svých pokusech o vyrovnání, ale na druhou stranu je třeba konstatovat, že už podruhé za sebou byl naším nejlepším hráčem gólman David Kůta, který až do úplného závěru držel TJCH v naději alespoň na bod.

17.4.2011 - 13.kolo: Všeradice B - TJ Chrustenice 4:1 (2:1)

Branka TJCH: Jiří Heies

Diváci: 50

Na zápas do Všeradic přijel Chrustoš díky zraněným a omluvenkám citelně oslaben a navíc hned v úvodu utkání po nepotrestaném šlapáku odstoupil D. Dvořák. Po třech pěkných příležitostech TJCH se domácí ujali vedení po naší klasické chybě - zkoušet někoho obehrát u vlastního vápna místo razantního odkopu na Mars. Z přímáku se pak pěkně trefil Jirka Heies a i zápas vypadal vcelku vyrovnaně. Do kabin však šli přece jen spokojenější domácí hráči, přidali ještě jeden gól. Po přestávce se hrálo na naší polovině a Chrustoš dopředu vyrážel jen díky občasným brejkům. Vyrovnání odmítl L. Kosprd, když z více než slibné pozice vysoko přestřelil. Další hrátky u vlastní šestnáctky pak přinesly roh Všeradic a zvýšení vedení domácích. Chvíli poté dnes velmi dobře chytající chrustenický gólman Kůta vytáhl přímák na tyč, ale dorážce už sám zabránit nemohl a zápas byl rozhodnut. Tým TJCH aktuálně připomíná lazaret, zraněných spousty, zápas dokulhávali tři hráči.

10.4.2011 - 12. kolo: TJ Chrustenice - Endeco Zdejcina 1:3 (0:2)

Branky: D. Dvořák - Miko, Vokáč, Havel

Sled branek: 0:2, 1:2, 1:3

Diváci: 70

Neúspěšně vstoupila TJ Chrustenice do ostrých bojů. Defenzivní kiksy v obranné činnosti, které jsou málokdy k vidění i u žáčků, přinesly rychlé dvougólové vedení hostů ze Zdejciny. Chrustoš se po zbytek poločasu nebyl schopen vzpamatovat a soupeř bez větších problémů hlídal svoje vedení. Druhá půle začala nadějně - zvýšená aktivita TJCH, zpřesnění hry a rychlé snížení D. Dvořákem. Chrustoš začal Zdejcinu přehrávat a přišel i vyrovnávací gól D. Vlčka, který ovšem nebyl uznán pro hru rukou a za následné dohady s rozhodčím byl autor neuznané branky vyloučen. Zbytečné oslabení v době, kdy Zdejcina přestávala stíhat, ovlivnilo zbytek zápasu. Jeden člověk prostě chyběl a soupeř se při snaze domácích o vyrovnání dostával z brejků do šancí a jednu z nich, díky neschopnosti prostě odkonout míč třeba bodlem do potoka, využil. Chrustoš se přesto snažil až do úplného závěru, ale nepřišlo už ani snížení stavu. Velmi pěkná návštěva prvního letošního mistráku tak viděla první tříbodový zisk zdejcinských v sezóně, který jim Chrustoš naservíroval na zlatém táce. TJ Chrustenice - E. Zdejcina 1:3 (0:2). Branka TJCH: D. Dvořák.

31.10.2010 - 2. kolo: TJ Chrustenice -  SK Osov 6:2 (3:1)

Branky: D. Dvořák (2), Kosprd (2), Jiří Heies, Vlčko - Váňa, Hošťálek

Sled branek: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2

Diváci: 60 (ofic.)

Diváci se na závěrečný zápas podzimu scházeli jak švábi na pivo a už jen ti, kteří přišli o pouhých pět minut později mohli litovat, protože byli ochuzeni o drtivý nástup TJ Chrustenice. Domácí Osovu nepůjčili míč a stříleli jeden gól za druhým. Postupně dávali David Dvořák, Luboš Kosprd a Jirka Heies. Hosté byli zralí na ručník. Poté tempo Chrustoše trochu opadlo, ale šance byly k vidění i nadále a to i ze strany Osova, který se ze zlého úvodního snu postupně probouzel a snížil vedení TJCH. Ve druhém poločase se hosté snažili utkání zdramatizovat, ale tentokrát velmi dobrá obrana TJCH nic významného nedovolila a navíc se dařilo i vpředu. Další gól přidal opět Luboš Kosprd, z přímáku se krásně trefil Dušan Vlčko a svoji druhou branku dal po úniku a kličce brankáři i David Dvořák. Osov v závěru zdí tečovaným přímákem uzavřel skóre zápasu na 6:2. Utkání, jak je již naším zvykem přineslo i spoustu dalších nevyužitých šancí TJCH (zejména Honza Mužík měl mušku hodně vychýlenou), ty ale tentokrát Chrustoš tolik nemrzely.

24.10.2010 - 1. kolo: TJ Chrustenice -  TJ Chodouň 1:5 (1:1)

Branky:  Kosprd - Buben (2), Štolba, Tót, Hyrba

Sled branek: 1:0, 1:5

Diváci: 30 (ofic.)

Uff...  lídr tabulky a adept na postup ... Chodouň! Přesto nebylo poznat bodový rozdíl v tabulce, Chrustoš makal, hosté se nervózně hecovali k nějakému výkonu a celkem překvapeni inkasovali. Vydřeli jsme gól díky Kospymu. Zápas dostal nadějný náboj, který ovšem pro Chrustoš cca ve třicáté minutě vyprchal po teatrálním pádu hostujícího pomezního po kontaktu s Romanem Nelibou (málem svatý, nezbil ani jeřábníka). Následovala červená karta a Chodouň ještě do přestávky vyrovnala. Hostující pomezní si o pauze vychutnal další naše dobré pivčo a poté už do zápasu tolik nezasahoval. Stejně jako náš pomezní, který zahodil praporek. Výměna rozhodčího na lajně ovšem štěstí Chrustoši nepřinesla, dobře zahrané standardky Chodouně ve druhém poločase nás setnuly.

17.10.2010 - 9. kolo: SK Nižbor B - TJ Chrustenice 6:2 (4:1)

Branky: Lukeš (4), Janovský (2) - M. Mencl (2 - 1 z pen. + 1)

Sled branek: 4:0, 4:2, 6:2

Diváci: 50 (ofic.)

Úvod utkání přinesl celkem vyrovnaný boj, ale gólová smršť domácího rychlonohého útočníka Lukeše ve druhé čtvrthodině rozhodla o osudu zápasu. Z penalty snižoval Martin Mencl, stejnou výhodu v úplném závěru poločasu zmařil domácím náš gólman Robert Lhoták. Na začátku druhé půle zaúřadoval opět novopečený otec Martin Mencl a úspěšnou hlavičkou dal Chrustoši ještě naději. Kontaktní gól i přes několik šancí nepřišel a dva úspěšně zahrané rohy domácích stanovily konečné skóre. Šanci na kosmetickou úpravu stavu chvíli před koncem nevyužil Jirka Heies, domácí gólman mu zneškodnil penaltu.

10.10.2010 - 8. kolo: TJ Chrustenice - Mořinka 4:0 (2:0)

Branky: D. Dvořák (3), Špringl

Diváci: 40 (ofic.)

Disciplinárními tresty oslabený tým Mořinky dorazil do Chrustenic v deseti lidech a utkání, až na vyjímky, přineslo trvalý tlak Chrustoše. Proměňování šancí však v současnosti vázne a když se k tomu přidal velmi dobrý výkon mořinského brankáře, zastavilo se skóre zápasu na 4:0 pro TJCH. Kdyby to však bylo osm, těžko by se někdo divil. Mořinka zahrozila jen vyjímečně po standardkách, ale výraznou šanci neměla. Do vývoje zápasu výrazně promlouval David Dvořák a přesto, že stejně jako ostatní dost šancí neproměnil, tak se mu podařilo nastřílet hattrick. Poprvé v sezóně tak Chrustoš zvítězil doma.

2.10.2010 - 7. kolo: Baník Mořina - TJ Chrustenice 3:1 (0:1)

Branky:  vlastní, Kubín nejml., Žáček - Kosprd

Sled branek: 0:1, 3:1

Diváci: 100 (ofic.)

První poločas zápasu mezi Mořinou a TJCH se nesl ve znamení spousty šancí na obou stranách. Chybku domácích potrestal Luboš Kosprd a poločasový stav patříl Chrustoši. Neproměněné gólové příležitosti z první půle ovšem mrzely hlavně Chrustoš, protože v tom druhém domácí zabrali a ani výborný výkon našeho gólmana Lhotáka nezabránil porážce. Dva polovlastní góly otočily stav pro Mořinu a řehtačky domácích fanynek se rozezněly vítěznými tóny. 75 minut jsme drželi nulu, přesto Mořina zvítězila zaslouženě, druhý poločas jsme se jen víceméně bránili.

26.9.2010 - 6. kolo: TJ Chrustenice - Tetín B 2:3 (2:2)

Branky: Jiří Heies (2) - Kasl (2), Jindra

Sled branek: 0:1, 2:1, 2:3

Tetínské béčko se ujalo vedení, ale dvě přesné trefy Jirky Heiese z přímáků otočily stav a zdálo se, že se zápas odehraje pod naší kontrolou. Utěšeným "angličanem" však Tetín chvíli před půlí vyrovnal. Cesta na druhé místo tabulky se tak zkomplikovala a vlastně ani nekonala, protože i Tetín našel svého úspěšného střelce přímáku a ve druhém poločase to znamenalo jediný, ale vítězný gól hostů. Při něm se zranil gólman TJCH Patejdl a v brance poté zaskakoval kapitán Mužík. Pokusy našich kluků o zvrat končily buď mimo branku soupeře nebo na velmi dobře chytajícím gólmanovi tetínské rezervy.

19.9.2010 - 5. kolo: Stejstav Hýskov B - TJ Chrustenice 1:3 (1:1)

Branky: Michalovský - Kosprd (2), D. Dvořák

Sled branek: 0:1, 1:1, 1:3

Diváci: 80 (ofic.)

Velmi pěkná návštěva v Hýskově viděla vyrovnaný první poločas s několika šancemi na obou stranách. Na gól Luboše Kosprda odpověděli domácí až chvíli před pauzou. Druhá půle začala zahozenou penaltou domácích a byla vidět větší aktivita místních plejerů. Hýskovští se snažili rozhodnout zápas, ale Chrustoš chvílemi i se štěstím odolával. Arogantní a sprosté chování domácích hráčů potrestal v 83. minutě po úniku David Dvořák a v nastaveném čase i přes nepřízeň rozhodčího Sekerky zarazil třetí hřebíček do hýskovské svatyně opět Luboš Kosprd. Tři body jedou do Chrustenic, přivezla je bojovnost a odolnost vůči provokacím. Potřetí za sebou se podařilo TJCH vstřelit tři branky, tentokrát to bylo za tři body do tabulky a posun na třetí místo. Dík patří i chrustenickým fans, bylo jich o dost více než na Zdejcině.

12.9.2010 - 4. kolo: TJ Chrustenice - Durisol Všeradice B 3:6 (1:3)

Branky: D. Dvořák (2), Kosprd - Silbernágl (2), Suchý (2), Dufek, Nájemník

Sled branek: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6

5.9.2010 - 3. kolo: Endeco Zdejcina - TJ Chrustenice 2:3 (1:1)

Branky: Kupčík, Miko - D. Dvořák (2), Kůřil

Sled branek: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3

Vítězně vstoupil Chrustoš do nového soutěžního ročníku. V zahajovacím kole IV. A třídy jsme zavítali vysoko nad Beroun a po pěkných dvaceti minutách vedli. Poté však domácí zabrali, Chrustoš hrál vzadu chaoticky a Zdejcina po zásluze vyrovnala. Ve druhé půlce se pak na naše kopačky vrátila větší zodpovědnost a dva góly přinesly výhru, kterou domácí až do samotného závěru zkoušeli odvrátit.