Podzim

13. kolo: Chrustenice - Loděnice B  2:7 (0:1)

Branky TJCH: D.Dvořák, M.Dvořák

Příliš krutá porážka (14.11.2009)

(znovu ne od Vašíka D.)

Tak jsme se konečně dočkali! V posledním podzimním kole nadešel čas velkého derby Chrustenice – Loděnice B. Derby odpovídala i návštěvnost na třetí třídu velmi vysoká. A to i přes to, že se diváci museli trmácet až na Zličín na, mimo jiné, skvělý umělý povrch. Rivalita mezi diváky se díky tomu, že se všichni známe projevovala vzájemným špičkováním v rovině vtipu, a tak oba divácké tábory vytvořily skvělou kulisu.

Při nástupu na hřiště byl do očí obrovský věkový rozdíl, který byl nejméně jednogenerační. Za Loděňáky nastoupila skutečně většina hráčů sotva odrostlých dorostu. Zvlášť pikantní byl souboj otce (Chrustenice) a syna (Loděnice) Vaňkových.

Chrusteňáci se skutečně obávali, že na ně soupeř vlétne a vytvoří si od počátku obrovský tlak. To se překvapivě nestalo. Loděnice sice měli mírně navrch, ale do příliš vyložených šancí se nedostávali. A nebýt penalty dvě minuty před koncem půle šlo by se do šaten za stavu 0:0, ale takhle odcházeli o gól spokojenější Loděnice.

Po velmi krátké přestávce se bohužel stalo to, čeho jsme se obávali a sice se projevila propastně lepší fyzička soupeře. Všechno začala slabší chvilka Honzy Chyby, kdy mu propadla do branky slabá střela z přímého z přímého kopu. A pak už se to vezlo. V příštích minutách vyšlo Loděňákům všechno všeho se dotkli. Bezradnost Chrustenic byla až žalostná. Do obrazu brzy zapadá i druhá (zbytečná) penalta, která byla stejně jasná jako ta první.

Světlými okamžiky druhé půle byly jen dva proměněné úniky „dua Dvořák“.

Přesto si myslím, že tak vysoká prohra není úplně zasloužená. Loděnice, až na část druhé půle, nebyli o tolik lepší a skóre 7:2 neodpovídá tak docela průběhu hry.

Bohužel podzim jsme zakončili jen s jedním bodem. A to je méně než čekali i ti největší pesimisté. Další ranou pro náš fotbal je divočáky zničené hřiště U Jezu. Nezbývá  než doufat, že příroda a naše síly umožní v domácím svatostánku odehrát alespoň nejdůležitější zápasy na konci jara. A že z nich už sakra (!) vydolujeme víc bodů.  Horší než podzim už to být nemůže.

Teď se těšíme na rozlučku, na pomstu prasatům a pak na jaře ……… HRR NA NĚ!

Roman (ŠOR)

 

12. kolo: Srbsko - Chrustenice 4:1 (1:0)

Branka TJCH: D.Dvořák

Utkání podzimu pod skálou (8.11.2009)

(tentokrát ne od Vašíka D.)
 

Minulý zápas s lídrem tabulky přinesl pěkný boj, i když pro nás opět prohraný. Ale výkon sliboval, že když si rovnocenně kopnem i s aspirantem na postup, můžeme uspět v dalším kole, kde se hrálo o to, kdo ze soupeřů zůstane na dně tabulky. Po příjezdu do Srbska zjišťuji (kolem 13:20), že na hřišti pobíhají dva místní plejeři a na spoluhráče čekají naši tři borci a jedna fanynka. Ale asi se tu něco dít bude. Další zjištění bylo horší, v Srbsku nefunguje žádná občerstvovací stanice, neboť camp naproti již má samo dávno po sezóně a fotbal v Srbsku asi moc netáhne. Turistů, kteří prošli během utkání okolo hřiště bylo rozhodně víc, než diváků na fotbale. Nakonec se sešlo kolem třiceti lidí, z toho určitě polovina TJCH. První hřiště, kde si nedáte nic.

Utkání začalo (díky rozhodčímu opožděně) ve svižném tempu, náznaky příležitostí se objevovaly na obou stranách. Vypadalo to, že se utkaly opravdu sobě rovné týmy. Ale trošku víc byl zaměstnáván náš gólman. Z jednoho z útoků domácí udeřili, nepříliš tvrdá střela po úniku skončila u tyče v naší síti. Pokračoval boj, který se vyznačoval nepřestnostmi a nervozitou na obou stranách. V poslední čtvrthodince první části jsme nejdřív čelili přímáku, který skončil (ne)kontrolován na naší tyči, pak jsme neproměnili dvě dobré šance. Postupně nedali Míra Dvořák a David Chyba.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji než soupeř, prvních deset minut jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, ale nepřišla žádná vážnější šance. Srbsko pak chytilo dech, hra se přestěhovala spíše na naší půlku a aktivita domácích slavila úspěch v podobě nechytatelné rány k tyči ze střední vzdálenosti - 2:0. To domácí dostalo na koně a přesto, že bylo znát, že o utkání také původně neměli jasno, od této chvíle bylo víceméně v jejich režii. Po brejku přidali třetí gól. Zbývalo cca 25 minut a zápas se jevil ztracený. Pak se konečně podařila kolmice. Dušan Vlčko vyzval akorátním pasem Davida Dvořáka a ten podél gólmana Srbska proměnil svoje sólo. Přihrávky do běhu na Davida byly to, co jediné mohlo dnes přinést úspěch. Bohužel jeho neustálé výzvy na pasy do sprintu jsou spoluhráči přehlíženy. Záhy se povedla ještě jedna brejková situace, ale gólman Srbska tentokrát skočil Davidovi pod nohy a příležitost zmařil. Šance zdramatizovat zápas byla pryč a udeřilo Srbsko. Po centru z přímého kopu dali na 4:1 a bylo definitivně rozhodnuto. Závěr utkání přinesl několik příležitostí na obou stranách, ale skóre se už neměnilo.

Ačkoli diváků bylo minimum, bylo znát, že se tu o něco hraje. Nervozita mezi diváky, lavičkami i na hřišti. Probíhaly dohady nejen mezi soupeři, ale i mezi spoluhráči v obou týmech. Určitě to nebyl zápas pro fotbalové fajnšmekry, spíše boj. Ale to se dalo vzhledem k postavení obou týmů v tabulce čekat. Co ale přináší otazníky je skutečnost, že oba naši soupeři ze spodních pater tabulky dostávají všude na počkání o dost větší příděly než Chrustenice a přesto naše zápasy jak s Újezdem, tak Srbskem skončily jednoznačnými porážkami. Podzim příštím týdnem končí, asi je nutno konstatovat "konečně". Vzhledem k situaci na našem hřišti a tabulkovému postavení je potřeba si během zimy orazit a nadechnout se na jaro. To už nebude kam couvat... Poslední mač letos je derby. Bude se hrát v Loděnicích (pozn. - později změněno na Zličín), tak se přijďte ještě jednou podívat...

                                                                    Tom (web)

Hlasy z týmu:

V. Šmíd (trenér): Naše situce není dobrá, dostáváme góly po zbytečných ztrátách míče. Jednoznačně nám chybí klasický stoper. Nevyužíváme šance a naopak soupeřům se daří po našich chybách skórovat.

J. Mužík: Dnes jsem sledoval zápas jako divák a chvílemi jsem myslel, že ani nejsem na fotbale. Dvěma slovy totální chaos. Nikdo si nehraje, to co má, nikdo nepřihraje anebo přihraje když už to není možné. Pořád o tom mluvíme a po zápase to každý ví. Ale to si musí srovnat každý sám. Každopádně podzim je tragický, až na pár světlých minut. Přes zimu musíme opravdu potrénovat a pokusit se sehnat nějaké posily. Nevím, co se podaří, ale věřím, že jaro bude pozitivnější a budem se tím fotbalem víc bavit a mít radost z nějakých bodů. To ale záleží na nás všech. Zdar.

R. Heies: Já to vidím tak, že hráči by se měli zamyslet nad sebou a ne svoje chyby svalovat na pomezního. Jinak se vám na to VY**RU.

M. Patejdl: Naprosto souhlasím s názorem našeho t.č. zraněného kapitána J.Mužíka. A co se týká oddílového rozhodčího R.Heisse - Romane, mávej si i nadále pro radost, bav se dál fotbalem a nenech si to znechutit jedním blbcem z našich řad, který hledá chyby všude okolo, ale hlavně ne u sebe. Jinak - snad bude na jaře lépe!

R. Lhoták: Na rozdíl od soupeřů nedáváme šance, na gól se strašně nadřeme. Soupeřům se daří nabízené příležitosti proměňovat, my je zahazujeme.

 

 

11. kolo: Chrustenice - Hýskov 1:4 (1:2)

Branka TJCH: D.Chyba 

Zápas s lídrem tabulky (1.11.2009 -  hřiště AFK Loděnice)

Zápas předposledního s prvním přilákal i přes hodně chladné počasí solidní počet fotbalu chtivých diváků. Přišlo i dost loděnických fandů, kteří by tento víkend byli bez fotbalu, neboť jejich A-team je v trestu a domácí zápasy hraje ve V.Dobré a B-team hrál svůj zápas v Srbsku. Při pohledu na hřiště před zápasem bylo jasné, že hosté to myslí s postupem vážně a ztrátu bodů s Chrustošem si nepřipouští. Rozcvičovali se již hodinu před výkopem, to ještě naši trenéři sháněli hráče kde se dalo. Nakonec jich bylo pouhých jedenáct, takže bez možnosti střídání. Což při fyzičce některých borců nebyl dobrý stav.

Utkání začalo dle očekávání. Hýskov naše hráče zatlačil před jejich branku a vytrvale bušil do obrany ve snaze dát rychlý gól a zlomit případný odpor outsidera. Obrana dlouho odolávala, ale výborně kombinující hosté přeci jen branku vsítili a když zanedlouho přidali po chybě obrany druhý, zdálo se být po zápase. “Domácí“ hráči ale setřásli respekt ze soupeře a začali hosty zlobit. Hlavně J.Špringl skvěle tahal po pravé straně nebezpečné protiútoky a z jednoho z nich, po pěkné kombinaci, D.Chyba snížil na 1:2. To byl i poločasový stav, na kterém nic nezměnily ani další šance hýskovských, kdy nás podržel brankář. Jak se později ukázalo J.Chyba se asi dobře vyspal a utkání mu sedlo a zachytal tak, jak od něho trenéři očekávali celý podzim.

Diváci se o přestávce zahřívali nápoji v místním kiosku a očekávali, že je zahřejí svým výkonem i fotbalisté ve druhé půli. A tak se i stalo. Netvrdím že Hýskov přehrávali, to by bylo troufalé, ale vytvořili si několik šancí, které se daly nazvat gólové. Žel zůstaly neproměněny a jak to tak bývá přišel trest. Do vývoje zápasu zasáhl rozhodčí Pos, který se prakticky celý zápas pohybuje ve středovém kruhu, ale ostřížím zrakem viděl faul uvnitř pokutového území. Podle hráčů to bylo venku. Hosté, ale nechali vyniknout našeho gólmana, jenž penaltu chytil. Byla to již druhá letos chycená. Bohužel rozhodčí přitlačil ještě jednou a druhou penaltu již hosté proměnili. V závěru přidali i čtvrtý gól a zcela zaslouženě zvítězili. Myslím, že by vyhráli i bez této pomoci, ale jsou lidi, kteří na sebe musí neustále upozorňovat, viz pan rozhodčí Pos. Závěrečných 20 minut jsme dohrávali o deseti lidech, neb se zranil M.Václavek a na střídání nebyl ani jeden hráč. Což je taky smutné.

Hráči podali, hlavně ve druhé půli, statečný a bojovný výkon. Hráli na hranici svých možností, prostě ta výkonnost tam ale chybí .Těm co nastoupili nelze nic vytknout, ale ti co nebyli zraněni a nebyli ani na střídání, by se měli nad sebou zamyslet. Hlavně Jiří Heies, který místo toho aby zapracoval na své fyzičce a stal se tahounem týmu, tak raději ve svých třiceti letech pověsí kopačky na hřebík. Jirko, prober se!!! Teď nás čeká zápas podzimu, tuto neděli v Srbsku, které získalo nečekaně bod s loděnickým béčkem. Bude to zápas o černého Petra III.třídy. Tak hoši bojovat a konečně vyhrát. 

                                                                                                             Vašík D.

 

10. kolo: Hudlice - Chrustenice 3:1 (2:1)

Branka TJCH: vlastní hudlická 

10. zastavení, tentokrát v Hudlicích (25.10.2009)

Povzbuzeni ziskem prvního bodu v soutěži vyrazili chrusteničtí hráči do Hudlic. Dorazil i J.Kaplan, očekávaná posila z Loděnic, jenž v minulém zápase chyběl. Můžu tedy konstatovat, že jsme konečně byli kompletní, protože chyběli jen dlouhodobě zranění J.Mužík a M.Mencl. Trenéři ponechali rozestavení hráčů a taktiku stejnou jako v minulém zápase, ale jak praví jedna moudrost: každý hraje co mu soupeř dovolí. A soupeř nám toho v 1. půli moc nedovolil.

Zápas začal s malým zpožděním. Rozhodčí se nějak zapomněl v šatně. Po pár minutách bylo jasné, že jakákoliv předsevzetí našich hráčů jsou pryč. Domácí nás přehrávali a jen svou nemohoucností nedokázali vstřelit gól. Zvlášť když viděli nejisté zákroky našeho brankáře J.Chyby, který evidentně nebyl ve své kůži. Hudličtí se nakonec trefili. ale radost měli pramalou. Vlastenec z hranice pokutového území se často nevidí. Euforii z laciného vedení vystřídalo po pěti minutách velké zklamání. Domácí prakticky z protiútoku vyrovnali a po hrubce J.Chyby skóre otočili ve svůj prospěch. Chrustoš se z tohoto dvojitého K.O. do konce poločasu nevzpamatovali a výsledek 1:2 byl ještě milosrdný.

Do druhého poločasu nastoupili naši hráči jako vyměnění. Najednou vycházela kombinace, hráči bojovali a na fotbal v podání obou týmů se nechalo koukat. Tým dirigovaný J.Kaplanem z postu stopera se častěji dostával do šancí, ale bolest z minulých zápasů přetrvává. Hráči nejsou schopni dát gól ani z těch nejvyloženějších šancí. Štěstí bylo, že i domácí měli hodně vychýlenou mušku, ale z tolika brankových příležitostí další gól dát prostě museli. Pěkným volejem k tyči přidali třetí branku a tím rozhodli o zisku tří bodů, i když naši měli šance, ale ta koncovka je opravdu darebná. Ne náhodou máme nejméně vstřelených gólů v celé soutěži. Od většího přídělu nás zachránil probuzený J.Chyba. Bohužel jeho zázračné zákroky přišly pozdě, chtělo by je vytáhnout za vyrovnaného stavu, aby tým věděl, že vzadu má jistotu.

I přes porážku jsem optimista. Výkon ve druhé půli dává naději na další bodový zisk v dalších zápasech. Velkou čáru, nebo spíše rýhu, přes rozpočet nám udělala divoká prasata. Naše hřiště si vzala za své a “pěkně“ ho zryla. V současné době je nehratelné. Další zápas proti Hýskovu pravděpodobně odehrajeme na Jánské, na hřišti AFK Loděnice. Což asi bude výhoda pro hosty, ale každý mač začíná za stavu 0:0, tak se necháme překvapit. Snad příjemně.

Na viděnou u Kačáku (tentokrát na Jánské) se těší

                                                                                                                      Vašík D.

Hlasy z týmu:

R. Heies: Zápas dvou rozdílných půlí. První nebyla ke koukání, ve druhé jsme doplatili na nevyužívání šancí. Honza Chyba nebyl ve své kůži. Jinak myslím, že kritika z řad diváků, kteří sami na hřišti nebývali nic moc, je hodně nefér.

T. Novák: Souhlasím s R. H.

Jiří Heies: The End

J. Kaplan: První poločas špatný, z naší strany chaos. Ve druhé půlce jsme už podali dobrý výkon, i přes nějaké díry v obraně jsme měli příležitosti k vyrovnání. Naše útoky ale vedly většinou jen přes pravou stranu, kde to po lajně dobře tahal Pepa Špringl. Myslím, že o poločasové přestávce, bychom měli všichni zajít do kabiny, poradit se jak to hrát.

D. Chyba: První poločas špatně vše od všech. Druhá část byla už lepší, ale akce jen po jedné straně. Ale musíme věřit, že se to zlepší a žádná IV. třída nás nečeká.

 

9. kolo: Chrustenice - Všeradice 1:1 (0:0)

Branka TJCH: M. Dvořák, diváci: 50  

9. pokus získat body (18.10.2009) 

Mizerné počasí a ještě horší výsledky chrustenických fotbalistů přilákaly na nedělní zápas pouhých 50 diváků. Trapný výkon v minulém zápase na V.Újezdě a soupeř (Všeradice), který okupoval horní místa v tabulce nedávaly moc nadějí na bodový zisk. Realizační tým během týdne ulovil posilu v podobě J.Kaplana z konkurenčních Loděnic, bohužel ten na první zápas bez omluvy nedorazil. Snad se polepší. Byly další změny, které měly něco udělat s nulou na našem kontě. Trenérské duo zamíchalo se sestavou. Nehrál chodec Jiří Heies, který byl unaven po těžké nedělní šichtě v práci, D.Dvořák se přesunul do středu zálohy, Jindra Heies na její okraj a v útoku se objevil D.Chyba. Podle názoru některých diváků jsme konečně hráli v 11 lidech.

Bez bázně a hany se naši hráči pustili do soupeře a chtěli dát zapomenout na špatné výsledky a ukázat vše věrným fanouškům, že taky umí kopnout do balónu. Nádherná střela M.Dvořáka z dálky skončila sice na tyči, ale odstartovala nečekané představení. Domácí pěkně kombinovali ve středu pole a překvapení hosté se zmohli jen na ojedinělé protiútoky, ale o to byly nebezpečnější. Domácí ještě orazítkovali břevno a gól visel ve vzduchu. Málem padl, ale do naší sítě. J.Chyba ale vytáhl zázračný zákrok a po závaru vytáhl střelu na tyč, možná ani neví jak. První půle skončila nakonec 0:0, ale s předvedeným výkonem museli být všichni spokojeni.

Druhá půle začala jako ta první. Hosté zřejmě čekali, že zde lacino přijdou k bodům. Chrusteničtí ale hráli jeden ze svých nejlepších zápasů, bojovali a na své poměry skvěle kombinovali. To nervózní hosté nemohli zkousnout. Některé jejich zákroky byly hodně za hranicí pravidel. Jak jsme se již na své kůži několikrát přesvědčili, na šance se nevyhrává. Prakticky z ničeho dali hosté gól a na chvilku přebrali otěže zápasu do svých rukou. Většina přihlížejících již házela flintu do ječmene, vlastně žita, nikoliv tak naši hráči. Zabojovali a M.Dvořák zaslouženě vyrovnal a snad prolomil své střelecké trápení. Od tohoto okamžiku přicházeli šance na obou stranách, oba týmy chtěly 3 body. Popravdě řečeno, hosté k nim měli blíž. Nejprve domácí hráči vykopávali míč z brankové čáry a několik minut později R.Neliba fantastickým skluzem trefil míč, který již směřoval do prázdné branky. Spravedlnost ale nebyla slepá a domácím se podařilo výsledek udržet a získat první bod. Mohly být i tři, ale buďme skromní.

Dnes nemá cenu vyzdvihovat jedince, jelikož všichni bojovali jako tým. Snad si hráči uvědomili, že se dá hrát s každým soupeřem. Tímto výsledkem jsme se odlepili z posledního fleku. Chtěl bych pozvat všechny ty co dnes chyběli, přijďte povzbudit své kamarády. Dneska se na to už opravdu nechalo koukat a já věřím, že to nebylo naposledy. S pomocí teplých nápojů z místního kiosku vydrží dvě hoďky sledovat zápas i ti největší zmrzlíci. Za dalším soupeřem vyjíždíme do Hudlic. Zápas začíná již v neděli ve 14:30. Tak snad chlapci nezůstanou tu toho jednoho bodu, pak se i článek píše lépe.

V Hudlicích na viděnou se těší          

                                                                                                              Vašík D.

Článek o utkání z Berounského deníku zde.

 

8. kolo: Vysoký Újezd - Chrustenice 5:1 (3:0)

Branky:  Wagner 2, Kratochvíl, Černý, Kail - D. Dvořák, diváci: kolem padesáti, aspoň půlka fakt nešťastná...

Zápas pravdy na Újezdě (10.10.2009)

Konečně bodovat, tak zněl cíl pro tento zápas. Soupeřem byl tým V.Újezda, který společně s Chrustenicemi v loňské sezóně postoupil ze IV. třídy. Oba týmy si v soutěži vedou stejně tragicky a dlouhodobá statistika hovořila pro nás, což vyvolávalo v některých z nás přehnaný optimismus na zisk prvních bodů. Jak se po 90-ti minutách ukázalo byl opravdu přehnaný.

Dalo by se říct, že zápas začal podle klasického scénáře. Tradiční tlak soupeře v úvodu, jen naše tutovky v prvních minutách nepřišly, i když M.Dvořák několikrát nebezpečně vystřelil z dálky. Soupeř byl ten, kdo si vypracovával více šancí a bohužel pro nás i střílel góly. Marně naši hráči hledali odpověď na dva góly domácích a když se Újezd trefil i potřetí, tzv. gól do šatny, zchladil i největší optimisty z řad chrustenických fanoušků. Poločas 3:0 pro domácí.

Ve druhé půli se naši hráči snažili z výsledkem něco udělat, ale nepřesné kombinace vše zhatily. Až na jednu výjimku v podobě D.Dvořáka, který sice snížil, ale to bylo vše z gólového účtu hostujícího týmu. Domácí hráči přidali ještě dva góly a to si dovolili zahodit spoustu šancí a nabídnutou penaltu jim chytil J.Chyba. V posledních 15-ti minutách sice trochu povolili a nabídli šance ke skorigování stavu, ale naši hráči je s díky odmítli. Takže se urodil potřetí za sebou výsledek 5:1 v náš neprospěch, celkem již počtvrté v této sezóně.

Snad to bude pověstný budíček pro naše hráče. Tentokrát jsem článek zkrátil, jelikož bych se opakoval. Hráči slyší kritiku na svou hru ze všech stran, tak se nebudu přidávat. Každý ví, kde ho tlačí bota. Je potřeba se ctí dohrát podzim a zkusit bodovat se Srbskem, jinde budou body milým překvapením a přes zimu se dát dohromady.

Na dalším mistráku na viděnou se těší

                                                                                                          Vašík D.

Hlasy z týmu:

M. Patejdl: Tak tohle už byl výsměch tomuto sportu...

    anonymní reakce k Mapovi: 1) koukal jsem na golf

                                          2) Nebreč a umři jako chlap

R. Heies: Byl jsem velký optimista... Dnes myslím, že hrajeme už jen o čest. Nerad bych, aby si historie pamatovala tuhle epizodu ve třetí třídě jako velké fiasko...

D. Dvořák: Po dnešku je na čase si přiznat krutou pravdu. S tímto přístupem a týmem nemáme ve III. třídě co dělat. Od útoku po obranu hrajeme naprosto strašně. Útok je strašnej, záloha uboha, obrana moc chybuje!

Ghost Dog: 5:1 poprvé, 5:1 podruhé, 5:1 potřetí. Stejné chyby, stejné známky. Nelze vyzdvihnout žádný post, je to mizérie. Ale brečet nebudeme. Vykopat body si musíme sami a podcenit nelze nikoho. Bohužel v tomto zápase k podcenění došlo, celý týden nebylo slyšet nic jiného, než že na Újezd se jede pro body, Újezd je špatnej, Újezd hraje strašně apod. Ale pravda je, že nás Újezd úplně zesměšnil, kdyby se poměr sil vyjádřil brankami, byl by výsledek 20:4. A vše začíná na tréninku, smutný je pohled na pět pobíhajících hráčů...,  kde jsou ostatní? A ještě ke střídání: nepovedlo se.

Anonym: Za rok to odsere Mořinka

J. Špringl: První půle odevzdaná, nepovedlo se střídání. Druhý poločas zlepšení, ale nestačilo, když se nedávají šance.

 

7. kolo: Chrustenice - Karlštejn 1:5 (0:2)

Branky: D. Dvořák - Vyterna 2, Zajíc 2, Lopušan, diváci: 50

Domácí zápas s Karlštejnem (4.10.2009)

V 7. kole k nám zavítalo mužstvo z Karlštejna. Tým ze středu tabulky, který má dost nevyrovnané výsledky, tudíž tu byla šance na nějaké body. Domácí nastupovali s vědomím, že musí bodovat, jinak si v tabulce pohorší minimálně o jednu příčku. Další dva konkurenti v boji o záchranu (V.Újezd a Srbsko) se totiž utkali ve vzájemném zápase. Na rozdíl od minulých kol připravila paní příroda hráčům vskutku podzimní počasí. Silný vítr a černé mraky přilákaly na hřiště jen skalní příznivce domácích a hrstku fans z Karlštejna. Několik z nás vidělo tým z Karlštejna v zápase s loděnickým béčkem, kdy po nepřesvědčivém výkonu uhráli remízu 3:3 jen díky darebné koncovce loděnických a pomoci rozhodčích. Právě osoba pomezního rozhodčího vzbuzovala obavy našich hráčů a fanoušků. Bohužel oprávněně. 

Zápas začal klasicky. Míč byl častěji na kopačkách hostí, ale první loženku měl chrustoš. D.Dvořák šel sám na brankáře, ale ve snaze ho přehodit minul i branku. Pryč je střelecká pohoda našeho kanonýra z loňského roku. Škoda, protože David je asi jediný, kdo se do šancí dostane. Opět se potvrdilo otřepané “nedáš dostaneš“. Ze dvou nevýrazných akcí pár minut po sobě hosté vstřelili dvě branky a ty vnesly klid na jejich kopačky a nervozitu a tak trochu beznaděj do našich řad. Vše nemuselo vypadat tak špatně, když D.Dvořák svůj druhý nájezd na brankáře vyřešil úspěšným lobem. Jenže zaúřadoval karlštejnský pomezní rozhodčí, zřejmě bývalý zaměstnanec Českých drah a odmával ofsajd. K údivu všech s ním hlavní rozhodčí Vlachopulos souhlasil a gól neuznal. Jeho chybu uznalo i pár fanoušků Karlštejna. Poločas skončil 2:0 pro hosty. 

Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním výsledek zkorigovat a přeci jen vybojovat první bod, na výhru asi už v danou chvíli nikdo nemyslel. Jenže každý hraje co mu soupeř dovolí a Karlštejn nám toho moc nedovolil. V poklidu přidali třetí gól a vítězství měli prakticky v kapse. D.Dvořák sice snížil na 1:3, ale to byl jen takový výkřik z našich řad. Hosté mají ve svém středu bývalého hokejistu P.Malečka, který skvěle dirigoval jejich hru. Hráč malé postavy toho s tím svým břichem moc nenaběhá, ale hraje výborně pozičně a rozděluje balóny ostatním a ti z toho dokáží těžit. To potvrdili i v tomto zápase, po pěkné kombinaci zvýšili na 1:4 a byla jen otázka kolik gólů dostanem. Do hry opět zasáhl výpravčí na čáře, když za rozhodnutého stavu hrdinsky zastavil některé protiútoky karlštejnských. Takovým lidem by praporek neměli svěřovat. Nakonec hosté pátý gól dali a vyhráli 5:1. Jejich vítězství nikdo nezpochybňuje, bylo zasloužené. Jen to mohli mít trochu těžší kdyby…

Bohužel se naplnily nejčernější vize. Srbsko remizovalo s V.Újezdem 4:4 a díky tomu Chrustenice klesly na úplné dno tabulky III.třídy. Do konce podzimu zbývá ještě šest zápasů a hned ten příští bude veledůležitý. Hrajeme na V.Újezdě a jestli se chceme udržet, tak se tam musí bezpodmínečně vyhrát. Svým spoluhráčům už na podzim nepomůže kapitán a věčný optimista J.Mužík, jenž si pádem z kola vážně poranil rameno a bude dlouho pauzírovat. Snad se Honza na jaře zapojí do záchranářských prací, jestli už nebude pozdě. Tímto vyzývám fanoušky, aby přijeli povzbudit své kamarády v existenčním zápase na V.Újezdě. Je to kousek a chlapci naši podporu budou potřebovat. Hraje se v sobotu od 16:00. 

S nadějí na první body se loučí

                                                                                                    Vašík D.

Hlasy z týmu:

T. Novák (trenér): Stejné chyby, stejné známky (Pozn. webu: podrobné hodnocení je slíbeno do knihy návštěv)

M. Patejdl: Ať se to někomu líbí nebo nikoliv, tak dnes to byl totální herní chaos. Na všech postech si s námi hosté dělali prakticky co chtěli. Jsme tam, kde jsme chtěli být, ikdyž takhle to nikdo z nás neočekával. Nezbývá než věřit, ža za týden na hřišti našeho tradičního soupeře se to zlomí  nejen výsledkově, ale snad i herně!!! Já už do "pralesa" zpátky nechci. Pevně doufám, že s námi na další zápas vyjedou i zbylí fans, kteří minule na Tmani ještě pospávali.

T. Tancl (web & fan): Karlštejn ušetřil spousty sil díky tomu, že v určitých fázích zápasu za ně běhal balón. Měli větší klid na kopačkách a evidentně si nepřipouštěli neúspěch. Náš pokus o tlak v závěru zápasu jim otevřel vrátka do našich zadních řad a výsledek poté vypadá jednoznačně.

 

6. kolo: Tmaň - Chrustenice 5:1 (0:1)

Branky: Fiala 2, Piskáček, Bína, Rys - Jindřich Heies, diváci: 50

Další výjezd na cizí hřiště (26.9.2009)

Šestým pokusem na zisk prvních bodů byl zápas na Tmani. Bohužel již před zápasem se nechalo tušit, že body budou viset hodně vysoko. Začátek utkání byl stanoven netradičně na 10:15, takže si museli hráči malinko přivstat. Ještě před odjezdem dávali zoufalí trenéři dohromady 11 hráčů schopných hry. Chybělo pět hráčů základní sestavy, proto trenéři apelují na všechny hráče, aby se snažili přizpůsobit svůj osobní program zápasům svého týmu. Takhle se opravdu hrát nedá. Tmaň v minulém kole rozstřílela Srbsko na jeho hřišti vysoko 10:0, takže obavy byly oprávněné.

Pamětníci posledních zápasů s tímto soupeřem upozorňovali na špatný stav hrací plochy na Tmani. Všichni jsme byli mile překvapeni. Takto krásný zelený pažit byl zatím k vidění snad jen v Karlštejně, ještě by to chtělo vyměnit zařízení v šatnách a obsluhu v kiosku, neb ta by si tímto tempem nevydělala ani na slanou vodu. Zápas začal vcelku vyrovnaně, domácí patrně soupeře trochu podcenili a tak se do větších šancí dostávali chrusteničtí. Hráči Tmaně testovali našeho brankáře J.Chybu, jenž vystřídal po minulém nepovedeném zápase M.Patejdla, jen z uctivé vzdálenosti a to ještě velmi nepřesně. Bohužel proměňování gólových šancí je velkou slabinou týmu od Kačáku. Přesto se Chrustenice dočkali a poprvé se ujali vedení. Po takové nenápadné akci a následném závaru se trefil nestor týmu Jindra Heies. Poločasový výsledek zněl senzačně 1:0 pro Chrustenice.

Hrstka příznivců hostí byla naplněna optimismen, že se konečně dostaví první body. Jenže fotbal se hraje 2x 45 minut. Domácí po 10 minutách 2. půle vyrovnali, za dalších pár minut přidali druhý gól a akcie Chrustenic šly ke dnu jak slavný Titanic. Naději mohl vrátit D.Dvořák, ale svou velkou šanci prováhal dlouhým zpracováním míče. A když se do vývoje zápasu vložil i jinak vcelku přesný rozhodčí Kros, bylo po zápase. Odpískal pro domácí penaltu za faul(držení za dres), který na druhé straně přehlédl. Nabídnutou šancí domácí nepohrdli, penaltu proměnili a vrátili klid na své kopačky. Nádhernou ránou pod břevno zvýšili na 4:1 a posledních vteřinách utkání pátým gólem zatloukli poslední hřebík do chrustenické rakve. Výhra domácích je zasloužená, ale výsledek 5:1 je pro naše hráče až příliš krutý.

Nula na našem kontě tedy svítí dál a bodový odstup se neustále zvyšuje. Hráči bojovali,někteří i za hranicí svých možností,ale co je to platné když koncovka je mizerná a fyzická kondice stačí tak na 75 minut zápasu. Přesto i v tomto zápase bych našel kladné body.Brankář J.Chyba chytil svou šanci za pačesy a zabránil ještě většímu přídělu, doufejme že mu to dlouho vydrží. Comeback J.Patáka do sestavy je také velký přínos, s ním ožil i Jiří Heies. Tak snad až se všichni sejdou tak se dostaví i body, to je takové zbožné přání všech příznivců žlutomodrých barev. Snad to bude již v dalším zápase proti Karlštejnu na domácím hřišti. Nechci fušovat trenérům do řemesla, ale moje ideální sestava je:

                                                            Chyba

               Jindra Heies          Neliba             Špringl                 Nič

                    Mužík               Paták             Jiří Heies             Vlčko

                                            M.Dvořák        D.Dvořák 

Tak v neděli v 16:00 naviděnou

                                                                                                   Vašík D.

Hlasy z týmu:

V. Šmíd (trenér): Přes slabou účast (chybělo pět hráčů základní se sestavy), jsme v prvním poločase hráli zodpovědně a měli několik gólovoých šancí. Druhá půle začala tradičně špatně, dostali jsme vyrovnávací gól a i k vzhledem ke zraněným hráčům jsme přestali soupeřovi stačit.

J. Chyba: První půlka byla z naší strany výsledkově dobrá, ale hra napovídala, že pomalu dojde k debaklu. Ale nakonec to ještě jde.

M. Mencl: Po relativně vyrovnaném začátku, kdy měl přesto soupeř více šancí, se nám podařilo vstřelit Jindrou Heiesem vedoucí gól. I po přestávce jsme se snažili pokračovat v herním stylu z první půle. Soupeř měl stále více ze hry, ale i na naší straně se objevily sporadické šance. Přišel vyrovnávací gól a v první chrustenické body už nikdo nevěřil. Výsledek je poměrně krutý, ale vzhledem ke kádru, který byl k dispozici reálný. Když chybí několik klíčových hráčů, nejsme schopni podat takový výkon, abychom se mohli radovat z výhry.

J. Mužík: I přes naši slátanou sestavu jsme odehráli slušně první poločas. Ve druhém jsem se opět rozložili, jak už je naším zvykem. Zatím stále věřím v nějaké body.

 

 

5. kolo: Chrustenice - Cembrit Beroun 2:4 (2:2)

Branky TJCH: D. Dvořák, Jiří Heies (pen), diváci: 80 

Cembrit v Chrustenicích (20.9.2009)

Týden utekl jako voda a byl tu další soutěžní zápas. Soupeřem byl tentokrát berounský Cembrit. Mužstvo ze stejných pater tabulky, ale již se třemi body na svém kontě. Po třech porážkách se berounští chytli na nejslabším týmu soutěže, Srbsku. Chrustenice sice v minulém kole prohrály, ale dost smolně a tak chtěly navázat na svůj dobrý výkon z Nového Jáchymova. Takže se očekával zajímavý a vyrovnaný souboj.

Začátek zápasu byl pro domácí jak z nějakého hororu. Hned při první střele na branku se vyznamenal M.Patejdl. Střela z 20 metrů mu prošla mezi nohama a hosté se lacino ujali vedení 1:0. Stejný gól dostal Martin i v zápase s Nižborem, zřejmě trpí nervozitou před svým bratrem, vynikajícím brankáři AFK Loděnice, jinak si nedovedu vysvětlit jeho minely a několik dalších nejistých zákroků. Přitom na konci minulé sezóny a v přípravných zápasech podával výborné výkony, ale teď je forma pryč, bohužel. Domácí se z nepříznivého vývoje zápasu rychle oklepali a gólem D.Dvořáka vyrovnali na 1:1. Okolo 25.min přišly další morové rány do řad našich hráčů. Odstoupení pilíře obrany R.Neliby pro zranění a po závaru v pokutovém území i druhý gól hostů. Domácí nesložili zbraně. Po rychlém protiútoku a následně nařízené penaltě Jiří Heies vyrovnal na poločasových 2:2.

Do druhého poločasu vstupovali domácí hráči s odhodláním udržet přijatelný stav, popřípadě se pokusit získat 3 body, protože i berounští fotbalisté nepředváděli nějak oslnivý fotbal. Opět se ale ukázalo, že letní příprava nebyla až tak kvalitní jak se myslelo a některým hráčům začaly rapidně docházet síly. Najednou byli hráči Cembritu všude dřív a když přidali trochu fotbalovosti do svého herního projevu, stalo se, co se muselo stát. Chybující obrana s nejistým gólmanem nestačila odolávat atakům hostujících hráčů a tak přišly i góly v naší síti. Byly 2 a skóre 4:2 pro hosty se chrustenickým i přes některé nadějné pokusy nepodařilo zvrátit. Nula na našem kontě zůstává dál, přitom v tomto zápase stačilo zopakovat výkon z minulého kola a vše mohlo být jinak. Jenže kdyby neplatí ani ve fotbale. Realita je taková, že se nacházíme na 12.místě tabulky. Stejně bídně jsou na tom V.Újezd a Srbsko, pravděpodobně další adepti na boj o záchranu. Další pokus na zisk prvních bodů mají naši borci v sobotu na Tmani.

Na závěr bych se ještě několika slovy zmínil o výkonu hlavního rozhodčího p.Rysky. Kdo sleduje nižší soutěže typu III. a IV.třídy si patrně zvykl na rozhodčí jejichž kvalita je nevalná a v některých případech až tragická. Výkon jaký podal p.Ryska se zcela vymykal zažitým zvyklostem. Zbytečně se nesnažil zasahovat do hry a zviditelňovat svou osobu, citlivě posuzoval každou situaci a nechával hře spád. Prostě pískal naprostou rovinu a to se cení. Myslím a není to jen můj názor, že byl nejlepší na place. Škoda, že se k němu nepřidali i hráči obou týmů. Hoši, nevěšte hlavy a zkuste na Tmani vybojovat první body pro sebe i nás věrné fanoušky.

V sobotu naviděnou.                                                               

                                                                                     Vašík D.

Hlasy z týmu:

T. Novák (trenér): Asi by to chtělo změnu na trenérském postu.

R. Heies: Chyby gólmana a tragická druhá půle, kdy jsme odešli v obraně a fyzicky zavinilo, že jsme stále bez bodu.

Jiří Heies: Hra na domácím hřišti nám evidentně nesvědčí. Naše obrana pouze odkopává balóny a útočníci nemají z čeho těžit. Naši hráči v řadách diváků, by měli tým spíše podpořit, než jen kritizovat.

 

4. kolo: Nový Jáchymov - Chrustenice 2:0 (1:0)

Branky: Krob 2, diváci: 140

Fotbal je v Jáchymově doma (13.9.09)

Dalším soupeřem chrustenických fotbalistů byl tým Nového Jáchymova. Mužstvo, které zatím neztratilo ani bod, na jehož domácí zápasy chodí stovky diváků a každoročně usiluje o postup do vyšší soutěže. Tomu odpovídala nálada některých hráčů a fanoušků Chrustenic, kteří očekávali debakl. Po příjezdu bylo jasně vidět a slyšet, jak domácí žijí fotbalem. Solidní návštěva, klubová hymna, moderátor, jenž chrlil z ampliónu jeden výsledek z okresních soutěží za druhým.

Mladý rozhodčí Červenka foukl do píšťalky a zápas začal,ale k údivu všech přihlížejících ne tak jak se předpokládalo. Domácí začali nekoncentrovaně a hned v úvodu nabídly našim šanci z kategorie ložených. J.Mužík s ní naložil prachbídně, stejně jako o 5 minut později Jiří Heies, jenž se po pěkné kombinaci ocitl sám před gólmanem, ale lobem "a lá Poborský" branku přestřelil. Chrusteničtí dodrželi stanovenou taktiku a především obrana pracovala výborně. Domácí se za celý poločas zmohli pouze na jedinou střelu na naší branku, bohužel se jednalo o střelu gólovou. Fotbal se ale hraje na góly a ne na šance, tudíž poločasový stav byl 1:0 pro domácí.

Kdo si myslel, že gól domácí uklidní a začnou potvrzovat své tabulkové postavení, ten se nestačil divit. Svojí nepřesnou hrou živili naděje Chrustoše na dobrý výsledek, snad i bodový zisk. Budíčkem pro domácí byla další zahozená šance, smolař zápasu J.Mužík trefil jen spojnici tyče a břevna. Od té chvíle domácí přebrali taktovku zápasu. Našeho brankáře J.Chybu ohrožovali stále častěji a snažili se přidat druhý gól a pojistit si 3 body. V jednu chvíli se už radovali, ale rozhodčí zřejmě chybně gól neuznal. Hráči Čechie se nakonec dočkali, přidali druhý gól a i přes snahu Chrustenic vítězství udrželi. Konečný výsledek 2:0 je krutý a vůbec neodpovídá průběhu střetnutí. Zápasu by slušela remíza.

Na našem bodovém kontě tedy stále svítí nula, ale tento zápas vzbudil v hráčích naději, že tento stav brzy změní. Po návratu R.Neliby do sestavy získala obrana na jistotě, solidní kombinace ve středu pole a i zařazení D.Vlčka na hrot útoku, to jsou atributy na kterých se nechá stavět. Jen najít klid v koncovce, protože ta je opravdu žalostná. Dalším soupeřem bude Cembrit Beroun, který v tomto kole získal první body, tak snad je naši fotbalisté napodobí.

V neděli u Kačáku nashledanou                             

                                                                                      Vašík D. 

3. kolo: Chrustenice - Nižbor B 1:4 (1:2)

Branka TJCH: D. Dvořák, diváci: 80 (nesmysl?)

První domácí zápas v Chrustenicích (6.9.2009)

Tak jsme se konečně dočkali. První domácí zápas chrustoše v nové sezóně je tady. Ideální podmínky pro sportovní zápolení, nové kabiny otevřeny, místo starého plotu nové zábradlí v klubových barvách, solidní divácká návštěva a hlavně hlad domácích hráčů po prvních bodech. To byly skutečnosti, které slibovaly zajímavou podívanou.

Zápas začal v poklidném tempu, domácí možná měli v hlavách nedávný debakl od stejného soupeře v přátelském zápase, takže hráli opatrně, možná až příliš. Domácí gólman M.Patejdl se už na to nemohl dívat a vzal kormidlo zápasu do svých rukou, bohužel ne tak jak jsme u něho zvyklí. Svou nepochopitelnou fatální chybou daroval hostům laciné vedení. Paradoxně tím ale vyburcoval chrustenické hráče k větší aktivitě. A ta přinesla ovoce v podobě vyrovnání z kopačky našeho kanonýra D.Dvořáka. Ten jasně ukázal, že jeho pravé místo je na hrotu útoku a ne v obraně, kde odehrál minulý zápas. Svou rychlostí a tahem na branku dělal hostům problémy, ale nižborští byli ti co upravili poločasový stav na 2:1 ve svůj prospěch. 

S odhodláním vyrovnat a snad i zápas otočit, s tím nastupovali domácí do druhé půle. Hoši bojovali a snažili se s nepříznivým stavem něco udělat, ale dopravit míč do branky soupeře byl pro naše hráče neřešitelný problém. A to i z takové pozice v jaké se ocitl V.Vaněk, jenž z bezprostřední blízkosti trefil hlavou jen hostujícího gólmana. Stará otřepané fráze “nedáš, dostaneš“ bohužel platila i tentokrát. Další dva góly v naší síti patřily také do kategorie těch lacinějších. Domácí pak trochu rezignovali a na první body stále čekají. Doufejme, že to čekaní nebude dlouhé. Konečné skóre zní 4:1 pro Nižbor. Je to škoda, jelikož soupeř byl hratelný a z minima vytěžil maximum.

Nechci po třech odehraných kolech dělat ukvapené závěry a malovat čerta na zeď, ale při pohledu na tabulku mi to nedá. Začíná se oddělovat zrno od plev a naše mužstvo zatím patří do té druhé kategorie. Štěstí je, že podobně špatný úvod měli i další tři týmy.Tak pánové, neházet flintu do žita a hlavně bojovat.

Z fotbalového svatostánku U Kačáku se loučí

                                                                                               Vašík D.

Hlasy z týmu:

T. Novák (trenér): Moje hodnocení je úplně stejné jako po zápase druhého kola.

R. Heies: Když jsme mohli soupeře zatlačit po rohových kopech, tak jejich zahrávání bylo více než tragické.

V. Vaněk: Kabiny super, dobrý klobásy, spousta diváků, fotbal pořád stejnej, tzn. na h***o!

J. Špringl: Co říct.. po celkem dobré první půli jsme si zápas prohráli sami. Dobrý výkon předvedl Filip Pina a Honza Mužík, sám za sebe jsem rád, že tento zápas jsem neplival krev.

J. Paták: Nic proti Mapovi, ale byla chyba, že nebyl Chyba. Můj názor je, že dva góly byly brankáře. A Dušan? To bylo hrozný! Podával úplně jiný výkony.

M. Patejdl: No, co? Byl to kiks, ale v životě jsou horší tragédie (viz smrt 30-ti letého hráče při zápase okresního přeboru v Pcherech)

R. Vaňková (fanyna): Pěkný nový klandr a foto z kabin.

 

2. kolo: Lužce - Chrustenice 5:1 (1:0)

Branky: Tolma 3, Hůla, Mařánek - Vlčko, diváci: 70

Výjezd do Lužců (30.8.09)

K druhému soutěžnímu zápasu zavítali naši fotbalisté do nedaleké obce Lužce, takže se konalo malé derby. Každý z týmů prožil jiný vstup do soutěže. Naši nestačili na Svatou, za to Lužce rozstříleli Srbsko na jeho hřišti vysoko 7:0, takže soupeř na reparát z prvního zápasu více než těžký. Což se také od prvních minut naplňovalo. Domácí naše hráče zatlačili před jejich branku a chrustenická obrana neměla chvilku klidu. Za absentujícího R.Nelibu zaskočil v obraně útočník D.Dvořák, což se citelně projevilo ve hře dopředu. Na polovinu domácích se naši hráči dostávali sporadicky a brankáře vůbec neohrozili. Z převahy vytěžili domácí do poločasu pouze jeden gól, ale ten přinesl na jejich kopačky klid do druhé půle zápasu.

Ihned po zahájení druhé půle spustili domácí hráči kanonádu na chrustenickou branku a během několika minut sebrali našim veškeré šance na přijatelný výsledek. Domácí si s naší jedenáctkou dělali co chtěli. S chutí si zastříleli a dokazovali, že výsledek ze Srbska nebyla náhoda. Góly přibývaly a schylovalo se k debaklu. V samotném závěru si mohli zařvat góóól i věrní fandové Chrustenic, kteří předčasně neopustili Lužce. To když se střelecky prosadil nejmenší hráč na hřišti Dušan Vlčko a zaznamenal čestný úspěch hostí. Konečný výsledek 5:1 vystihuje dění na hřišti, což není dobré vysvědčení pro naše hráče.

Za týden budou mít chrusteňáci další pokus na udobření svých fans, konečně na svém hřišti u Kačáku. Doufám, že hráči hodí za hlavu nezdary z úvodních kol a doma předvedou zlepšený výkon a přepíší nulu na svém bodovém kontě. Zápas s Nižborem začíná v neděli v 17:00.

                                                                                        Vašík D.

Hlasy z týmu:

T. Novák (trenér): Stále platíme nováčkovskou daň, chyb nám důraz, soupeř měl čas zpracovat přihrávky, my ne. Hrajeme stejně jako loni, ale ve vyšší soutěži to nestačí, je třeba zrychlit a hlavně upřesnit hru, nečekat na balón a aktivněji ho získávat. Spoustě hráčů chybí zpracování autových vhazování nebo delších přihrávek.

V. Vaněk: Chybí nám mladší hráči, nezvládáme druhé půle zápasů. Rozdíl mezi třídami po postupu je znát.

R. Heies: Velký rozdíl ve hře jeden na jednoho, v tomto směru nestíháme. Nezískávali jsme žádné míče po rozehrávkách.

J. Chyba: Doufal jsem v lepší premiéru v brance, hodně rozhodl brzký druhý gól ve druhém poločase. Přestože se nám ve druhé půli podařilo skórovat, byla z naší strany rozhodně slabší než první. Věříme v úspěch v příštím prvním domácím zápase.

M. Dvořák: Musíme se probrat, uvědomit si, že už nehrajeme IV. třídu. Hra je ve III. třídě rychlejší, loňské nasazení nestačí.

J. Špringl: Chybí nám důraz, dnes jsem hrál vpředu, ale nedostával jsem moc balónů, málo využíváme strany hřiště. Nestačíme rychlostně, je třeba důsledněji zatrénovat.

M. Patejdl: Zatím nic moc, ale já stále věřím ve světlé zítřky...!

Jiří Heies: Pan Bartovský podal úžasný výkon!

J. Paták: Už Lenin říkával učit se, učit se, učit se... Já říkám trénink, trénink, trénink... TJ Chrustenice prostě neběhá! A Heies už vůbec ne.

J. Mužík: Já bych si tak rád zahrál proti Mořince...

 

1. kolo: Svatá - Chrustenice 2:0 (1:0)

Branky: Sadílek, Falc O.(pen), diváci: 70

První soutěžní zápas ve III. třídě (23.8.09)

Tak jsme se konečně dočkali. Po dvou měsících "tvrdé přípravy" přišel okamžik pravdy. První soutěžní zápas ve III. třídě a test formy našich fotbalistů. Na zápas dorazila i početná skupina chrustenických fanoušků a fanynek. Někteří využili krásného počasí a vyrazili za fotbalem na kole. Závěrečné stoupání do obce Svatá změnil výlet v utrpení, ale všichni dorazili včas a zápas mohl začít.

Chrusteňáci začali hodně zakřiknutě, jakoby nevěděli, co mají hrát. Na naši branku se valil jeden útok za druhým, kterým obrana odolávala jen s vypětím všech sil a často i za cenu faulů. Ještěže rozhodčí byl trochu mimo, jinak by R. Nelibu poslal do sprch už po deseti minutách za stažení soupeře, který šel sám na branku. Soupeř byl stále aktivnější, rychlejší a důraznější v osobních soubojích a tak gól v naší síti na sebe nenechal dlouho čekat. První poločas byl docela tvrdý, což pocítil Pepa Špringl na svém obličeji, odnesl si pár stehů. Výsledek 1:0 po první půli byl zlatý, vzhledem k počtu šancí domácích.

V druhé půli se chrustoš trochu oklepal a začal se víc tlačit k bráně soupeře, ale šance nepřicházely. Ba naopak, ale letos to vypadá na solidní jistotu v brance M. Patejdla. Opět podal spolehlivý výkon a pochytal spoustu šancí domacích. Druhý góĺ přišel z penalty, po jasném faulu naší obrany. Domácí se radovali i potřetí, ale předčasně. Gól neplatil z důvodu ofsajdu. Toto pravidlo bylo pro hráče Svaté asi nové nebo jim ho někdo špatně vysvětlil, protože několikrát špatně vyřešili přečíslení naší obrany, což odhalil bezchybný pomezní rozhodčí R. Heies. Toho někteří z domácích fanoušků neznalí pravidel častovali urážkami, ale Roman svou premiéru ve vyšší soutěži zvládl v pohodě. V závěrečné čtvrhodině domácím ubývaly síly a najednou bylo chrusteňáků plné hřiště, i šance přišly, bohužel gól ne.

Poslední hvizd rozhodčího a je konec prvního mistráku. Konečný výsledek zní 2:0 pro Svatou. Hráči určitě poznali, že tato soutěž je trochu kvalitnější než ta, kterou kopali v loňské sezóně a ještě na sobě zapracují. Hrát se dá s každým, což se ukázalo ve druhém poločase, hlavně na jeho konci. Tak chlapci, za  týden v Lužcích hrajte jako v závěru zápasu na Svaté a dostaví se góly a snad i nějaký bodík na vaše konto.

Hodně štěstí do dalších bojů přeje

                                                                Vašík D.

 

Hlasy z týmu:

T. Novák (trenér): Větší důraz soupeře v osobních soubojích rozhodl tento zápas. Vzhledem k naší téměř kompletní sestavě jsem věřil v lepší výsledek. Svatá nás předčila v jednoduchosti řešení herních situací.

Jindřich Heies: Svatá měla rozhodně více góĺových šancí, v poli jsme nezahráli vyloženě špatně, ale v ofenzivě byl soupeř nebezpečnější.

J. Mužík: V úvodu jsme byli zbytečně nervózní z premiéry v nové sout

Vyhledávání

© 2009-2015 TJ Chrustenice. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode