Rozhovory

Rozhovor s předsedou Honzou Mužíkem po skončení sezóny 2010/2011

  Honza Mužík a Pepa Špringl s pohárem za vítězství na turnaji 40 let TJ Chrustenice

WEB: TJ Chrustenice skončila v tabulce až osmá, vyloženě pokažených zápasů ale v uplynulé sozóně nebylo moc. Kde vidíš příčiny podprůměrného umístění?

JAN MUŽÍK (předseda TJCH): Já si myslím, že začátek jara jsme vůbec nezvládli a začali hrát až od pátého kola, ale paradoxně nám ani to moc velký bodový zisk nepřineslo. Velký podíl na neúspěchu má především docházka (nerozebírám kdo na to kašle a kdo je zraněnej), sestava se slepovala na poslední chvíli a plno hráčů hraje každý zápas na jiném postu.
Obrana hraje dobře, ale udělá za zápas dva kiksy a jsou z toho dva góly. Útok také dobře po soupeřovo vápno, ale finální přihrávka a střelba je žalostná. Záloha až na poslední zápasy buď jenom útočila nebo bránila, takže mezi obranou a útokem je ohromná díra i na tom našem malém hřišti (poslední dva zápasy to tak už nebylo). 

WEB: Ke zlepšení bodového zisku by určitě vedlo zkvalitnění alespoň jedné ze základních fotbalových činností – útoku nebo obrany. Preferoval bys abychom soupeře přestříleli nebo spíše ubránili?

JM: My musíme hrát od zajištěné obrany, která to rozehraje a nebude pouze nakopávat míče. Ne se hnát do útoku s jedním útočníkem proti třem a více hráčům, hru přibrzdit vrátit v klidu přes volného obránce na druhou stranu a cpát se do útoku kombinací ve více lidech. Musíme dávat více gólů a nespoléhat, že ubráníme nulu a dáme náhoďáka z brejku (samozřejmě záleží na sestavě a s důchodci v útoku se musíme věnovat spíš té obraně a to není nic proti Vencovi Šmídovi a ostatním nám starším, protože bohužel bez nich jsme mohli plno zápasů prohrát kontumačně). 

WEB: Uznání jistě zaslouží všichni pravidelně hrající kluci, ale chtěl bys někoho jmenovitě pochválit za herní projev nebo přínos týmu?

JM: Díky všem co chodili. Hodně se zvednul nebo spíš se našel v záloze Pepa Špringl, kterému tenhle post vyhovuje a tím pádem hodně pomohl TJCH ke hře dopředu, poslední zápasy dobře odehráli Martin Kůřil a Míla Šmíd. 

WEB: Co říkáš na výkony rozhodčích v našich zápasech?

JM: Rozhodčí nehodnotím (neumějí to a tím pádem to kazí).

WEB: Rýsují se už nějaké posily pro další sezónu?

JM: Je ještě dost brzo na konkrétní jména, čekají nás jednání.

WEB: Sezóna vyvrcholila oslavami 40. výročí založení TJ Chrustenice, jak jsi viděl tuhle akci?

JM: Já myslím, že se oslavy vydařily, po celý den se na hřišti i okolo něj něco dělo, je dobře, že jsme měli připravený i program pro děti, které se u nás určitě nenudily. Pěkným bonusem pak bylo, že se nám podařilo vyhrát fotbalový turnaj a pohár za 1. místo tak zůstal doma.

 

 

Začátkem března 2011 nám pro web poskytl rozhovor trenér TJ Chrustenice Václav Šmíd.

WEB: V roce 2010 hrál klub dvě různé soutěže. Jak vidíš rozdíly mezi III. a IV. okresní třídou?Rozhovor s trenérm

VÁCLAV ŠMÍD (trenér): Rozdíly byly velmi znatelné. Na třetí třídu jsme nebyli zřejmě dost psychicky připraveni. Postupová sezóna 2008/09 přinesla vesměs úspěšné zápasy. Následně ve vyšší soutěži však přišlo několik porážek a některé hráče to přestalo bavit, zhoršila se docházka a na hřišti to bylo znát. Nedařila se nám koncovka a spousta šancí byla nevyužita. A v zápasech, kdy se snad dal čekat úspěch to byl rozhodující faktor. Naše malá produktivita, inkasování zbytečných branek a také ztráta domácího hřiště - to vše vedlo k našemu nezdaru a sestupu.

WEB: Jak jsi spokojený s dosavadní přípravou na jarní boje 2011?

VŠ: Několik hráčů z týmu si přálo zahájit přípravu poměrně brzo, hned v lednu. Pro mě by bylo lepší začít později, je to vidět zejména na běhání, kde účast slábne. Herní příprava na umělkách v Berouně a u ZŠ Loděnice má účast dobrou, ale hráči, kteří hráli loni pravidelně se až tolik nezúčastňují, některé z nich jsem letos ještě neviděl. Vzhledem k tomu, že už brzy máme v Praze první zápasovou zkoušku jsem s přípravou spokojen jen napůl.

WEB: TJCH má ve skupině hodně „B“ týmů. Je to nevýhoda, když se nikdy neví, kdo za soupeře nastoupí? Mám na mysli např. podzimní utkání v Nižboru, kde za domácí nastoupil hráč, který dal v sobotu tři góly za „A“tým a v neděli nám dal čtyři?

VŠ: Nevýhoda asi ne, je to spíš výzva a motivace. U našeho týmu je až na několik vyjímek známé, že se dokážeme vyhecovat právě na tyto mužstva. Většinou jsou to dobré zápasy i pro diváky. Naopak slabší týmy máme tendenci podceňovat a na tom musíme zapracovat.

WEB: Na valné hromadě padl návrh na možnost přesunout klub do soutěží pod Prahu-západ. Jaký na to máš názor?

VŠ: Je pravda, že aktuálně na berounsku hrajeme málo zápasů a to se nám nelíbí. Hřiště musíme udržovat po celou sezónu, ale na jaře 2011 budeme hrát pouze čtyři zápasy doma. Také máme pocit, že rozhodčí tu nejsou objektivní a i z tohoto důvodu by mohla být změna oživením. Můj názor je otevřený oběma možnostem, je ale třeba vyvolat jednání s OFS Beroun a získat další informace co dál se čtvrtými třídami. Pokud by to mělo zůstat takto dlouhodobě, byl bych pro přesun do Prahy-západ.

WEB: Postupový dárek si TJCH ke 40. výročí klubu asi nedá. Přesto, jak si tipneš výkony TJ Chrustenice v jarní části sezóny?

VŠ: Je pravda, že asi nepostoupíme. Začátek soutěže byl o začleňování nových hráčů do družstva. Po sestupu do čtvrté třídy jsme museli nový tým doplnit a omladit. To se povedlo díky hostování tří hráčů z Chyňavy. Přes probíhající zimu jsme získali další dva hráče, tak myslím, že naše výkonnost půjde nahoru. Záleží hlavně na docházce na utkání a to rozhodne o našem umístění. Momentálně máme kvalitní mužstvo i na postup do vyšší třídy. Jinak zvu všechny na oslavu 40. výročí založení TJ Chrustenice.

WEB: Jak hodnotíš fungování klubu jako takového?

VŠ: Fungování klubu se velmi změnilo. Po zvolení nového výkonného výboru a revizní komise v roce 2010 začalo vedení klubu pracovat jak má a snaží se řešit nejen fotbalové záležitosti. Není ovšem lehké zde něco prosazovat. Po volbách do obecního zastupitelstva dochází k napadání naší TJ některými našimi občany a některé situace jsou opravdu jen pro silné nervy. Nikdo z těchto lidí si neuvědomuje, co tady členové TJ vlastně pro obec a sebe udělali. Tisíce hodin ze svého volného času odpracovali na celém areálu. Byl vytvořen důstojný prostor, kde mohou hasiči pořádat soutěže, kde se mohou konat nejrůznější akce pro děti a i další akce. Bude vybudováno nové dětské hřiště a návštěvnost areálu se ještě zvýší. Všichni si však musí uvědomit, že to není jen o penězích z OÚ, ale i o spoustě brigádnických hodin. Ti, kdo nejvíce křičí, neudělali pro areál vůbec nic, jen by chtěli brát. Například jen sekání celého areálu spolkne ve vegetativním období 8 hodin týdně volného času jednoho člena TJ. Dostáváme od obce roční příspěvky na činnost, ale prakticky všechny vracíme obci zpět ve formě dalšího budování areálu. Veškeré akce, které se v obci uskutečňují, vlastně zajišťují členové SDH nebo TJ a tyto dvě organizace mají z 80% stejné členy. Chtěl bych proto vyzvat všechny obecní nespokojence, aby nekazili ochotu těchto lidí, kteří se snaží, aby Chrustenice, na rozdíl od některých jiných obcí, dál žily.

Vyhledávání

© 2009-2015 TJ Chrustenice. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode