Mistráky - tým mužů

2.6.2013: 18. kolo IV. A třída: SK Chyňava - TJ Chrustenice 5:1 (3:0)

Gól TJCH: J. Froněk
Sled branek: 4:0, 4:1, 5:1

Poslední zápas v ročníku hrál Chrustoš na půdě jasného vítěze naší skupiny v době, kdy rozvodněný potok Kačák zaplavoval naše hřiště. Vydatné deště se na rozdíl od Chrustenic projevily na kopci v Chyňavě jen těžkým terénem. Líp to zvládali domácí, Chrustoš dělal chyby v rozehrávce a Chyňava trestala. Škoda těch hrubek, některé góly jsme darovali. Chyňavští byli silní, ale hrát by se s nimi dalo, nebýt těch chyb. Ve druhé půli, asi 20 minut před koncem, zaznamenal pěknou hlavičkou pod klacek po rohu náš jediný gól chvíli před tím střídající Pepa Froněk.
Sestava TJCH: M. Václavek (G), J. Nič, D. Dvořák (C), M. Mencl, S. Jehlička, J. Kaplan, J. Mužík, Jin. Heies, R. Pixa, D. Ondračka, R. Špaček - J. Froněk. Trenér: V. Šmíd

26.5.2013: 17. kolo IV. A třída: TJ Chrustenice - Baník Mořina 0:6 (0:3)

Diváci: 10

Květnová zima kolem osmi stupňů, vytrvalý déšť, žádní fans a góly v naší síti. Mořina si na promoklém terénu zahrála, zastřílela, Chrustoš přihlížel. Lépe zapomenout.
Sestava TJCH: M. Václavek (G), J. Nič, R. Neliba, D. Dvořák (C), S. Jehlička, R. Pixa, J. Kaplan, M. Šmíd, J. Mužík, D. Ondračka, R. Špaček - Jin. Heies, J. Paták, M. Mencl. Trenér: V. Šmíd.

19.5.2013: 16. kolo: IV. A třída: TJ Chodouň - TJ Chrustenice 0:1 (0:1)

Gól TJCH: J. Paták

1 - 2 - 3 GÓÓÓL!!! Jen tak stačily uběhnout vteřiny do rozhodujícího momentu zápasu mezi Chodouní a Chrustenicemi od úvodního hvizdu. Pepa Paták si při úvodním výkopu jen nechal postrčit balón metr dopředu a zaskočil nejen celou Chodouň, ale možná i svůj tým. Parádní dálkovka z půlky zaplula do branky domácích. Nevídaný gól se nakonec ukázal jako jediný a vítězný. Chrustoš nehrál nijak zázračně, ale defenziva šlapala a pokusy o rychlé protiútoky znamenaly pro Chodouň nebezpečí. Zápas byl nervózní, plný střetů, přerušení a dohadů. Pořád někdo na někoho řval (a to i v rámci vlastních týmů) a lítalo to ze všech stran. Chodouni se vedení hostů nelíbilo ani trochu a do soubojů chodili domácí dost prasecky a jen se potvrdila slova R. Heiese, že v Chodouni to stojí vždycky za hxxxx. Druhá půle začala parádní akcí domácích, po které si Chrustoš vybral svou dávku štěstí, zatřáslo se naše břevno. Utkání pak probíhalo v rytmu tlaku domácích a našich brejků, nejméně dvakrát jsme měli šanci při samostaných únicích, ale střely šly jen do domácího gólmana. Chodouň to zkoušela ze všech možných pozic, ale jejich střely většinou končily mimo. Chrusteňáci bojovali, dřeli a snaha se vyplatila. Ke konci už i domácím docházely síly a jejich tlak uvadal. Fotbalisté TJCH v závěru zápasu obstáli, snažili se držet míč mimo dosah vlastní branky a nepovolili domácím nějaký výraznější atak. Výborně si počínali a spolupracovali stopeři Neliba (důraz a odkopy) a Dvořák (přehled a vyvážení míčů). A Míra Václavek platil metr za nulu ;-)
Sestava TJCH: M. Václavek (G), J. Nič, R. Neliba, D. Dvořák (C), S. Jehlička, R. Pixa, J. Kaplan, M. Šmíd, J. Mužík, D. Ondračka, J. Paták - R. Špaček, Jin. Heies, T. Ondračka. Trenér: V. Šmíd.

12.5.2013: 15. kolo IV. A třída: TJ Chrustenice - TJ Stašov B 4:1 (3:1)

Góly TJCH: 3x M. Šmíd, D. Ondračka
Sled branek: 1:0, 1:1, 4:1
Diváci: 40

Zápas se stašovskou rezervou přinesl pro Chrustoš první body v jarní části sezóny. Do vedení šly Chrustenice rychle, už ve druhé minutě využil srážky našeho Ondračky a obránce hostů Míla Šmíd a trefil horní roh branky. Zápas pokračoval ve svižném tempu, ale další gól padl až po půlhodině, Stašov se trefil po rychlém brejku, náš gólman Václavek si sice na míč sáhl, ale zabránit gólu se nepodařilo. Téměř okamžitě šel ale Chrustoš opět do vedení, Šmídovu bombu gólman hostů jen vyrazil, od Špačka se dostal míč k volnému Ondračkovi - 2:1. Chvíli před poločasem pak obloučkem nachytal gólmana Stašova opět Míla Šmíd. Stašovských přijelo málo, po zranění neměli možnost střídat, do druhé půle tak nastoupili v deseti lidech. Přesto se i oni snažili něco se zápasem udělat, zejména jejich rychlé brejky byly hodně nebezpečné, často jsme je hasili až na poslední chvíli. Chrustoš hrál útočně, brankář Stašova se nenudil, ale ujala se až akce Patáka asi čtvrt hodiny před koncem, když zatáhl míč po pravé straně, poradil si s bránícím protihráčem a ve vápně našel Šmída, který dovršil svůj hattrick. Dobrý výkon celého týmu tak konečně zastavil export bodů z Chrustenic.
Sestava TJCH: M. Václavek (G), Jin. Heies, J. Špringl, M. Mencl, R. Neliba, D. Dvořák (C), J. Mužík, R. Pixa, M. Šmíd, D. Ondračka, R. Špaček - P. Němec, J. Kaplan, J. Paták. Trenér: V. Šmíd.

5.5. 2013: 14. kolo IV. A třída: TJ Chrustenice - Endeco Zdejcina 3:4 (0:3)

Góly TJCH: R. Špaček (pen.), D. Ondračka, hosté vlastní
Sled Branek: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4
Diváci: 50

Jarní tápání Chrustoše pokračovalo, v utkání týmů z konce tabulky se nedařilo podržet balón a pořádně si nahrát. Zdejcině se podařilo využít ke skórování prakticky všechny svoje šance. Čtyřikrát dostali zdejcinští prostor i čas přesně zamířit a proměňovali. Chrusteňáci neměli na kopačkách ani klid ani ten kousek štěstí, vydřeli tři góly, ale na body to opět nestačilo.

28.4.2013: 13. kolo IV. A třída: FK Stejstav Hýskov B - TJ Chrustenice 5:2 (3:1)

Góly TJCH: R. Pixa, D. Ondračka
Sled branek: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2

21.4.2013: 12. kolo IV. A třída: TJ Chrustenice - SK Osov 0:4 (0:2)

Diváci: 50

Domácí zápas ve IV. A třídě s Osovem skončil jednoznačným vítězstvím hostů. Zranění, neúčasti a nestálost sestavy provází zápasy TJCH. Sebevědomější Osov dal sice první gól se štěstím, ale jejich druhý už padl po pěkné akci a vyšachování naší obrany. Chrustoš až na vyjímky šance v zápase neměl, za zmínku z první půle stojí parádní dálková střela Pixy těsně vedle. Osov zápas kontroloval a snadněji se dostával do našeho vápna. Ve druhé půli se hosté tečí ohrozili sami a pak zaujala dálkovka Špringla, kterou gólman hostů sice s obtížemi, ale vyrazil. Ze strany domácích to bylo vše, do šancí se jim nedařilo ani dostat, pokusy o individální průniky (Dvořák, Pixa) končily před vápnem. To Osov šance měl a občas i proměnil.

14.4.2013: 11. kolo IV. A třída: Durisol Všeradice B - TJ Chrustenice 3:1 (2:0)

Gól TJCH: D. Dvořák
Sled branek: 2:0, 2:1, 3:1

První jarní venkovní zápas Chrustenic provázela nemohoucnost i smůla v koncovce. Určitě nebyly horším týmem, ale neproměňování šancí sráží náš výkon. Chrustoš začal aktivně, jednu příležitost se štěstím vyrazil domácí gólman, druhá skončila těsně vedle. Domácí v prvním poločase posadila na koně proměněná (víc než sporná) penalta. Pak přidali laciný gól z dalekého přímáku. TJCH se po přestávce zlepšila, domácí se skoro nemohli dostat přes půlku a ujala se dorážka Davida Dvořáka po bombě Dana Ondračky, kterou ještě domácí gólman vyrazil, na dorážkovou hlavičku už neměl. David pak spálil dvě velké šance a bohužel se k němu přidávali i další naši hráči. Špačkovu hlavičku odvrátili všeradičtí z brankové lajny, spousty dalších možností končilo někdy hodně, někdy těsně, ale prostě nepřesně. Domácí rozhodli v úplném závěru, když se jim podařil brejk do naší otevřené obrany. Jasné tutovky se musí proměňovat, jinak nemůžeme uspět.

7.4.2013: 10. kolo IV. A třída: TJ Chrustenice - FC Liteň 2:4 (1:3)

Góly TJCH: D. Ondračka, J. Špringl
Sled branek: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4
Diváci: 25 (dle rozhodčího)

Shodou okolností začínali fotbalisté TJCH jarní část soutěže se stejným soupeřem, s jakým dost neslavně končili podzim. Odveta se Chrustoši nepovedla, tři body opět brala Liteň. Utkání pískal zřejmě úplný nováček v rozhodcovských řadách, protože na zápas dorazil i delegát svazu. Sudí se bohužel až příliš spoléhal na pomezní rozhodčí, díky čemuž TJCH přišla o několik nadějných příležitostí. Hostující praporečník naše kolmice spolehlivě mával a mladý rozhodčí bez přemýšlení odpískal. Jestli mu tyto chyby byly delegátem vytknuty nevíme. Rozhodně to nebylo vše dobře rozhodnuto a bylo vidět, že rozhodčí není seznámen se situací, že v této soutěži může věřit jen našemu pomeznímu Romanovi Heiesovi, který (někdy bohužel), mává furt rovinu. I tak však měl Chrustoš dost jiných šancí uspět, ty ale zůstaly nevyužity, balón nám uskakoval. Na rozdíl od hostů, kteří se s hrbolatým terénem vypořádali líp a svoje akce řešili přímočařeji. Výsledek mrzí, ale chyběla nám větší pohotovost v zakončení a klid v rozehrávce.

11.11.2012: 1. kolo IV. A třída: FC Liteň - TJ Chrustenice 6:0 (2:0)

Poslední mač podzimu zastihl Chrustoš v nedbalkách. Celkem sympatický úvod ze strany TJCH se s přibývajícím časem vytrácel, domácí postupně přebírali otěže zápasu, odražené míče byly jejich, zabojování ve správnou chvíli bylo jejich, ztráty začaly být naše. Toto se během zápasu stupňovalo a bohužel se to projevilo i na skóre. V Litni jsme to nezvládli.

Hlasy z týmu:
D. Dvořák: Z mého pohledu naprosto zasloužená prohra, naše hra byla tragická. Útok už druhý zápas za sebou nevystřelil na branku. Krajní zálohu přebíhají o generaci starší soupeři. Nedaří se nám, v tuhle chvíli jsem rád, že sezóna končí. Takhle dál nejde pokračovat.
J. Špringl: Tenhle zápas se teď hodně špatně hodnotí. Nikomu se nedařilo kloudně zpracovat balón, přihrát do nohy spoluhráči nebo ho poslat dopředu do brejku. Chyběla nějaká myšlenka a to nejen v tomhle utkání.
M. Mencl: Začátek zápasu se pro TJCH nevyvíjel špatně. Balón jsme si dokázali přihrát i podržet a poměrně snadno jsme se dostávali na polovinu soupeře, ovšem bez významnějšího ohrožení domácí branky. Při naší ztrátě balónu se domácí okamžitě tlačili do protiútoku a po půl hodině se částečně i s přispěním štěsteny dostali do sedla vybojovaným dvougólovým vedením. Zbytek zápasu, ani výsledek nestojí za další komentář.
V. Šmíd: Nepřesnosti, špatné nahrávky - tolik jich snad nedělá ani naše přípravka. Místo přímých střel na branku zas jen přihrávky a opět zahozené. Chvíli po zápase se to těžko hodnotí, ale musíme hledat posily, které se budou více snažit.

Sestava TJ Chrustenice: R. Lhoták (G), M. Mencl, R. Neliba, D. Dvořák (C), S. Jehlička, J. Špringl, T. Ondračka, M. Šmíd, R. Pixa, D. Ondračka, R. Špaček, Jin. Heies, P. Němec. Trenér V. Šmíd.

4.11.2012 - 2. kolo IV. A třída: TJ Chrustenice - Durisol Všeradice B 3:2 (2:2)

Góly TJCH: D. Dvořák, R. Neliba, J. Paták
Sled branek: 2:0, 2:2, 3:2
Diváci: 30

Report Roman Heies: Poslední podzimní utkání na domácím hřišti sehrál náš team proti souputníkům ze dna tabulky - všeradickému béčku.
Z tohoto pohledu zněl úkol jasně - doma zvítězit. A soupeř nám s tím ze začátku dost pomohl. Na prvních patnáct minut nastoupil v deseti a chytal hráč z pole, čehož jsme využili k rychlému vedení 2:0. Pak ale přestali kluci úplně hrát a zbytek poločasu byl tragický (opravdu mírně řečeno). Mohli jsme být rádi, že Všeradice do půle "jen" vyrovnaly. Druhá půle už byla podstatně lepší. Výraznou měrou za to mohl i příchod Pepy Patáka, který zařídil nádherně vítězný gól. Trefil se přímo z rohu do vzálenější šibenice. Zlepšili se, ale všichni ostatní hráči a i když šance byly na obou stranách, tak vítězství zůstalo doma.
Díky těmto důležitým třem bodům jsme se udrželi v kontaktu s ostatními mužstvy z druhé půle tabulky a když ještě něco uhrajem v Litni, nemusela by zimní přestávka být tak trudomyslná.
Sestava TJ Chrustenice: R. Lhoták (G), M. Mencl, R. Neliba, D. Dvořák (C2), S. Jehlička, J. Mužík (C), T. Ondračka, M. Šmíd, R. Pixa, D. Ondračka, R. Špaček, J. Paták, J. Kaplan, P. Němec. Trenér V. Šmíd.

21.10.2012 - 9. kolo IV. A třída: TJ Chrustenice - SK Chyňava 1:4 (1:2)

Gól TJCH: M. Šmíd
Sled branek: 0:1, 1:1, 1:4
Diváci: 70

Chrustoš se opět střetnul s vedoucím týmem tabulky, Mořinu vyměnila na prvním místě Chyňava a TJCH tentokrát nestačila. Po čtvrthoďce jsme poprvé inkasovali od nejnebezpečnějšího hráče hostů a ani v dalším průběhu se ho nedařilo hlídat. Na kluzkém terénu se pak zranil náš gólman, ale přesto v této době, kdy naše brána byla prakticky nekryta, vyrovnal parádní bombou o břevno Míla Šmíd. Do naší brány nastoupil Lhoták, ale neměl štěstí, hned první slabší chvilka v naší defenzivě skončila v naší bráně. Půle byla 1:2, ale Lhoták si ještě zachytal (nebo cinkly naše tyče). Chrustoš měl také snahu, ale nepodařilo se proměnit.
Asi rozhodující moment přišel chvíli po pauze, kdy Chrustoš místo vyrovnání inkasoval na 1:3 a pak už se utkáním tak nějak divně babral, chyňavský gólman byl až na vyjímky bez práce, zato náš se nenudil a ještě pár situací vyřešil. Chrustenicím se zápas nepovedl, bojovnost nechyběla, ale soupeř podporován velkou skupinou fanoušků, to zvládl líp a odváží si tři body.
Sestava TJ Chrustenice: D. Kůta (G), M. Mencl, D. Dvořák, J. Špringl (C), S. Jehlička, J. Mužík, T. Ondračka, M. Šmíd, R. Pixa, D. Ondračka, R. Špaček, R. Lhoták (G), Jin. Heies, J. Nič. Trenér V. Šmíd.

13.10.2012 - 8. kolo IV. A třída: Baník Mořina - TJ Chrustenice 1:1 (1:1)

Sled branek: 1:0, 1:1

Již při cestě do kopců nad Loděnice jsme měli to "štěstí", že jsme třicítkou následovali divně kličkující auto s ostravskou značkou, ale zase jsme hned věděli, že jedem dobře na zápas s klubem toho zvláštního jména - Baník. Ostravák skončil vykulenej u Ameriky a my pokračovali na Mořinu, kde nás už teda Baník neminul.
Utkání s tradičním soupeřem, kterému se ovšem letos výborně daří a ovládá naší tabulku jsme začali špatně. Pokus o "fotbalovou" rozehru od naší branky podělal v deváté minutě Kiky, mořinští mu sebrali míč a pohodlně se ujali vedení. Kluky TJCH to ale nepoložilo a přibližně za deset minut se podařilo vyrovnat. Roman Pixa zamakal v souboji s levým bekem zelených, sebral mu balón a přihrávkou do vápna vyzval ke skórování Mílu Šmída - 1:1. Mořina pak ještě jednou dopravila míč do naší branky, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. Zde došlo k velkým dohadům, protože domácí měli samozřejmě na situaci jiný názor. První půle ale skončila nerozhodně.
Druhý poločas přinesl šance na obou stranách, nebylo jich extra moc, ale rozhodnout mohli jak domácí, tak i Chrustoš. Skórovat se už ale nikomu nepodařilo. Zápas se nehrál moc v "rukavičkách", často bylo slyšet "mlaskání" chráničů. Chrustoš ale veze bod z venku a to se cení.
Sestava TJ Chrustenice: D. Kůta (G), M. Mencl, D. Dvořák, J. Špringl (C), J. Nič, J. Mužík, T. Ondračka, M. Šmíd, R. Pixa, D. Ondračka, P. Němec, R. Lhoták. Trenér: V. Šmíd.

7.10.2012 - 7. kolo IV. A třída: TJ Chrustenice - TJ Chodouň 3:0 (2:0)

Góly TJCH: 2x R. Pixa, D. Ondračka
Diváci: 40

V Chrustenicích se dnes odehrál z obou stran bojovný zápas, ve kterém se konečně taky trochu štěstí přiklonilo na žlutomodrou stranu (která ovšem tentokrát nastoupila v černobílém).
Svižné tempo udržovaly oba týmy od úvodu po celý poločas, ale gólových šancí bylo málo. Chrustoš využil dvě ze tří příležitostí, které mu hostující obrana poskytla a díky pohotovosti a šikovnosti Romana Pixy vedl 2:0. Chodouň vážně zahrozila asi jen jednou, defenzivní zmatek TJCH si o tyč ohlídal gólman Kůta. Obrany moc nechybovaly, ale přesto fotbalový boj nenudil, oba týmy nevypouštěly žádný souboj. Na gólové pokusy zřejmě vedli hosté, ale jejich většinou dálkové střely končily hodně mimo, jiné jejich pokusy sbírala naše obrana.
Chrustoš, možná i díky přestávkovému povzbuzení od hokejového Lva Jandače, tentokrát přežil bez újmy popoločasovou desetiminutovku a pokračoval v boji o první body. "Fanoušek" byl spokojen, viděl, že se maká, Chrustoš se snaží a hlavně si kluci křiknou (dobrý - Pepa Špringl, Máca, Kiky...) a pomáhají si. Dobrý pocit... Chodouň se ovšem nevzdávala a neustále se snažila vrátit do zápasu a je třeba přiznat, že měla při svém snažení i smůlu (tyč a břevno). Ostatní pokusy však znovu končily hodně mimo nebo byly včas zachyceny defenzivou domácích a aktivním napadáním rozehrávky. Deset minut před koncem pronikl zprava do vápna hostů Dan Ondračka a bombou zvýšil naše vedení. Ani poté však Chodouň nic nevypustila a až do posledních minut se pokoušela o gól.
Chrustenicím se dnes podařilo brát cenné body s dobrým soupeřem, který se prezentoval kvalitním výkonem a hlavně přijel hrát fotbal.
Sestava TJ Chrustenice: D. Kůta (G), M. Mencl, D. Dvořák, R. Neliba, J. Špringl (C), J. Mužík, M. Šmíd, R. Pixa, D. Ondračka, R. Špaček, T. Ondračka, Jin. Heies. Trenér: V. Šmíd.

30.9.2012 - 6. kolo IV. A třída: TJ Stašov B - TJ Chrustenice 5:1 (3:0)

Gól TJCH: T. Ondračka
ČK: S. Jehlička

V pěkném stašovském fotbalovém areálu začal Chrustoš aktivně a propásl zakončení dvou slibných příležitostí (Špaček, D. Ondračka). Krásný pokus Pepy Špringla z přímáku pak s vypětím všech sil vytáhl domácí gólman. Chrustenice se pak ale zadrhly a dělaly chyby v obraně, které domácí trestali. Špatně obsazení hráči při rohu, přečíslení při rychlé akci a další chyba při obsazování volných stašovských - to vše stanovilo skóre půle na 3:0 pro domácí. Ze strany Chrustoše pak už zaujal jen pokus Špačka do břevna. Už po cca dvaceti minutách zápasu odstoupil Neliba.
Začátek druhého poločasu přinesl opět vyšší aktivitu hostů, šance se nám ovšem nedaří proměnit, což zřejmě domácím došlo a fotbalem se pak už jen bavili a čekali na příležitost. Chrustenice bojovaly a nově příchozí Lhoták (zraněn Špringl) svým typickým zvučným hlasem burcoval a korigoval spoluhráče. O definitivním osudu zápasu rozhodla červená karta pro Jehličku, když fauloval jako poslední unikajícího domácího. Žádná kruťárna to nebyla, ale karta musela přijít. Vypadalo to, že Chrustoš na podzim poprvé neskóruje. Lhotákova šance po narážečce skončila bombou do tyče, podobnou akci se ale podařilo proměnit Tomáši Ondračkovi, který ale už jen snižoval na 4:1. Závěrečné slovo patřilo domácím, když nedlouho před koncem dosáhli "bůra".
Chrustenice dnes i po vyloučení bojovaly a i v počtu deseti lidí si dokázaly vytvářet šance na zdramatizování utkání. Domácí Stašov však zápas zkušeně kontroloval a přesto, že se v jejich obraně občas vyskytly skuliny, Chrustoš je neuměl využít. Byl v zakončení dnes dost jalový.
Sestava TJ Chrustenice: D. Kůta (G), S. Jehlička, R. Neliba, D. Dvořák, J. Mužík (C2), P. Němec, Jin. Heies, J. Špringl (C), R. Pixa, D. Ondračka, R. Špaček, T. Ondračka, R. Lhoták. Trenér V. Šmíd.

23.9.2012 - 5. kolo IV. A třída: Zdejcina - TJ Chrustenice 3:2 (0:2)

Góly TJCH: M. Šmíd, D. Ondračka
Sled branek: 0:2, 3:2
ČK: J. Nič

Druhý venkovní zápas, druhé zaříznutí Chrustenic. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
První šanci zahodili domácí, ale pak už hrál i Chrustoš a uměl své šance i využít. První gól vstřelil Míla Šmíd, když se uvolnil do vápna a pohotově zakončil. Do dvougólového vedení šel Chrustoš po gólu Dana Ondračky, který využil dlouhou kolmou přihrávku a zaváhání domácího posledního a prostřelil gólmana. Dobrá hra hostů pak už Zdejcinu v první půli do ničeho vážného nepustila.
To se bohužel změnilo hned po přestávce, TJCH nechala domácí během chvíle vyrovnat a začínalo se znovu. První gól vznikl z přečíslení naší obrany po centru a tvrdé hlavičce, druhý padl z přímáku po předchozím sražení domácího hráče při pokusu o únik. Poté se zápas vyrovnal, velké šance na rozhodnutí měly oba týmy, ale bez úspěchu. Šance domácích často chytal náš gólman Kůta, naše šance končily většinou nepřesným zakončením. Těsně před koncem přišel nevídaný zářez rozhodčího Setničky. Už během zápasu měli od něj domácí víc než obvyklá procenta a na konci všemu nasadil korunu. Našeho gólmana zastoupil na lajně Nič a hrálo by se dál. Řev domácích však donutil pána v černém hru přerušit a ačkoli sám nevěděl, co se děje, odpískal po konzultaci s domácím týmem a domácím pomezním penaltu a Niče vyloučil. Ve IV. třídě nevídané, po poradě s domácím týmem odpískat v poslední minutě rozhodující penaltu a po zápase se poplácávat s domácími borci, jak že to dobře vyšlo. Poslední zoufalý pokus o bod podnikl David Dvořák, když prokličkoval celé hřiště, ale ztroskotal na gólmanovi.
Velmi dobrý zápas odehrál veterán Honza Mužík, příkladně bojoval a dirigoval tým. V zápase měl Chrustoš i běžnou sportovní smůlu, dvakrát skončil míč po našich akcích na tyči (D. Ondračka ve skrumáži ve vápně a dálková bomba Špringla do břevna). XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
Sestava TJ Chrustenice: D. Kůta (G), S. Jehlička, J. Mužík, D. Dvořák, J. Nič, M. Mencl, M. Šmíd, J. Špringl (C), R. Pixa, R. Špaček, D. Ondračka, T. Ondračka. Trenér: V. Šmíd.
Pozn.: XXXX = z článku byly odebrány pasáže, ve kterých se vyskytovala hrubá slova.

16.9.2012 - 4. kolo IV. A třída: TJ Chrustenice - SK Hýskov B 1:4 (0:2)

Gól TJCH: D. Ondračka
Sled branek: 0:4, 1:4
Diváci: 60

V prvním domácím zápase soutěžního podzimu podlehli naši borci hýskovské rezervě. Hosté nezačali nijak zázračně, ale to ani Chrustoš. Úvod zápasu byl bez výraznějších šancí, ale dříve se začali prosazovat hosté. Dvě jejich akce skončily vedle, pak se však výrazněji projevila jejich větší fotbalovost, více o sobě věděli a dvakrát udeřili do naší sítě. Byli přesnější a důraznější. Chrustoš měl za první poločas pouze jednu gólovku, střela D. Dvořáka za stavu 0:2 skončila smolně na tyči, jen kousek od šibenice. Naděje na zvrat vzala za své hned po přestávce, když stále ještě rozjetější Hýskov znovu dvakrát skóroval. Za stavu 0:4 začali hrát konečně domácí a dostávali se i do slibných příležitostí. Hýskov už zkoušel zahrozit jen z rychlých brejků. Domácí se tlačili do vápna soupeře, ale gól nepřicházel. Čestný úspěch TJCH padl až pět minut před koncem, kdy po vyšachování celé hostující obrany včetně gólmana střílel do prázdné branky Dan Ondračka. Kluci dnes bojovali, snažili se, ale soupeř byl fotbalovější.
Sestava TJ Chrustenice: D. Kůta (G), P. Němec, R. Neliba, J. Mužík, J. Nič, J. Špringl (C), R. Pixa, M. Šmíd, D. Dvořák, R. Špaček, D. Ondračka, M. Mencl, Jin. Heies. Trenér V. Šmíd.

8.9.2012 - 3. kolo IV. A třída: SK Osov - TJ Chrustenice 3:2 (2:2)

Góly TJCH: D. Dvořák, J. Špringl

Těsnou prohru si připsaly Chrustenice v prvním zápase soutěže v Osově. Po z obou stran vlažné čtvrthodince, žlutomodří zabrali a po pěkných akcích vstřelil gól nejprve David Dvořák a o chvíli později zůstal před domácím gólmanem sám Pepa Špringl - 0:2. Domácí snížili z vymyšlené penalty a nedlouho před poločasem po hezké akci využili nekrytý prostor a po přesném centru srovnali hlavičkou - 2:2. Druhá půle byla vyrovnaná, domácím se hrálo z vršku o něco líp. Šance byly na obou stranách, za Chrustenice předvedl pěkný přímák Špringl (břevno). Rozhodnutí přišlo až pět minut před koncem, kdy bomba domácích skončila na břevně, balón se odrazil před brankovou čáru a dobíhající domácí hráč pohodlně hlavou dorazil míč do naší sítě. Škoda, že Chrustoš zůstal bez bodu, dnešní soupeř byl rozhodně hratelný. Důvody porážky jsou určitě na naší straně (hromada nepřesných přihrávek i na malou vzdálenost, zbytečné ztráty míčů), ale nelze nezmínit ani významný podíl rozhodčího Krbce, který domácím daroval penaltu a stejnou možnost ovšem neposkytl Chrustenicím při více než jasných situacích ve vápně Osova (ruka, faul). Odepřen byl i gól Pepy Špringla, když hlavní sudí ochotně odpískal neexistující ofsajd. Chrustenice tak odjely zklamané, odehrály smolný zápas, ve kterém se navíc se děly situace, které nemohly ovlivnit.
Sestava TJCH: D. Kůta (G), P. Němec, J. Mužík, R. Neliba, J. Nič, J. Špringl (C), M. Václavek, M. Šmíd, M. Mencl, J. Paták, D. Dvořák, R. Špaček. Trenér V. Šmíd.